Jump to content

Wraca największa liga F1 w Polsce. Zapowiedziano drugi sezon Polish F1 Series


Recommended Posts

– Z tego miejsca możemy obiecać, że drugi sezon Polish F1 Series na pewno wystartuje! – mówił nam zarząd największej polskiej ligi Formuły 1 po zakończeniu jej pierwszej edycji. I ze swoich słów się wywiązał, bo po kilku miesiącach przerwy dla organizatorów i zawodników ściganie w ramach PFS faktycznie zostaje wznowione.

Cel przyświecający prowadzeniu rozgrywek pozostaje ten sam, a jest nim promocja simracingu oraz utalentowanych kierowców w kraju. Zmieniła się natomiast pula nagród ligi, która została zwiększona prawie dwukrotnie. W zeszłym sezonie zawodnicy walczyli o 6,5 tysiąca złotych do podziału, teraz stawka wzrosła aż do prawie 13 tysięcy złotych, z czego dwa tysiące powędrują do triumfatora klasyfikacji indywidualnej. Gracze, którzy na koniec zmagań uplasują się na miejscach od drugiego do piątego, mogą liczyć na zarobek w wysokości odpowiednio 1200, 800, 600 oraz 400 złotych, do uczestników z drugiej połowy dziesiątki powędruje za to sprzęt gamingowy od HyperX. Oprócz tego przewidziane są również nagrody dla trzech czołowych zespołów w klasyfikacji konstruktorów.

Rozdanie łupów odbędzie się dopiero po ostatnim wyścigu sezonu, wróćmy zatem do wydarzeń z bliższego planu. Jeśli zapatrujecie się na występy w PFS, to najpierw musicie wykazać się umiejętnościami podczas kwalifikacji.  Formularz zapisów  otworzy się jutro i będzie aktywny do końca miesiąca, czyli do 28 lutego. Fotel w lidze wywalczą kierowcy, którzy najlepiej poradzą sobie na pojedynczych okrążeniach trzech odgórnie wybranych torów – Bahrain International Circuit w wariancie krótkim, Autódromo Hermanos Rodríguez oraz Interlagos w warunkach deszczowych. 8 marca zakwalifikowani gracze zostaną losowo przypisani do zespołów, ponadto każda ekipa będzie miała też stałego kierowcę rezerwowego.

Sam sezon wystartuje w 15 marca i będzie wracał do naszych domów z kolejnymi aktami co poniedziałek o godzinie 20:00. Więcej aktualnych informacji związanych z Polish F1 Series znajdziecie na profilach społecznościowych turnieju –  Twitterze ,  Facebooku,   Instagramie ,  Twitchu  oraz nowo założonym kanale  YouTube , gdzie będą pojawiały się retransmisje wyścigów. Sponsorami inicjatywy są HyperX, SemaPrint, JR Holding, WRT-Karting oraz Vending Solution. Patronem medialnym ligi jest redakcja Cybersport.pl.

 

 

 

 

 

Źródło: https://cybersport.pl/286661/wraca-najwieksza-liga-f1-w-polsce-zapowiedziano-drugi-sezon-polish-f1-series/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 0
  • Tematy
  • Last Reply

Najpopularniejsze posty

Najpopularniejesze dni

Najpopularniejsze posty

Najpopularniejsze dni

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...