Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Firefox dostał własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)

Recommended Posts

Firefox zyskał kolejną funkcję, która pozwoli lepiej chronić prywatność. W ubiegłym tygodniu wprowadzone do niego zostało sprytne blokowanie trackerów i wyciszanie filmów. Teraz Firefox zyskał dodatek Firefox Private Network (nie jest to kolejna reklama ProtonVPN).

Firefox Private Network – Mozilla nie mówi, że to VPN

Według Mozilli Firefox Private Network to „bezpieczna, szyfrowana ścieżka do internetu”. W zasadzie jest to VPN, ale Mozilla z jakiegoś powodu nie używa tej nazwy. Prywatna sieć Firefoxa to część programu Test Pilot, przywróconego niedawno do życia. Nowe wcielenie Test Pilot ma skupiać się na ochronie prywatności. Porzucone zostały eksperymenty z interfejsem (pionowe karty) czy udostępnianiem plików.

Mozilla zaleca korzystanie z Firefox Private Network szczególnie podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Sieć sprawdzi się także jako dodatkowa ochrona przed śledzeniem na potrzeby reklam kierowanych. Trzeba tylko pamiętać, że VPN działa na poziomie przeglądarki i nie ochroni ruchu z innych programów – do tego trzeba zainwestować w osobną aplikację.

 

g_-_-x-_-_-_x09c0244b-4c21-4f3b-b202-ba6

Na razie tylko w USA

Rozszerzenie Firefox Private Network jest obecnie w stadium testowym. Beta jest dostępna dla osób korzystających z internetu w USA na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Mozilla informuje, że rozszerzenie Firefox Private Network będzie dostępne za darmo przez jakiś czas. Możemy więc spodziewać się, że VPN Mozilli będzie w przyszłości płatny. To zgadza się ze wcześniejszymi zapowiedziami płatnych usług Premium dla użytkowników Firefoxa. Oferta ma pojawić się w październiku.

 

 

 

 

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/Firefox-dostal-wlasny-VPN-choc-Mozilla-go-tak-nie-nazywa,News,103656.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...