Jump to content

#51 Sieciowe Q&A część 2!

Cotidie
 Share

Recommended Posts

Cześć! Witajcie w drugiej części Q&A administracji naszej Sieci!

Jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszej, zapraszam do kliknięcia - Q&A Administracji część 1.

W tej części odpowiedzi udzieli Admin Sieci @Vonki i Moderatorzy @Gopnik oraz @vMateo.

Zapraszam do lektury!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. Opowiedz nam coś o sobie!

Vonki: Karol, niedługo 24 lata, studia plus dwie prace.

Gopnik: Mam na imię Jakub mam 19 lat rocznik ’01, jestem w 4 klasie technikum kierunek technik mechatronik.

Mateo: Jestem Mateuszek i mam duży brzuszek. Latek mam 22 i zajmuje się produkcją oraz montażem rolet.

2. Od kiedy jesteś w Sieci? Jaki był powód Twojej rejestracji?

Vonki: W sieci jestem od 2015 roku, choć trafiały się pojedyncze epizody gry już wcześniej na surfie, a zarejestrowałem się bo obecny wtedy opiekun surfa namawiał mnie przez parę godzin gry do złożenia podania na admina.

Gopnik: W sieci jestem od 2015 roku z przerwami. Założyłem konto aby napisać prośbę o UB na serwerze JB potem jakaś skarga, założyłem też konto aby być na bieżąco co do serwerów na sieci.

Mateo: 9 czerwiec 2015 rok. Powodem rejestracji było przejście na Soplicę po upadku mojej poprzedniej sieci na której grałem. 

3. Jaki był Twój pierwszy serwer?

Vonki: Jeśli chodzi o soplice to oczywiście surf.

Gopnik: Dżejlbrejk.

Mateo: DR 1.6.

4. Czy jest jakiś serwer, który wspominasz z sentymentem?

Vonki: Można powiedzieć, że nawet trzy. Jednym z tych serwerów był Zombie Plague, który miał swój klimat, a zarazem nie był przepakowany jak obecne serwery tego typu. Kolejnym był serwer CoD, gdy jeszcze prowadziłem swoją sieć, a ostatnim serwerem z sentymentem był surf tutaj już na soplicy.

Gopnik:  Stare JB i Only DD2.

Mateo: TeamSpeak <3

5. Opowiedz o swojej historii rang w naszej Sieci.

Vonki: Wszystko zaczęło się oczywiście od zarejestrowania by złożyć podanie na admina surfa. W przeciągu krótkiego czasu awansowałem na [email protected] serwera, by chwile potem przejąć pałeczkę po opiekunie. Tutaj już spędziłem trochę by przybrać żółć. Następnie awansowałem na Admina Sieci i po jakimś dłuższym czasie na tej randze złożyłem rezygnację. Po powrocie znów przybrałem żółć, a następnie jak widać z powrotem Admina Sieci.

Gopnik: 1 rangę jaką dostałem to był admin na serwerze JB, po jakimś czasie zrezygnowałem. Potem był DD2 darmowy miesiąc, potem nie opłaciłem admina. Miałem momenty gdzie pogrywałem na JB i DD2 starałem się tam o admina. Miałem też admina na arenkach ale za dużo odpier*alałem i dostałem degrada.

Mateo: Przygoda rozpoczęła się od rangi admina na DR 1.6. Później w 2016 roku aż do chwili obecnej piastuję rolę admina TS3 (obecnie [email protected]). Patrząc dalej byłem adminem na PB 1.6, a następie w drodze konkursu przeprowadzonego przez pana Voniacza zostałem Opiekunem. Miałem także ZASZCZYT być opiekunem DR CS GO przez krótki czas xDDD. Obecnie jedną z nowych rang czy funkcji jest Moderator.

6. Czy Soplica zmieniła coś w Twoim życiu? Poznałeś/łaś kogoś, kto jest dla Ciebie ważny?

Vonki: Na pewno z powrotem wróciłem do programowania, a jeśli chodzi o poznane osoby to przewinęło się kilka takich, z którymi utrzymuje kontakt.

Gopnik: Czy coś zmieniła? Raczej nie, jedyne co to siedzę dłużej przy grach i na forum. Poznałem parę osób ale nie są dla mnie bardzo ważne.

Mateo: Cóż można rzecz. Poznałem wiele wspaniałych osób na tej sieci przez ten piękny okres czasu. Z wieloma mam kontakt do teraz, ale również z kilkoma osobami miałem okazję się spotkać osobiście twarzą w twarz. Co bardziej mnie cieszy, że przewagę w tych spotkaniach miała płeć przeciwna. No jako wisienkę na torcie mogę rzucić tym, że kiedyś dawien dawno była tu pewna niewiasta, która skradła moje wielkie serce z cholesterolem jak i całego mnie. Był to piękny czas przeżyty w życiu, ale również bardzo miłe doświadczenie i narodzenie się czegoś wielkiego przez ten "internetowy kabelek". W tym miejscu natomiast pozwolę sobie zacytować refren z piosenki, którą  śpiewała ŚP Pani Anna Jantar: 

"Nic nie może przecież wiecznie trwać
Co zesłał los trzeba będzie stracić
Nic nie może przecież wiecznie trwać
Za miłość też przyjdzie kiedyś nam zapłacić."

7. Na czym polega Twoja praca w Sieci?

Vonki: Głównie moja praca polega na zapewnieniu zaplecza technicznego serwerów, również tych nie supportowanych, ale ich w mniejszym stopniu. Szkoleniu opiekunów w zakresie ich obowiązków jak i przyszłych kandydatów na Junior Admina Sieci. Dlatego też jeśli ktoś ma chęci spróbowania swoich sił to zapraszam. W skład tej pracy też często wchodzi podejmowanie różnorakich decyzji czy to przez samego siebie, czy to wspólnych w gronie Adminów Sieci lub też całej wyższej, zależnie czego decyzja dotyczy. Odpowiadanie na fb, steam czy też forum, zależnie gdzie użytkownik zada pytanie. No i w sumie choć dawno nie używane to odpowiadam za zamieszczanie filmików na yt. Jak i aktualizowanie informacji na gametrackerze. To by było chyba na tyle.

Gopnik: Jako moderator nie mam jakoś dużo do roboty (ty wiesz o co chodzi PeepoWTF), ogarnięcie tematów czy nie ma jakichś zdublowanych postów i od czasu do czasu warn. Jako [email protected] Retake oczywiście muszę pomagać opiekunowi i zarazem suportowi, gadamy co możemy zrobić na serwerze, podsuwam pomysły co mogłoby być wprowadzone na serwer lub zmienione. Jako admin oMirage, jak każdy admin grać, banować cheaterów, mutować/gagować dzieci lub krzykaczów.

Mateo: Jako moderator jestem odpowiedzialny za pilnowanie forum. Wiążą się z tym różne czynniki np zamykanie i sortowanie tematów w różnych działach forum, poprawnego używania wzorów w różnych tematach np zgłoszeniach, skargach itp. Karaniem użytkowników za nieprzestrzeganie regulaminu forum oraz sieci. Potocznie można powiedzieć, że moderator to taki strażnik teksasu, który pilnuje swojego miasteczka aby była cisza i spokój.

8. Jak oceniasz pracę całej aktualnej administracji Sieci?

Vonki: Jednych pracę oceniam lepiej drugich gorzej, ale w sumie tragedii nie ma. Bywało gorzej, że tak powiem. Obecnie jest w miarę stabilnie, ale chciałoby się by było lepiej. 

Gopnik: Moderatorzy jak moderatorzy czasem mają coś do roboty czasem nie, zależy. Admin forum nasz spam bot, nie mam co o nim powiedzieć bo nie mam jakiegoś większego kontaktu z nim, [email protected] jako mam z nim kontakt na Retake, mogę powiedzieć że jest bardzo kontaktowy i można się z nim dogadać, serwer chce rozwijać i to robi, z adminów sieci mam jakiś kontakt tylko ze Streepim, z Vonkim i Saygonem nie mam żadnego. Streepy pracuje ciężko, na mirage u wprowadza zmiany, naprawia błędy jeśli zostaną zgłoszone, na JB wprowadził starą edycję ponieważ nowa była nie grywalna.

Mateo: Wydaję mi się, że każdy spełnia się w powierzonej mu roli i dają z siebie tyle ile mogą. 

9. Jak oceniasz pracę byłej administracji Sieci?

Vonki: Jak i w poprzednim przypadku. Były lepsze jak i gorsze momenty. Nigdy nie było perfekcyjnie, ale zdaję sobie sprawę że inni tak jak i ja mają też inne obowiązki w życiu codziennym. Niestety nie jest to okres szkółki kiedy się miało multum czasu.

Gopnik: Nie mam czego powiedzieć o tym ponieważ nie interesowałem się tym tak jak teraz, ale jeśli sieć nadal stoi to musiała być zadowalająca.

Mateo: Jak zawsze były wzloty i upadki czy kłótnie i waśnie, ale sądzę, że jak chcieli to zawsze się dogadali i jakoś dawali radę trzymać piecze nad siecią.

10. Czy masz jakieś plany bądź cele na następny rok względem Sieci?

Vonki: Na chwilę obecną mamy cele do zrealizowania do końca obecnego roku, by móc myśleć o ambitniejszych rzeczach w przyszłym. Część ich udało się już zrealizować, ale jeszcze jest trochę do zrealizowania. 

Gopnik: W tym roku już się nie uda ale w następnym to dobicie 1000 postów, a tak większych planów nie mam. Zobaczymy co będzie.

Mateo: Wszystko może przyjść z czasem, a najlepsze są niespodzianki

11. Co nie podoba Ci się w funkcjonowaniu całej Sieci?

Vonki: Obecnie nie podoba mi się sytuacja forum, głównie chodzi o czasy ładowania, ale mam nadzieję że to w najbliższym czasie się zmieni. Poza tym powiedzmy, że jest okej.

Gopnik: Co mi się nie podoba? Jest tylko jedna rzecz ale to nie wina administracji, jest to trochę „umieranie”. Na serwerach grają stali gracze rzadko zdarza się że pojawia się ktoś nowy.

Mateo: Czasami te wszystkie ala "walki kogutów" czy "wielkie mądrości ludzkości" o cholera wie co. Robi się z tego tylko jeden wielki burdel na kółkach. A potem jest płacz i zgrzytanie zębów, że warny się sypią.

12. Co oceniasz pozytywnie w funkcjonowaniu całej Sieci?

Vonki: Na pewno to, że jest w miarę stabilnie i nie ma większych zgrzytów, dzięki czemu bardziej można pracować nad technicznymi sprawami.

Gopnik: Praca wyższej można ocenić na pozytywną, problemy są rozwiązywanie jak najszybciej.

Mateo: Pomoc techniczną względem serwerów oraz niesienie jej także użytkownikom forum.

13. Co chciałbyś/chciałabyś zmienić w Sieci?

Vonki: Jedynie ją powiększyć, ale wpierw trzeba zadbać o obecne rzeczy.

Gopnik: Aktualnie nie mam żadnego pomysłu.

Mateo: Obecnie żaden pomysł nie przychodzi mi do głowy. 

14. Co nie podoba Ci się w funkcjonowaniu serwerów?

Vonki: Praca obecnych hostingów, które już że tak powiem udupiły nam niektóre serwery za czasów 1.6, a teraz próbują niektóre serwery cs go. Poza tym jeszcze braki kadrowe, ale tutaj myślę że to może się zmienić w najbliższym czasie.

Gopnik: Nie ma jak na razie takie rzeczy ponieważ na tych na których gram wszystko jest dobrze.

Mateo: Uchylam pytanie, ponieważ rzadko zaglądam na serwery csa.

15. Co oceniasz pozytywnie w funkcjonowaniu serwerów?

Vonki: Brak wojen między serwerowych. 

Gopnik: Błędy które są zgłaszane zostają rozwiązane, zmiany (retake) zostają wprowadzane tak szybko jak to możliwe.

Mateo: Uchylam pytanie, ponieważ rzadko zaglądam na serwery csa.

16. Co nie podoba Ci się w funkcjonowaniu forum?

Vonki: Jego obecne działanie.

Gopnik: Są pewne błędy, nie na wszystkich przeglądarkach i już nie tak często, ale te kwadraciki od wypełnienia serwera czasem są zepsute i na kolor który odpowiada ilości graczy jest cały kwadracik(błąd na przeglądarce steamowej) i przewijanie się forum przy dłuższych tematach i to nawet nie wszyscy tak mają.

Mateo: Nie sądzę, że chciałbym się czegoś czepiać. Nie jestem osobą, która wytyka komuś jakieś braki nie znając się totalnie na rzeczy.

17. Co oceniasz pozytywnie w funkcjonowaniu forum?

Vonki: Myślę, że redakcje.  (:giveheart: Od Redakcji)

Gopnik: Można szybko zobaczyć temat który nas interesuje (pasek po prawej stronie z tematami), czatbox jest lepiej zrobiony niż na innych konkurencyjnych sieciach.

Mateo: Pozytywne jest to, że osoby odpowiedzialne za forum starają się na tyle ile mogą by zawsze działało poprawnie.

18. Co chciałbyś/chciałabyś zmienić na forum?

Vonki: Jedyne co mi przychodzi na myśl, żeby forum zrzeszało więcej ludzi nie tylko tych związanych z naszymi serwerami, ale może po prostu tematyką gier czy też tylko CS'a nawet.

Gopnik: Dodałbym jedną rzecz która byłaby przydatna (lub nie) - to tabelka lub slider z szybkim kontaktem do administracji sieci i forum.

Mateo: Póki co nie mam pomysłów na zmiany, ale jeśli się jakieś pojawią to z chęcią się nimi podzielę.

19. Czy uważasz, że wybór Saygona i Vonkiego na Adminów Sieci to dobry wybór? Dlaczego?

Vonki: Pozwolę sobie nie odpowiadać na to pytanie.

Gopnik: Myślę, że to dobry pomysł Streepy otrzymuje pomoc od obu osób, łatwiej im rozdysponować pracę jaką muszą wykonać.

Mateo: Vonki jest już z tą rangą zaprzyjaźniony więc tutaj nie trzeba mówić o dobrym wyborze bo zna się na temacie. Natomiast wydaje mi się, że Saygonowi za te wszystkie lata pracy się należało.

20. Uważasz, że Streepy powinien zostać [email protected] Sieci?

Vonki: Jak najbardziej, nie mam żadnych zastrzeżeń. W przeciwieństwie do mnie utrzymuje kontakt, jest aktywny również na forum, a nie działa tylko po cichutku tak jak ja. Zarazem wiem, że sodówka mu nie uderzy do głowy jak i nie zmieni to naszych relacji w pracy w sieci.

Gopnik: Tak jak Pan Jezus powiedział

49082507_535884203575630_895534320258855

Mateo: Jeśli ta parówka zostanie czerwonym teletubisiem to obiecuję, że wrzucam na forum filmik jak zeruje browara w kilkanaście sekund. Chwała bohaterom!

21. Co sądzisz o aktualnej kondycji sieci (forum+serwery)?

Vonki: Jeśli chodzi o serwery to jest więcej niż dobrze, a będzie lepiej, do super niestety jeszcze brakuje. W przypadku forum do tragedii brakuje, ale nie jest też dobrze.

Gopnik: Nie jest zła, ale też nie jest dobra. Mogłoby być lepiej pod względem graczy.

Mateo: Uważam, że zawsze mogło być gorzej. Najważniejsze, że jest stabilnie.

22. Czy Myszaty spamuje tematami? :kappa:

Vonki: No spamuje, czasem chciałoby się żeby jednak coś napisał od siebie, nawet na podstawie tych zamieszczonych artykułów xD

Gopnik: Tak.

Mateo: Ogólnie wielu ludzi uważa, że Myszaty to admin forum... Tak naprawdę to zwykły spam bot zaprogramowany do rzucania lewych tematów by się działo grubo na forum. Nie wiem kto go zaprojektował, ale miał fejn pomysł. Natomiast jak czasami ludzie widzą tego Myszatego na TS3 to prawda jest taka, że wynajęliśmy jakieś RANDOMA i daliśmy mu ikonki itp itd, żeby no przypału nie było i nikt się nie czepiał.

23. Jaką rangę chciałbyś/chciałabyś zdobyć jeszcze w Sieci?

Vonki: Nigdy mnie nie interesowały jakoś rangi :c Najbardziej to lubię święty spokój, no ale póki co trzeba działać skoro są jeszcze chęci.

Gopnik: @ Forum/ [email protected] sieci, ale czy to uda się to tylko zależy ode mnie.

Mateo: Nie jestem jakiś tam wyrywny czy głodny większych rang. Jeśli kiedyś będzie dane coś więcej bo zasłużę czy cokolwiek, to oczywiście przyjmę, bo prezentów się nie odmawia.

24. Chcesz kogoś pozdrowić?

Vonki: Pozdrawiam wszystkich.

Gopnik: Pozdrawiam wyższą administrację sieci, administrację serwera oMirage, Retake(xD), moderatorów oraz wszystkich użytkowników sieci.

Mateo: Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie.

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 6
  • Dobra robota! (+1) 4
  • Dziekuję (+1) 1

2 godziny temu, Cotidie napisał:

Gopnik: @ Forum/ [email protected] sieci, ale czy to uda się to tylko zależy ode mnie.

Odpowiadając w taki sposób na 22. pytanie pozbawiłeś się opcji na jakikolwiek awans. :kappa: 

Czarna Lista->Dodaj>Gopnik :read:

@Vonki Nie, nie, nie gopnika skreślamy z miejsca. 

19 godzin temu, Myszaty. napisał:

Czarna Lista->Dodaj>Gopnik

Wiesz co dzięki, ja mam marzenia a ty piszesz takie coś 
XQC calling himself stupid PeepoSad : xqcow

@Vonki

19 godzin temu, Vonki napisał:

Ciekawie, ciekawie. Widzę nawet jedna osoba może ma aspiracje. To kiedy @Gopnik wpadasz na nauki xD

kiedy masz czas to mogę wejść

5 minut temu, V3nomX napisał:

Gopnik jak zwykle residentsleeperowe odpowiedzi 

we sam jesteś residentsleeper

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...