Jump to content

#53 Sieciowe Q&A część 3 - użytkownicy!

Cotidie
 Share

Recommended Posts

Cześć kochani!

Na wstępie razem z całą Redakcją dziękujemy za wszystkie ciekawe pomysły, jakie nam podsunęliście, aby nasz dział dalej się rozwijał. Bardzo nas cieszy Wasza aktywność i dlatego kontynuujemy serię Sieciowe Q&A, ale tym razem zapytaliśmy o opinię ośmioro użytkowników, posiadających różne rangi.

Pytania zostały zmodyfikowane na potrzeby tej części.

Poniżej znajdziecie linki do poprzednich części Q&A.

Sieciowe Q&A część 1

Sieciowe Q&A część 2

W części trzeciej odpowiedzi udzieli nam:

Opiekun Grafików @Darxx,
Grafik @Eizi3k,
była Pani [email protected] serwera Only AWP, aktualnie VIP @olaokej,

Adminka serwera 1vs1 oraz TS3 @Wericzita.

Zapraszam do lektury!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. Jak masz na imię, ile masz lat, czym się zajmujesz na co dzień.

Darxx: Cześć. Mam na imię Szymon, mam 23 lata, i od jutra zaczynam pracę po 3 tygodniowym urlopie :(

EiZi3k: Mam na imię Karol, niedługo 18 lat, na co dzień jestem nudnym licealistą.

olaokej: Jestem Ola, mam 20 lat i aktualnie nie zajmuję się niczym.

Wericzita: Hej, na imię mam Weronika, lat liczę sobie 25. Na co dzień pracuje jako sprzedawca w sklepie odzieżowo-przemysłowym.

2. Jakie masz postanowienie noworoczne?

Darxx: Z racji tego, że nigdy nie udało mi się dotrzymywać tych postanowień to w tym roku nie mam żadnych. Chociaż... 

EiZi3k: Stać się lepszą wersją siebie.

olaokej: Muszę się w końcu zapisać na prawo jazdy.

Wericzita: Jako takiego postanowienia nie mam, nie lubię czuć presji, ze mam coś do zrobienia. 

3. Od kiedy jesteś w Sieci? Jaki był powód Twojej rejestracji? 

Darxx: Na forum zarejestrowałem się w wakacje 2016 roku, głównym powodem było wykonywanie zleceń w dziale grafiki. Na serwerach (cod, newdiablomod) zagościłem w okolicach 2011 roku. Mogę też dodać, że miałem jeszcze jedno o wiele starsze konto (okolice roku 2011) które przepadło w zamętach Soplicy.

EiZi3k: W sieci jestem od 2015 roku kiedy to pierwszy raz wszedłem na JB CS:GO po zaproszeniu @sadfrog. Na forum zarejestrowałem się z powodu trwającego wtedy konkursu "One kill, one point".

olaokej: Na serwerze grałam pod koniec 2015 roku, a konto na forum założyłam na początku 2016r., żeby napisać prośbę o UB na AWP, oczywiście nie została przyjęta, ale nie dziwię się, to było cringe XD

Wericzita: W Sieci jestem jakoś od stycznia 2018 roku, na forum zarejestrowałam się z czystej ciekawości  :D

4. Opowiedz o swojej historii rang w Sieci.

Darxx: Już przy rejestracji wiedziałem, że chce posiadać rangę grafika na forum i tak też się stało chyba tydzień po założeniu konta. Jakiś czas później awansowałem na Opiekuna grafików którym jestem do dzisiaj z małą przerwą. Byłem również przez dłuższy czas Moderatorem następnie Adminem Forum, z którego zostałem zdegradowany ponieważ nie potrafiłem edytować widgetów co jest wymagane na tej posadzie ^^. Posiadam także rangę donatora oraz admina ts3.

EiZi3k: Wszystko zaczęło się od admina JB, potem byłem adminem Deathmatcha, następnie grafik oraz admin i potem [email protected] FFA oraz ODD2.

olaokej: Rok po zarejestrowaniu się napisałam podanie o Admina AWP, zostałam przyjęta. W międzyczasie zaczęłam pisać jakieś tematy w dziale redakcji, więc postanowiłam napisać podanie o Redaktora. Jakiś czas później poprzez głosowanie zostalam awansowana na Redaktora Naczelnego. Admin FFA też się jakoś krótko przewinął w mojej historii. Po  ok. 1.5 roku awansowałam na Opiekuna AWP, a po chyba roku zrezygnowałam i zostałam VIPem.

Wericzita: Nie ma co tu dużo opowiadać, moja przygoda zaczęła się od serwera 1v1, po czasie złożyłam podanie na admina i tak z lekkimi przerwami dalej na nim urzęduję . Potem pojawił się admina na ts. 

5. Jaki był Twój pierwszy serwer w naszej Sieci?

Darxx: Pierwszym serwerem z 10 lat temu był COD albo NewDiabloMod, a jeżeli chodzi o CSGO to prawdopodobnie Arenki lub OnlyAWP.

EiZi3k: JB CS:GO.

olaokej: OnlyAWP.

Wericzita: Jak już wspomniałam wyżej,  były to arenki <3 

6.Czy Soplica zmieniła coś w Twoim życiu? Poznałeś/łaś kogoś, kto jest dla Ciebie ważny?

Darxx: Dzięki forum poznałem wielu wartościowych ludzi, a co za tym idzie na pewno zmieniło to moje życie w mniejszym czy większym stopniu. Od 2016 pierwsze co robię przy odpaleniu przeglądarki to wchodzę na forum i sprawdzam co nowego :D

EiZi3k: W sumie to nauczyłem się dużo nowych przydatnych rzeczy i poznałem kilka osób, z którymi można świetnie spędzać czas.

olaokej: Nic nie zmieniło, a czy poznałam kogoś? Przewinęło się kilka osób.

Wericzita: Czy zmieniła? Hymmm... No zmieniła bardzo dużo :D tu poznałam swojego przyszłego męża :P (:giveheart: od Redakcji).

7. Czy masz jakieś plany bądź na ten rok względem Sieci?

Darxx: Wszystko zależy od ilości czasu i chęci jakie będę mieć. Ale na pewno chciałbym poruszyć dział grafiki, może zorganizować jakieś mniejsze konkursy... kto wie.

EiZi3k: Raczej po prostu być i starać się być aktywnym.

olaokej: Nie.

Wericzita: Raczej jestem osobą trzymającą się zboku, ale kto wie co przyniesie ten rok.

8. Co oceniasz pozytywnie w funkcjonowaniu forum?

Darxx: Na ten moment dział redakcji działa wyjątkowo sprawnie co zasługuje na pochwałę.

EiZi3k: Ożywienie redakcji oraz parę drobnych, aczkolwiek miłych dla oka zmian. 

olaokej: Na pewno dział redakcji, który systematycznie od ponad 3msc dodaje fajne rzeczy, widać zaangażowanie. Przejrzystość, łatwo znaleźć tematy, który nas interesują.

Wericzita: To, że tętni życiem.

9. Co oceniasz negatywnie w funkcjonowaniu forum?

Darxx: Wydajność forum wydaje się na niskim poziomie, czasy ładowania są bardzo długie, częste błędy i niedociągnięcia. Brak ciekawszych dodatków ("Trofea i medale" wciąż czekam), możliwości wstawiania gifów oraz przestarzałe emotki rodem z GG 2008 roku. 

EiZi3k: Dosyć długi czas ładowania.

olaokej: Czas ładowania forum, więcej nie powiem, bo jakoś nie siedzę dużo na forum jak kiedyś.

Wericzita: Wkurza mnie jak forum ładuje  się milion minut! :D 

10. Co oceniasz pozytywnie w funkcjonowaniu serwerów?

Darxx: Na temat serwerów aż tak dobrze nie mogę się wypowiedzieć, ale z mojego doświadczenia nie mam się do czego przyczepić. Serwery na których gram (awp, arenki) w 99% działają sprawnie i płynnie także jak dla mnie to duży plus w porównaniu do innych konkurencyjnych serwerów.

EiZi3k: Praktycznie każdy serwer posiada mniej lub więcej graczy przez co można wejść i nie nudzić się samemu.

olaokej: AWP, Areny - brak zbędnych pluginów, które czasem są przesadzone na większości serwerów, a co za tym idzie, gra jest o wiele płynniejsza.

Wericzita: Mogę odnieść się tylko do jednego serwera. Doceniam, że mimo wielu problemów których doświadczyła ostatnio arenka, trzyma się ona dość dobrze, co jest zasługą naszego opiekuna, który walczy o nią jak lew.....

11. Co oceniasz negatywnie w funkcjonowaniu serwerów?

Darxx: Tak jak wspominałem wyżej nie mam się do czego przyczepić w funkcjonowaniu serwerów. Także gratulację dla opiekunów serwerów! :D

EiZi3k: W sumie to nic nie przychodzi mi do głowy, wszystko jest w porządku.

olaokej: Nic.

Wericzita: Nic nie przychodzi mi do głowy.

12. Jak oceniasz pracę działów poza serwerowych? Redakcja, grafika, strefa gier itd.

Darxx: Redakcja działa kilka poziomów wyżej niż reszta wymienionych działów co nie znaczy, że reszta działa źle, dział grafiki sobie radzi tak samo jak strefa gier. Może gdyby aktywność w dwóch ostatnich była delikatnie większa...

EiZi3k: Redakcja bardzo dobrze działa i funkcjonuję, dział grafiki trochę mało zleceń, ale i tak dobrze, a strefa gier posiada tyle tematów, że aż ciężko przeczytać wszystkie.

olaokej: Redakcja 9/10, bo jak to mówią - zawsze może być lepiej, ale i tak jest super :D Strefa gier, no Myszaty tam spami XD Grafika spoko, zlecenia są realizowane.

Wericzita: Bardzo pozytywnie, forum dzięki nim zaczęło żyć i jest coś poza spamem Myszatego xDD 

13. Czy jest coś co chciałbyś/chciałabyś zmienić w Sieci gdybyś miała/miał taka możliwość?

Darxx: Myślę, że może zaryzykowałbym i jeszcze raz postanowił zainwestować w serwery Counter Strike 1.6 wciąż ma dosyć sporą bazę graczy w Polsce, a Soplica na pewno może cieszyć się uznaniem i rozpoznawalnością w tym kręgu. 

EiZi3k: Na ten moment nic mi się nie nasuwa. 

olaokej: Może więcej jakichś turniejów 1vs1 itd i tego ziomka na głównej przy logo, ten ognisty efekt jest słaby, niedopracowany.

Wericzita:  Ograniczyłabym ilość niepotrzebnej treści która funkcjonuje jako zapychacz tylko po to aby coś się działo.

14. Masz jakąś wizję na rozwój Sieci?

Darxx: Pewnie takie oczywiste podstawy czyli - przekierowywanie większej ilości użytkowników serwerów na forum oraz powiększanie ilości serwerów. Następnie regularne aktualizacje forum i serwerów

EiZi3k: Wizja może i jest, ale czy możliwa do realizacji? Raczej nie.

olaokej: Nie.

Wericzita: Na daną chwilę nic nie przychodzi mi do głowy.

15. Czyją pracę (Wyższa Administracja Sieci) oceniasz najlepiej, a czyją najgorzej?

Darxx: Ciężko mi się na ten moment wypowiedzieć, ale no zakładam, że najbardziej aktywnym i potrzebnym człowiekiem z wyższej jest Streepy i jego prace oceniam najlepiej. Podoba mi się też praca Myszatego przy forum i jego pomysły na dalszy rozwój, mam nadzieję, że wkrótce wprowadzi je w życie. Jeżeli chodzi czyją pracę oceniam najgorzej to myślę, że każdy robi tyle ile w jego mocy. Najważniejsze jest to żeby nie przeceniać samego siebie i nie brać dodatkowych obowiązków jeżeli nie jest się w stanie wykonywać aktualnych. Dlatego też nie jestem  już @F i moderatorem xD

EiZi3k: Ciężko jest ocenić pracę, bo jednych pracę widać, a drugich nie bardzo. Ogółem wydaję mi się, że bardzo dobrze sobie radzą.

olaokej: Najlepiej - Streepy, a najgorzej w moim odczuciu to chyba Saygon, bo z poziomu użytkownika nie widać jego pracy. Niby coś tam ostatnio naprawiał, ale oceniam całokształt.

Wericzita: Niech będzie połechtam jego i tak już wielkie EGO! :D Dużą robotę robi tu Strupek, mam wrażenie, ze gdyby nie On to by to wszystko się rozsypało jak domek z kart. Co do negatywnej, nie mam kandydata. 

16. Jaką rangę chciałbyś/chciałabyś zdobyć jeszcze w Sieci? 

Darxx: Jestem zadowolony z aktualnej i póki co nie chce jej zmieniać na żadną inną

EiZi3k: Na ten moment wystarczy mi co mam.

olaokej: Na tę chwilę żadną.

Wericzita: Powiem szczerze, nigdy się nad tym nie zastanawiałam :D 

17. Na jeden dzień zostajesz [email protected] Sieci i możesz zrobić wszystko bez ponoszenia konsekwencji. Co robisz?

Darxx: Sprzedaje sieć za średnią krajową i kupuję koskę do kanterka.

EiZi3k: Permbanuje @Shomek.

olaokej: Spróbuję sprzedać, może ktoś by kupił w 1 dzień XD

Wericzita:  Olabogaaaa! :D Wypłacam grube pieniądze dla osób, które wkładają całe serca aby ta Sieć jakoś funkcjonowała :D

18. Pozdrowionka!

Darxx: Pozdrawiam moją jedyną stałą ekipkę do kantera! :D

EiZi3k:  Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

olaokej: Pozdrawiam wszystkich czytających <3

Wericzita:  Pozdrawiam wszystkich którzy to czytają :D Oraz całą administrację kochanej arenki <3 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Segmenty Bonusowy, Szybkie Pytania!

1. Ranga w CSie?

Darxx: Supreme, kilka dni temu global (meczmejking w tym miesiącu jest wyborny).

EiZi3k: Aktualnie MG1.

olaokej: JESZCZE Supreme.

Wericzita: Brak :<

2. Kartka z kalendarza czy pytanie dnia?

Darxx: Pytanie Dnia.

EiZi3k: Pytanie Dnia.

olaokej: Pytanie Dnia.

Wericzita: Pytanie Dnia.

3. Gazetka miesiąca czy wywiady?

Darxx: Wywiady.

EiZi3k: Wywiady.

olaokej: Wywiady.

Wericzita: Wywiady.

4. Ulubiony serwer Soplicy?

Darxx: Arena 1v1 następnie OnlyAWP. 

EiZi3k: TS3.

olaokej: Stare AWP.

Wericzita: Arenki całym sercem.

5. Ulubiony użytkownik Sieci?

Darxx: Znajdzie się.

EiZi3k: @VaC

olaokej: @olaokej

Wericzita: Pomidor.

6. Ulubiona gra?

Darxx: CS:GO.

EiZi3k: League of legends

olaokej: CS:GO.

Wericzita: Simsy.

7. Ulubione danie?

Darxx: Drrrrwal <3

EiZi3k: Lasagne.

olaokej: Pierogi ruskie, gołąbki mamy.

Wericzita: Tortilla.

8. Kawa czy herbata?

Darxx: Tylko herbata!

EiZi3k: Kawa.

olaokej: Częściej piję kawę. 

Wericzita: Kawa.

9. Ulubiony serial?

Darxx: The Office, Synowie anarchii, Dom z papieru.

EiZi3k: Ranczo.

olaokej: GOT, Uwięzione, Dom z papieru, Opowieść Podręcznej.

Wericzita: Dom z papieru.

10. Ulubiony film?

Darxx: Ciężko wybrać, ale chętnie obejrzałbym film - Ostatni Samuraj.

EiZi3k: Pieniądze to nie wszystko.

olaokej: Nie mam ulubionego.

Wericzita: Zielona mila.

11. Ulubiona piosenka? 

Darxx: Nie jestem w stanie wybrać jednej - Medicine, On the turning away i masaaa innych.

EiZi3k: White 2115 - Mogę dziś umierać.

olaokej: Zawsze miło wracam do Lost Frequencies - Reality.

Wericzita: Billie Eilish.

12. Ulubiony aktor?

Darxx: Nie mam. Chociaż może Steve Carell.

EiZi3k: Adam Sandler.

olaokej: Nie mam.

Wericzita: Tom Ellis.

13. Ulubiona aktorka?

Darxx: Nie mam.

EiZi3k: Jenifer Aniston

olaokej: Nie mam.

Wericzita: Julia Kamińska. 

Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

Wyczekujcie, niedługo kolejne części!

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 8
  • Lubię to! (+1) 3
  • Dobra robota! (+1) 1

33 minuty temu, Cotidie napisał:

Wericzita:  Ograniczyłabym ilość niepotrzebnej treści która funkcjonuje jako zapychacz tylko po to aby coś się działo.

@Myszaty. jak ludzie publicznie Ci to wytykają, to musi być źle xd Ogarnij się.

Q&A Jak zawsze na propsie, wiele ciekawych rzeczy o użytkownikach forum się dowiedziałem

+

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 1

Dziękuje za możliwość udziału  w Q&A. :D  no i @Cotidie jak zwykle dobra robota!

@Vonki aaa no grało się kiedyś :D newdiablomod  to było  złoto(chociaż jeżeli chodzi o diablomody to w pamięci bardziej zapadł serwer z innej sieci :D), a COD to był chyba max 400lvl? Ooo i jeszcze było zombie base builder :") 

Edited by Darxx
  • Przyznaj punkt reputacji (+1) 2

1 godzinę temu, Streepy napisał:

@Myszaty. jak ludzie publicznie Ci to wytykają, to musi być źle xd Ogarnij się.

Q&A Jak zawsze na propsie, wiele ciekawych rzeczy o użytkownikach forum się dowiedziałem

+

Nie zamierzam przestawać, ponieważ zdania są podzielone, poza tym wbijesz na forum Diament to pogadamy ^^ 

Jeżeli chodzi o Q&A to powiem tyle, bardzo mi się podoba i liczę w przyszłości na więcej :D Plusik poleciał 

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...