Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

McLaren Racing nawiązuje współpracę z brytyjską organizacją esportową

Recommended Posts

Konstruktorzy znani na co dzień z Formuły 1 coraz chętniej spoglądają w stronę esportu, traktując branże jako kolejne pole do zagospodarowania. Nie inaczej jest w przypadku McLaren Racing, które postanowiło na polu elektronicznej rywalizacji związać się z Veloce Esports, pochodzącą z Wysp Brytyjskich organizacją.

W ramach ogłoszonej dziś współpracy McLaren oraz Veloce zamierzają wspólnie stworzyć akademię dla najbardziej obiecujących wirtualnych kierowców, by pomóc im w rozwoju. Docelowo najlepsi mają zasilić esportowy zespół pod szyldem brytyjskiej stajni. Co więcej, od teraz to właśnie osoby z organizacji esportowej będą odpowiedzialne za zarządzanie oraz rozwój ekip związanych z McLarenem, które jeżdżą na wirtualnych torach.

– Cieszymy się, że rozpoczynamy współpracę z Veloce Esports, koncentrując się na dalszym angażowaniu nowej, młodszej generacji fanów sportów motorowych – przyznał Mark Waller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w McLaren Racing. – Połączenie sił z ambitnymi i myślącymi przyszłościowo ludźmi z Veloce to kolejny znaczący krok w ogromnym progresie, jakiego dokonaliśmy już przez ostatnie lata na polu esportowym. Popularność i rozwój esportu były bardzo widoczne w ostatnich tygodniach i ten trend będzie trwał nawet jeżeli wyścigi na torach powrócą. Naszym celem jest rozwój i pielęgnacja świeżych talentów poprzez wirtualną akademię, poprawianie postawy naszej esportowej drużyny, a także tworzenie nowych sposobów przyciągania i interakcji z fanami z całego świata – dodał.

Veloce Esports obecnie może pochwalić się dywizjami rywalizującymi w takich tytułach, jak Gran Turismo, Forza Motorsport, Project CARS 2 czy też F1 – w tej ostatniej barwy organizacji reprezentuje polski gracz, 14-letni Tomasz „Hyperz” Poradzisz. Ponadto formacja skupia się na mniej związanych ze sportem motorowym grami, jak FIFA, Fortnite oraz Rocket League.

 

 

 

 

 

Źródło: https://cybersport.pl/255436/mclaren-racing-nawiazuje-wspolprace-z-brytyjska-organizacja-esportowa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

c5XT8LW.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...