Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Firefox Premium - nadciąga pakiet usług na abonament

Recommended Posts

Mozilla chce zaoferować swoim użytkownikom pakiet usług, dzięki którym będą mogli korzystać z Internetu bezpieczniej i wygodniej. Nadciąga Firefox Premium.

Jeszcze przed końcem tego roku światło dzienne może ujrzeć Firefox Premium – takie plany potwierdził dyrektor generalny korporacji Mozilla, Chris Beard. Co to oznacza i co się za tym kryje?

Firefox Premium, jak sama nazwa wskazuje, ma być (subskrypcyjnym) pakietem usług dla użytkowników przeglądarki Mozilli. W wywiadzie Beard podkreślał, że nie ma mowy o jakimkolwiek ograniczaniu obecnej funkcjonalności Firefoksa, ale konieczne jest uzyskanie nowego źródła przychodów.

Jakie usługi mogą wchodzić w skład oferty Firefox Premium? Beard wspomniał na razie o dwóch. Pierwszą jest sprawnie działający VPN, pozwalający na przeglądanie sieci z zachowaniem anonimowości. Prawdopodobnie Mozilla zdecyduje się na udostępnienie darmowego VPN-a dla wszystkich i płatnego – dla osób, które chcą rozluźnić limity związane z przepustowością. Nie wiadomo jednak, czy w planach jest uruchomienie własnej usługi czy tez skorzystanie z pomocy któregoś z partnerów.

Druga z zapowiedzianych usług jest zaś związana z przechowywaniem danych. Choć Beard nie zdradził szczegółów, chodzi najpewniej o chmurowy dysk z mocnymi zabezpieczeniami. Więcej informacji powinniśmy poznać już wkrótce, ponieważ start Firefox Premium może mieć miejsce już w październiku bieżącego roku. Mozilla promuje przeglądarkę Firefox jako rozwiązanie dla osób, którym szczególnie zależy na prywatności w sieci. Podkreśla, że jest to jedyny duży program korzystający z autorskiego silnika, a nie Chromium i tą odrębnością chce zaskarbić sobie sympatię użytkowników.

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/firefox-premium-nadciaga-pakiet-uslug-na-abonament.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×