Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Koniec pięcioletniej przygody. Stixxay poza CLG, znamy jego następce

Recommended Posts

Tegoroczne okienko transferowe dostarczyło już kilka emocjonalnych – i emocjonujących również – rozstań. Luka „Perkz” Perković opuścił G2 Esports, Martin „Rekkles” Larsson pożegnał się z Fnatic, a Søren „Bjergsen” Bjerg postawił kropkę w karierze profesjonalnego gracza. W piątkowy wieczór do tego grona dołączył Trevor „Stixxay” Hayes, którego pięcioletnia przygoda w CLG dobiegła końca.

 

 

Szeregi CLG Hayes zasilił jeszcze w roku 2015, dołączając do walczącego o miejsce w Challenger Series CLG Black. Na promocję do głównego składu nie czekał zbyt długo, bo pod koniec roku organizacja ogłosiła promocję Stixxaya w miejsce pożegnanego Yillianga „Doublelifta” Penga. Już w swoim pierwszym splicie w League of Legends Championship Series (wówczas NA LCS) 19-letni wtedy Hayes zdobył mistrzostwo Ameryki Północnej, lecz od tego czasu CLG nie udało się nie tylko powtórzyć tego wyczynu, ale nawet awansować do finału. Rezultaty podczas kolejnych lat były mocno w kratkę, a organizacja decydowała się na kolejne zmiany. Aż wreszcie nadszedł kres wspólnej przygody – dokładnie pięć lat od przesunięcia Stixxaya do pierwszego składu.

Swojego kompana oraz współpracownika pożegnały inne gwiazdy CLG – te wciąż grające, jak i wcześniej reprezentujące barwy tego zespołu. Wśród nich byli między innymi Choi „huhi” Jae-hyun, czyli dawny midlaner formacji, Kevin „PewPewU” Toy, reprezentant CLG w Super Smash Bros. Melee, czy Diane „di^” Tran – zawodniczka CLG Red, żeńskiej dywizji CS:GO amerykańskiej organizacji. Również sam Stixxay nie zamierzał rozstać się bez słowa. – Mam tak wiele wspaniałych wspomnień z CLG. Darzę ogromnym szacunkiem wszystkich graczy i członków sztabu, z którymi pracowałem przez tych pięć lat i życzę wam wszystkiego najlepszego. Zmiana jest katalizatorem rozwoju i nie mogę się doczekać, by to udowodnić – oznajmił Hayes na swoim profilu na Twitterze.

CLG nie zamierzało długo trzymać swoich fanów w niepewności i dokładnie dwie i pół godziny po tym, jak pożegnało Stixxaya, ogłosiło nowego botlanera zespołu. Tym został znany na północnoamerykańskiej scenie Jason „WildTurtle” Tran, który w minionym sezonie reprezentował FlyQuest.

 

 

To trzecia i zapewne ostatnia już zmiana w szeregach CLG. Wcześniej organizacja zakontraktowała Finna „Finna” Wieståla oraz Madsa „Broxaha” Brocka-Pedersena, co w połączeniu z wciąż ważnymi kontraktami Eugene’a „Pobeltera” Parka i Andy’ego „Smoothiego” Ta daje kompletną piątkę. Niewykluczone jednak, że CLG planuje jeszcze dokonać jakichś zmian mimo obowiązujących umów, ale jeśli już na żadne roszady się nie zdecyduje, tak będzie prezentował się skład zespołu na nadchodzący sezon LCS:

 

clg_new2017.png top.png Finn „Finn” Wiestål
jungle.png Mads „Broxah” Brock-Pedersen
mid.png Eugene „Pobelter” Park
bot.png Jason „WildTurtle” Tran
support.png Andy „Smoothie” Ta

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://cybersport.pl/276550/koniec-piecioletniej-przygody-stixxay-poza-clg-znamy-jego-nastepce/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...