Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Windows Core OS coraz bliżej

Recommended Posts

Prace nad Windows Core OS trwają podobno od pięciu lat, ale jak dotąd Microsoft nie ujawnił oficjalnych informacji na ten temat. W dokumentacji pomocy technicznej odnaleziono jednak zapiski, które zdają się nie tylko potwierdzać jego istnienie, ale też sugerować rychłą premierę.

Co to jest Windows Core OS?

To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie znamy jak dotąd odpowiedzi. Ma to być nowy wariant systemu Windows 10 (albo też fundament pod wszystkie inne), ale jego dokładna (czy nawet przybliżona) charakterystyka nie jest znana. W dokumentacji padają jedynie określenia, które pozwalają wierzyć, że Windows Core OS jest już za rogiem, ale to, co zobaczymy, gdy się pokaże, pozostaje niewiadomą.

Według niektórych pogłosek ma to być modułowa platforma przeznaczona do działania na wszystkich urządzeniach Microsoftu (i nie tylko), dzięki której na każdym z nich można by liczyć na tę samą jakość „doświadczenia”. Aktualnie bowiem Windows 10 na poszczególnych typach sprzętu jest właściwie czymś innym. 

Inne plotki sugerują, że jest to system tworzony z myślą o rozwiązaniach wieloekranowych, a już 2 października zobaczyć mamy taki właśnie sprzęt, o nazwie Surface Centaurus. Windows Core OS może być także wykorzystany w goglach rzeczywistości rozszerzonej HoloLens 2, komputerze Surface Hub oraz nowej konsoli z rodziny Xbox, znanej obecnie jako Project Scarlett

Szczegóły poznamy w październiku

Właśnie podczas konferencji, która zostanie zorganizowana na początku października, spodziewamy się poznać szczegóły dotyczące Windows Core OS. Wygląda na to, że może to być naprawdę duża zapowiedź!

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-core-os-coraz-blizej.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...