Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

CD Projekt przekazuje miliony na walkę WOŚP z koronawirusem

Recommended Posts

Bardzo elegancki gest ze strony największego polskiego producenta gier.

Walka z COVID-19 trwa na wszystkich frontach, a publicyści nie boją się określać jej nawet mianem III wojny światowej. Jej skutki odczuwamy wszyscy, tak jak i wszyscy staramy się przyczynić do jak najszybszego opanowania pandemii (nawet siedząc w domu). Badania nad szczepionką czy lekami wspierane są przez datki z całego świata; równie ważne jest jednak doraźne działanie mające na celu zminimalizowanie szkód wynikających z obecnej sytuacji.

Znany i lubiany CD Projekt Red również postanowił wziąć udział w tej walce, przekazując 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem. Rozdysponowanie tej kwoty (pochodzącej w połowie z budżetu firmy, a w połowie z majątków zarządu i głównych akcjonariuszy) powierzono zaś Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Firma wydała w tej sprawie oświadczenie:

Cytat

 

Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP.

Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!

 

 

Pozostaje jedynie podpisać się pod powyższym apelem. Zostańcie w domu!

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.cdaction.pl/news-60081/cd-projekt-przekazuje-miliony-na-walke-wosp-z-koronawirusem.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...