Jump to content
Myszaty.

YouTube Premium i YouTube Music oficjalnie w Polsce! Wszystko, co musisz wiedzieć

Recommended Posts

Na premierę tej usługi w Polsce musieliśmy czekać aż cztery lata, ale w końcu jest! YouTube Premium oraz YouTube Music oficjalnie trafiają do naszego kraju. Oto wszystko, co musicie o nich wiedzieć.

„Płatny” YouTube zadebiutował w Stanach Zjednoczonych już w 2015 r., wtedy jeszcze  pod nazwą YouTube RED . W zamian za stałą, miesięczną opłatą, widzowie otrzymują następujące korzyści:

• całkowity brak reklam w serwisie i wszystkich aplikacjach YouTube,
  • możliwość pobierania filmów i oglądania ich offline na urządzeniu mobilnym,
  • odtwarzanie filmów w tle oraz przy wyłączonym ekranie w mobilnej aplikacji YouTube,
  • dostęp do pełnych zasobów usługi YouTube Music, zawierającej głównie teledyski,
  • dostęp do płatnego planu Google Play Music,
  • dostęp do nowych filmów „YouTube Originals” tworzonych przez najbardziej znanych youtuberów we współpracy z producentami telewizyjnych filmów i seriali.

Czekaliśmy aż cztery lata, by YouTube Premium został uruchomiony w naszym kraju. Teraz, gdy już się to stało, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań.

Abonament na YouTube’a to koszt 23,99 zł/mies. W zamian za te pieniądze otrzymujemy wszystkie wyżej wymienione korzyści, dostęp do nowej usługi YouTube Music oraz abonament na Muzykę Google Play.

Abonament na YouTube Music to zaś koszt 19,99 zł miesięcznie. Nowa usługa muzyczna jest dostępna również za darmo, ale w wersji z reklamami, bez pobierania utworów i bez odtwarzania w tle.

Spoiler

YouTube-premium-ceny-polska.png

Dostępne są również pakiety rodzinne, w cenie 35,99 zł za YouTube Premium i 29,99 zł za YouTube Music.

Przez pierwsze dwa tygodnie od startu usługi w Polsce, czyli mniej więcej do końca maja, będzie można uruchomić nowe usługi testowo na 3 miesiące. Dopiero po tym okresie zdecydujemy, czy chcemy opłacać abonament.

Jak działa YouTube Premium w Polsce?

Dzięki uprzejmości polskiego oddziału Google’a mam możliwość od tygodnia testować nową wersję serwisu.

Wizualnie zmienia się w nim niewiele. Najbardziej zauważalna jest zmiana logotypu – zamiast zwykłej ikonki YouTube widnieje tam teraz napis „Premium PL”.W menu pojawiła się też nowa opcja, na urządzeniu mobilnym tuż pod górną belką, a w przeglądarce tuż pod zakładkami Główna/Na czasie/Subskrypcje – to Originals, czyli oryginalne produkcje, dostępne tylko w płatnej wersji serwisu YouTube.Póki co są tam dostępne wyłącznie Originalsy w języku angielskim (np. Cobra Kai czy The Sideman Show), ale niewykluczone, że szybko zaczną się pojawiać również polskojęzyczne produkcje – tego jeszcze nie wiemy.Ostatnia zmiana estetyczna i funkcjonalna czeka w zakładce „biblioteka” w aplikacji na urządzeniach mobilnych. Pojawiła się tam bowiem sekcja „pobrane”, gdzie znajdziemy ściągnięte wideo do obejrzenia offline.Jeśli nie dodaliśmy jeszcze żadnych klipów do pobierania, YouTube zarekomenduje nam filmy, które warto pobrać. Aczkolwiek… nie wiem na jakiej podstawie dobierane są te rekomendacje, bo zamiast sugerować nam np. filmy z playlisty do obejrzenia, YouTube sugeruje losowe klipy na podstawie naszej historii oglądania.W efekcie na 20 rekomendowanych filmów, byłbym potencjalnie zainteresowany raptem jednym. Ten mechanizm wymaga poprawy.Maksymalna rozdzielczość pobranego wideo to 720p. Możemy też wybrać, czy pozwolimy aplikacji na pobieranie filmów przez sieć komórkową i czy zezwalamy jej na odtwarzanie filmów w tle.A skoro o tym mowa, to odtwarzanie filmów w tle było głównym powodem, dla którego z utęsknieniem czekałem na start YouTube Premium w Polsce. Dotychczas nie można było zablokować ekranu podczas oglądania czy słuchania klipu na YouTubie, co serwis tłumaczył jako zabezpieczenie przed piractwem – na YouTubie pełno jest nieautoryzowanych „wrzutek” z muzyką; gdyby można było jej słuchać w tle, nikt nie płaciłby za streaming.Po opłaceniu abonamentu możemy jednak kontynuować odtwarzanie, nawet na zablokowanym ekranie. Osobiście korzystam z tego najczęściej podczas oglądania podcastów wideo. Znacznie częściej przez ostatni tydzień używałem jednak funkcji Picture-in-Picture, która pojawia się wraz z opłaceniem abonamentu na smartfonach z Androidem od 8.0 wzwyż.

Teraz, gdy muszę szybko odpowiedzieć na wiadomość w czasie oglądania wideo nie muszę już przerywać oglądania filmu, lecz mogę to zrobić nadal oglądając klip w „pływającym” okienku. Bardzo użyteczne.

Dla wielu osób jeszcze bardziej istotna będzie eliminacja reklam. Choć nie wiem na ile pomysł opłaty za usunięcie reklam sprawdzi się w kraju, który przoduje w rankingach piractwa i który tak bardzo upodobał sobie adblocki wszelkiej maści…

Tak czy inaczej, płatna wersja YouTube’a pozbawiona jest reklam, zarówno tych wyświetlanych na bannerach w serwisie, jak i tych emitowanych przed filmami.

Oznacza to, że jedyną formą reklamy, jaką mogą przedstawić swoim odbiorcom twórcy, jest reklama natywna (inaczej: lokowanie produktu) wewnątrz wideo.

Ta zmiana wywołała wiele kontrowersji w Stanach Zjednoczonych – otóż po uruchomieniu YouTube Premium twórcy muszą podpisać nowy regulamin, na mocy którego albo godzą się na to, że zaczną zarabiać mniej na reklamach, albo… ich treści przestaną być widoczne dla abonentów YT Premium.

W Polsce jednak zarobki z reklam emitowanych na YouTubie są na tyle śmieszne, że nie sądzę, by jakiegokolwiek twórcę zabolał nowy regulamin.

Czy warto płacić za YouTube Premium?

Przyznaję, jeszcze nie wiem. O ile przed premierą usługi w Polsce byłem gotów rzucać pieniędzmi w stronę monitora, tak teraz nachodzą mnie wątpliwości.

Jeśli ktoś chce korzystać z usług muzycznych, to zdecydowanie – warto dopłacić te 4 zł/mies., by cieszyć się YouTube’em bez reklam i z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Jeśli jednak korzystamy z innego serwisu streamingowego, YouTube Premium to twardy orzech do zgryzienia. Szczególnie w Polsce, gdzie – jak wspomniałem – tak bardzo lubimy się z AdBlockami.

Na szczęście na start otrzymujemy trzy miesiące testowania za darmo. Każdy może uruchomić nowe usługi i samodzielnie sprawdzić, czy warto za nie płacić.

Aplikacja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom już jutro (dzisiaj), czyli 15 maja 2019 r.

Źródło: https://www.spidersweb.pl/2019/05/youtube-premium-youtube-music-w-polsce-ceny-opinie.html

• Lubie to! 1

Sorry, że się czepię, ale od kiedy copy-paste jest formą do nabijania postów? Nie sądzisz, że przesadą jest wrzucanie 10 postów dziennie crtl+c ctrl+v?

Zastanawia mnie jedno... Nie jesteś gamerem jak ja, nie wrzucasz oryginalnych tematów, nie jesteś redaktorem bądź grafikiem, innymi słowy nie wrzucasz na forum nic, czyli nie jestem twoim "rywalem" a jednak wypłakujesz się, że ktoś... może inaczej... żalisz się, że ktoś obecnie robi cokolwiek na forum, pojawia się coś innego niż bany,skargi,podania. Nic od siebie, karcić innych, bo ... no właśnie... bo? Bo ktoś poświęca swój czas, żeby coś się tu działo? Według Ciebie 10 postów dziennie to kopiuj wklej, osobiście newsa muszę znaleźć, przeczytać, czytelnie oddać do "odbioru" 6-7minut jeden temat, może nawet więcej, zważywszy, że po przeczytaniu okazuje się lipnym tematem? W takim razie dziennie poświęcam ponad godzinę czasu na forum, a Ty ile dziennie poświęcasz? 

• Lubie to! 1

Posted (edited)
24 minuty temu, Myszaty. napisał:

Zastanawia mnie jedno... Nie jesteś gamerem jak ja, nie wrzucasz oryginalnych tematów, nie jesteś redaktorem bądź grafikiem, innymi słowy nie wrzucasz na forum nic

Swoje tutaj zrobiłem jako grafik(2013-2016), gamer(2013-2014), [email protected] dr (2015), admin na ts3 (2013-2019). Jestem tutaj dłużej w sieci niż dobre 75% użytkowników.

24 minuty temu, Myszaty. napisał:

jednak wypłakujesz się, że ktoś... może inaczej... żalisz się, że ktoś obecnie robi cokolwiek na forum, pojawia się coś innego niż bany,skargi,podania. Nic od siebie, karcić innych, bo ... no właśnie... bo? Bo ktoś poświęca swój czas, żeby coś się tu działo? Według Ciebie 10 postów dziennie to kopiuj wklej, osobiście newsa muszę znaleźć, przeczytać, czytelnie oddać do "odbioru" 6-7minut jeden temat, może nawet więcej, zważywszy, że po przeczytaniu okazuje się lipnym tematem? W takim razie dziennie poświęcam ponad godzinę czasu na forum, a Ty ile dziennie poświęcasz? 

Warto byłoby zamiast się bulwersować, podać kontrargument, który nomen omen otrzymałem i zachować dyskusję na poziomie. To tylko moja ciekawość ;) Nie róbmy z kilku słów krytyki batalii, bo jak wspomniałeś nie jestem twoim rywalem :D

Kiedy widzę taki artykuł, widzę to. 

image.thumb.png.98249e6061661cf1f52ea7a2f797bb64.png

Jeden rzucający się w oczy nagłówek i cytat. Potencjalny czytelnik zniechęci się jak zobaczy nawalone tekstu, bez grafik.

Edited by J4ss
  • Super 1

9 minut temu, J4ss napisał:

Swoje tutaj zrobiłem jako grafik(2013-2016), gamer(2013-2014), [email protected] dr (2015), admin na ts3 (2013-2019). Jestem tutaj dłużej w sieci niż dobre 75% użytkowników.

Porównywanie czasów obecnych do czasów, gdzie Soplica była pełna od ludzi trochę nie pasuje, prawda? Staż raczej tu też nie ma nic do gadania, bo jak widać ponad 6 lat, 1k postów i 400 reputacji, ta aktywność chyba nie była najwyższych lotów? Nie to, że sie czepiam ot ciekawość ludzka :drinks: ^_^

15 minut temu, J4ss napisał:

Warto byłoby zamiast się bulwersować, podać kontrargument, który nomen omen otrzymałem i zachować dyskusję na poziomie. To tylko moja ciekawość ;) Nie róbmy z kilku słów krytyki batalii, bo jak wspomniałeś nie jestem twoim rywalem :D

Nie bulwersuję się, tylko odpowiadam.

26 minut temu, Myszaty. napisał:

Bo ktoś poświęca swój czas, żeby coś się tu działo?

Odnośnie kontrargumentu, fakt nie jest "najwyższych lotów" ale jest, prosty i na temat, dlaczego robie taki spamik. :D Innymi słowy wrzucam tematy, żeby na forum nie wiało nudom, użytkownik, który wchodzi na forum powinien widzieć jakiś ruch :P

5 minut temu, Myszaty. napisał:

bo jak widać ponad 6 lat, 1k postów i 400 reputacji, ta aktywność chyba nie była najwyższych lotów?

Zaspokajając Twoją ciekawość, robienie wokół siebie szumu na pokaz i dla statystyk to najgorsze co mógłbyś zrobić, żeby jak mniemam starać się o moderatora (było już i jest obecnie kilka takich osób). W tym się różnimy, bo dodając post wolę odpowiedzieć merytorycznie na temat aniżeli bez sensu kręcić licznik.

4 minuty temu, Myszaty. napisał:

żeby na forum nie wiało nudom

Na tym małym aspekcie zakończymy. Przynajmniej dowiedziałem się gdzie tkwi problem z pisaniem własnoręcznych artykułów.

• Lubie to! 1

"nudom" - rażący błąd przykładem braku inteligencji oraz kompetencji... why not J4ss :D 

CCdo tematu wrzucania tylu postów na forum to nie widzę w tym nic złego. Same informacje na temat teamów, meczów i różnego rodzaju transferów itp są jak najbardziej wskazane na forum poświęconym grze cs:go, ciekawostki ze świata technologii również.  

A fakt, że część artykułów  to kopiuj wklej wydaje mi się, że w niczym nie przeszkadza przecież jeżeli kogoś temat zainteresuje i chce dowiedzieć się więcej to zawsze może kliknąć w wyraźnie podane źródło i przeczytać artykuł na stronie twórcy. 

j4ss nie ma co się denerwować i szukać dziury w całym :D 

W końcu yt działa w tle. Yay.

j4ss ma racje

• Haha! 1
  • Ooo 1

Jak zapłacisz... Ale i tak Kozak :D póki co testuje te 3 darmowe miesiące ale zapowiada się dobrze 

• Yay! 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.