Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Chrome zablokuje reklamy, które spowalniają urządzenia

Recommended Posts

Chrome zablokuje reklamy, które m.in. pobierają za dużo energii z baterii urządzenia oraz w znacznym stopniu obciążają procesor. Zmiany wejdą w życie od sierpnia i będą dotyczyć również materiałów sponsorowanych.

Od sierpnia Google Chrome zmienia politykę wyświetlania reklam. Przeglądarka zablokuje wszystkie reklamy, które w zbyt wysokim stopniu zużywają baterię urządzenia, procesor oraz łącze sieciowe.

Odsetek tego typu reklam nie jest zbyt duży - 0,3 proc. wszystkich materiałów. Treści te są jednak bardzo energochłonne, odpowiadają za 28 proc. zużycia procesora związanego z wyświetlaniem reklam, wynika z danych przedstawionych na portalu wirtualnemedia.pl. W związku z tym mogą powodować spowolnienie działania urządzenia i szybsze zużycie baterii.

Elementy sponsorowane będą mogły wykorzystać maksymalnie 4 megabajty z pakietu internetowego lub przez 15 sekund obciążyć procesor urządzenia w dowolnych 30 sekundach lub 60 sekund łącznego zużycia procesora, wynika z informacji Google.

 

W najbliższym czasie odbędą się testy blokowania źle zaprojektowanych reklam, które zużywają za dużo zasobów z urządzeń użytkowników. Do tego typu reklam należą m.in. złośliwe oprogramowania związane z kopaniem kryptowalut.

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chrome-zablokuje-reklamy-obciazajace-baterie-7886078.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...