Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Steam: Po latach Valve zmieni wygląd naszych bibliotek

Recommended Posts

Mówcie, co chcecie, ale zdaje się, że pojawienie się na rynku Epic Games Store może ostatecznie wyjść użytkownikom platformy Gabe'a Newella na dobre. W końcu to właśnie agresywna polityka exclusive'ów sklepu twórców Fortnite'a jako pierwsza poważnie zagroziła Steamowi. Jednym z częstszych zarzutów wobec EGS jest brak licznych udogodnień i funkcji, które u konkurencji są obecne już od lat. Pojawia się jednak pytanie, czy gdy w końcu Epic upora się z ich dodaniem, klienci nie postanowią korzystać z jego usług – zwłaszcza, że Valve od lat rozwija swoją platformę raczej nieśpiesznie.

Ostatnio jednak widać jutrzenkę zmian – w wakacje ruszyło Steam Labs, które ma pomóc wypracować najlepsze dla użytkowników rozwiązania i nowinki. Teraz zaś firma ogłosiła, że już niedługo ruszą otwarte testy beta nowej biblioteki. Trzeba przyznać, że mimo mojego przyzwyczajenia się do obecnej jej wersji, nie jest ona najwygodniejsza w użyciu. Brakuje wielu przydatnych funkcji, ot, pokazywania ostatnio uruchamianych tytułów czy wygodniejszego wyświetlania osiągnięć.

Valve jest tego świadome, dlatego nadchodzące zmiany będą naprawdę gruntowne i to począwszy od wyglądu samej strony. Wyświetlane na niej będą m.in. aktywności znajomych, nasze kolekcje, a także wspomniane informacje o produkcjach, w jakie ostatnio graliśmy. Dodatkowo wszelkie wydarzenia, nowości i aktualizacje w posiadanych przez nas tytułach będą wyraźniej zaznaczone i opisane. Co istotne, zmiany te mają również ułatwić developerom kontakt z fanami – w tym celu dostaną do tego zupełnie nowe narzędzia. Twórcy zresztą już wczoraj dostali dostęp do nowej wersji biblioteki, dzięki czemu będą w stanie przygotować się na start testów beta – te rozpoczną się 17 września.

 

Spoiler

steam-nowa-biblioteka-1_4buz.jpg steam-nowa-biblioteka-2_4buz.jpg steam-nowa-biblioteka-3_4buz.jpg

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.cdaction.pl/news-57924/steam-po-prawie-pietnastu-latach-valve-zmieni-wyglad-naszych-bibliotek.html

  • Przyznaj punkt reputacji (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...