Jump to content

NAVI bogatsze o milion dolarów! Trzecia odsłona Intel Grand Slam zakończona


Myszaty.
 Share

Recommended Posts

Trzeci sezon Intel Grand Slam był zdecydowanie najdłuższym ze wszystkich dotychczasowych. Niemniej i on dobiegł wreszcie końca, a po złote sztabki symbolizujące okrągły milion dolarów sięgnęło Natus Vincere! Tym samym formacja z regionu CIS dołączyła do Astralis i Teamu Liquid, które wygrywały wielkiego szlema w poprzednich latach.

Sezon inny niż wszystkie

Trzecia odsłona IGS rozpoczęła się w lipcu 2019 roku. Wówczas, gdy Liquid sięgało po triumf w Intel Extreme Masters Chicago, nikt nie spodziewał się, co czeka nas w kolejnych miesiącach. A czekała nas pandemia, przez którą podróżowanie i organizowanie lanów stało się niemożliwe. To wymusiło na organizatorach przeniesienie rywalizacji do sieci oraz planowanie turniejów z podziałem na regionalne dywizje. W związku z tym włodarze ESL postanowili tymczasowo zawiesić wielkiego szlema – ostatnią zaliczaną do niego imprezą był IEM Katowice 2020, w którym najlepsze okazało się Natus Vincere. Na kolejne zawody zaliczane do cyklu musieliśmy czekać długie dziewięć miesięcy.

Dopiero w grudniu bowiem czołowe zespoły z całego świata spotkały się ze sobą ponownie przy okazji IEM Global Challenge. Co prawda nadal w sieci, ale już bez podziału na regiony. Od tego momentu zmagania o milion dolarów toczyły się ponownie, a w międzyczasie do gry włączały się Astralis, Gambit Esports i Heroic. Ostatecznie jednak to NAVI okazało się najlepsze. Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka wygrali przy tym m.in. dwie imprezy o statusie „designated”, tj. wspomniane IEM Katowice 2020 oraz IEM Cologne 2021. Do tego dołożyli też mistrzowski tytuł DreamHack Masters Spring 2021, a wszystko przypieczętowali triumfem w 14. sezonie ESL Pro League.

Podsumowanie trzeciej odsłony Intel Grand Slam:

 

  iem_logo20.png eslone_logo.png DreamHack_Masters_logo.png iem_logo20.png esl_pro_league2019.png iem_logo20.png iem_logo20.png iem_logo20.png esl_pro_league2019.png DreamHack_Masters_logo.png iem_logo20.png iem_logo20.png esl_pro_league2019.png
liquid_logo20.png W      
Evil_Geniuses_logo20.png   W    
fnatic_logo20.png     W  
astralis_logo20.png       W W
mousesports_new.png         W
navi_logo21.png           W W W W
gambit_logo20.png               W W
heroic_logo2019.png                 W

 

 

W tej sytuacji możliwe, że już pod koniec września przy okazji IEM Fall 2021 rozpocznie się czwarta odsłona Intel Grand Slam. Wówczas też cała zabawa rozpocznie się od nowa, a na szali ponownie spocznie milion dolarów. Wiele w tej materii zależeć będzie jednak od ESL, które w najbliższym czasie powinno zakomunikować nam swoje plany związane z wielkim szlemem.

 

 

 

 

 

Źródło: https://cybersport.pl/304921/navi-bogatsze-o-milion-dolarow-trzecia-odslona-intel-grand-slam-zakonczona/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...