Jump to content
Sign in to follow this  
Gopnik

Nawet 100 GB dysku PS5 zajmuje „Inny”

Recommended Posts

Nawet 100 GB dysku PS5 zajmuje „Inny”. Co to jest i jak to usunąć?

PlayStation 5 posiada stosunkowo niewielki SSD, na którym niekiedy nawet 100 GB zajmuje tajemniczy „Inny”. Jak się okazuje, istnieje prosta metoda na pozbycie się większości tych zagadkowych danych.

 

343566341.jpg

 

Posiadacze PlayStation 5 skarżą się na to, że do 100 GB cennego miejsca na SSD zajmuje enigmatyczny „Inny”. Dostępny w menu konsoli opis, w którym możemy wyczytać, że mowa o „miejscu w pamięci konsoli zarezerwowanym na dane systemowe niezbędne do prawidłowego działania gier i aplikacji”, którego rozmiar „zależy od sposobu korzystania z konsoli”, nie daje niestety odpowiedzi na pytanie „co to jest i czy można to usunąć, a jeśli tak, to w jaki sposób”. Na szczęście z pomocą przychodzi redakcja serwisu Push Square, która nie tylko zdołała rozwiązać zagadkę owej pozycji, lecz także znalazła skuteczny sposób na zminimalizowanie zajmowanego przez nią miejsca.
 

Nawet 100 GB dysku PS5 zajmuje „Inny”. Co to jest i jak to usunąć? - ilustracja #1

 

Jak usunąć „Inny” z PS5

Zacznijmy od tego, że eksperymenty przeprowadzone przez Push Square wykazały, iż pod pozycją „Inny” kryją się pliki związane ze wsteczną kompatybilnością konsoli, a także pozostałymi ustawieniami systemowymi oraz metadanymi dotyczącymi zainstalowanych gier. Sprawia to, że o ile nie można całkowicie się ich pozbyć, o tyle istnieje sposób na zminimalizowanie ilości zajmowanego przez nie miejsca.

Gracze, którzy na PS5 zainstalowali gry z PS4, mogą przenieść je na zewnętrzny HDD/SSD (wraz z nimi przerzucona zostanie również lwia część „Innego”). Jeśli natomiast nie posiadają takowego, powinni rozważyć odinstalowanie niektórych pozycji, a zwłaszcza tych, w które nie zamierzają już grać. W ten sposób redakcji Push Square udało się zmniejszyć wagę „Innego” z 90 GB do zaledwie 13 GB.

Jak się okazuje, na tym nie kończą się nasze możliwości. Innym (nomen omen) sposobem na zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca przez tę pozycję jest skrócenie zapisywanych klipów z gier, co można zrobić w ustawieniach systemu. Poza tym warto sprawdzić, czy w tle nie pobierają się aktualizacje, które tworzą rozmaite pliki tymczasowe.

 

Nawet 100 GB dysku PS5 zajmuje „Inny”. Co to jest i jak to usunąć? - ilustracja #2

 

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...