Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Dzięki tej funkcji przestaniesz zastanawiać się, po co dzwoni nieznajomy numer

Recommended Posts

Często zdarza się, że dzwoni numer, którego nie znamy i wówczas zastanawiamy się, co dzwoniący może od nas chcieć. Dzięki nowej funkcji w aplikacji Telefon Google może to odejść w niepamięć.

Każdego dnia użytkownicy na całym świecie odbierają telefony od numerów, których nie znają. Często jednak zdarza się, że szybko zaczynają tego żałować, ponieważ dzwoniący oferuje im usługi lub zaproszenia na różnego rodzaju prezentacje, którymi w ogóle nie są zainteresowani. Dzięki nowej funkcji w aplikacji Telefon Google, instalowanej na wielu smartfonach różnych marek, będzie można (przynajmniej częściowo) uniknąć takich sytuacji.

Aplikacja Telefon Google pozwala uniknąć niechcianych połączeń

Wraz ze  smartfonami z serii Google Pixel 4  zadebiutowała nowa  funkcja o nazwie Call Screening  ( Filtrowanie połączeń ). Automatycznie łączy ona dzwoniącego z nieznanego numeru (tj. niezapisanego w kontaktach) z Asystentem Google na urządzeniu. Co ciekawe, tylko pod warunkiem, że dzwoni człowiek – połączenia wykonywane przez roboty (tzw. robocalls) są z automatu odrzucane.

 

Asystent Google informuje dzwoniącego, że użytkownik, z którym próbuje się skontaktować, używa funkcji Call Screening i prosi go o podanie powodu kontaktu. Następnie jest on transkrybowany na ekranie smartfona i wówczas użytkownik może zgłosić połączenie jako spam, poprosić o więcej informacji, zignorować je lub odebrać.  Funkcja filtrowania połączeń jest dostępna również w Polsce .

 

Spoiler

Telefon-Google-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-SklTelefon-Google-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-SklTelefon-Google-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-SklTelefon-Google-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-Skl

 

Jak informuje gigant z Mountain View, Telefon może wykrywać automatyczne wiadomości telefoniczne i połączenia spamowe na podstawie numerów znajdujących się bazie danych Google. Jednak nie wszystkie automatyczne wiadomości telefoniczne i połączenia spamowe mogą zostać wykryte.

Teraz rozpoznawanie nieznanych numerów będzie jeszcze sprawniejsze – oto funkcja Verified Calls

Google cały czas udoskonala aplikację Telefon Google i właśnie wprowadza kolejną, nową funkcję o nazwie Verified Calls. Działa ona inaczej niż Filtrowanie połączeń i będzie działać wyłącznie w przypadku przedsiębiorstw, które przeszły proces weryfikacyjny w Google.

Muszą one bowiem przesłać na odpowiednio zabezpieczone serwery giganta z Mountain View zestaw informacji, który następnie zostanie wyświetlony na ekranie smartfona użytkownika, do którego zadzwonią. Dzięki temu od razu dowie się on, kto dzwoni i w jakiej sprawie. Jednocześnie zobaczy też informację na wyświetlaczu, że dzwoniący ma status „zweryfikowany” (stąd nazwa Verified Calls) i nie jest to scam.

Google zapewnia, że cały proces przeprowadzany będzie z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa i w jego trakcie nie zostaną udostępnione żadne prywatne dane użytkownika.

Wygląda jednak na to, że wprowadzona właśnie funkcja Verified Calls nie będzie aktualnie dostępna w Polsce, ale być może w niedalekiej przyszłości się to zmieni, podobnie jak miało to miejsce z filtrowaniem połączeń.

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.tabletowo.pl/aplikacja-telefon-google-rozpoznawanie-numerow/

Share this post


Link to post
Share on other sites

c5XT8LW.png

 

W celu ponownego otwarcia tematu skontaktuj się z Moderatorem lub Adminem Forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...