Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Lazarus wyjaśnia okoliczności wycofania się z Minora

Recommended Posts

Pomimo wywalczenia przepustki na Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, gracze Lazarus Esports nie polecą do Europy, gdyż drużyna nie była w stanie skompletować pięcioosobowego składu na niemiecką imprezę. Północnoamerykańska organizacja wystosowała oficjalne oświadczenie w sprawie, w którym tłumaczy przyczyny wycofania się z zawodów.

W drużynie, która w połowie czerwca zakwalifikowała się na Minora znajdowali się Tyson „TenZ” Ngo oraz Pujan „FNS” Mehta, zastępujący Braxtona „swaga” Pierce’a oraz Jaccoba „yaya” Whiteakera. Pierwszy z nich otrzymał w międzyczasie kilka ofert, jednak głównym celem TenZa było dołączenie do Cloud9 i w istocie tak się stało. Lazarus miało nadzieję, że nowy pracodawca Ngo pozwoli mu uczestniczyć w berlińskim turnieju, jednak organizacja Jacka Etienne’a uznała, że lepiej jeżeli nastolatek będzie trenował ze swoimi nowymi kolegami. W tej sytuacji ekipa zamierzała skorzystać z usług swojego szkoleniowca, Daniela „fRoDa” Montanera, który miałby stać się piątym ogniwem składu.

Problem w tym, że granie z trenerem nie przypadło do gustu FNS-owi i były zawodnik eUnited postanowił zrezygnować z występu na Minorze. Lazarus zostało zatem z trzema graczami oraz opiekunem formacji, wobec czego złożyło zapytanie do StarLaddera, czy może uzupełnić piątkę innym strzelcem. Organizatorzy nie zgodzili się na takie rozwiązanie, przez co zespół był zmuszony do zrezygnowania z wyjazdu do stolicy Niemiec, a slot ostatecznie, po wycofaniu się z walki Teamu Envy, przypadł w udziale Luminosity Gaming. Co warte podkreślenia, StarLadder zakwalifikował przypadek TenZa oraz FNS-a jako sytuację nadzwyczajną, jednak mimo to nie pozwolił zespołowi na dopisanie nowego zawodnika.

Lazarus wierzy w to, że w przyszłości uczestnicy tak ważnych imprez będą mieli większe pole do działania w podobnych sytuacjach. Drużyna wyraziła żal, gdyż była gotowa zrobić wszystko, by wziąć udział w Minorze, jednak osoby odpowiedzialne za organizację turnieju odebrały jej taką możliwość.

 

 

 

 

 

Źródło: https://cybersport.pl/209784/lazarus-wyjasnia-okolicznosci-wycofania-sie-z-minora/

  • Super 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×