Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Pakistański polityk pomylił GTA 5 z nagraniem prawdziwego incydentu z samolotem

Recommended Posts

Pakistański polityk Khurram Nawaz Gandapur udostępnił nagranie incydentu z udziałem samolotu pasażerskiego Airbus A380-800, podziwiając reakcję pilota. Wideo nie przedstawia jednak prawdziwych wydarzeń - zostało nagrane w GTA 5.

Sekretarz generalny partii Awami Tehreek z Pakistanu opublikował na Twitterze film prezentujący, jak maszyna unika zderzenia z cysterną na lotnisku. Stwierdził, że to „mogło skończyć się katastrofą”, do której nie doszło dzięki „cudownemu ocaleniu” przez pilota.

gta_5_twitt

 

Internauci zauważyli jednak, że udostępniony materiał nie jest prawdziwy. Okazało się, że nagranie nakręcił pochodzący z Azji użytkownik o pseudonimie UiGamer - klip przygotował z wykorzystaniem narzędzi reżyserskich w GTA 5.

Samo wideo nie jest jedynym autorstwa youtubera. W przeszłości, również za pomocą produkcji studia Rockstar, stworzył wiele innych filmów, które przedstawiają samoloty w sytuacjach kryzysowych.

 

 

Pakistański polityk dosyć szybko zareagował na swoją wpadkę. Po krytyce internautów, usunął wpis z materiałem prezentującym „cudowny ratunek” Airbusa, choć obserwujący Gandapura na Twitterze zachowali kopię wiadomości.

To nie pierwszy raz, gdy gry mylone są z rzeczywistością. Jakiś czas temu rosyjskie ministerstwo obrony wykorzystało screen z niezależnej strzelanki AC-130 Gunship jako dowód przeciwko Stanom Zjednoczonym.

 

 

 

 

 

 

Źródło:https://www.eurogamer.pl/articles/2019-07-10-pakistanski-polityk-pomylil-gta-5-z-nagraniem-prawdziwego-incydentu-z-samolotem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×
×
  • Create New...