Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Minecraft - urodzinowa mapa jest ogromna i kryje sporo ciekawostek

Recommended Posts

Z okazji 10 urodzin Minecrafta w Internecie pojawiła się specjalna okolicznościowa mapa przedstawiająca historię najważniejszych aktualizacji gry oraz wszystko to, co możemy w niej spotkać. Oprócz tego na mapie znajdziemy także łamigłówki oraz ukryte niespodzianki.
 

Spoiler

350815890.jpg

 

Tak, minęło już prawie 10 lat, od kiedy pierwsza wersja Minecrafta ujrzała światło dzienne. By uczcić zbliżającą się rocznicę, Mojang wraz z ekipą Blockworks postanowili stworzyć ogromną mapę przedstawiającą historię gry oraz różne jej aspekty. Wypełniona jest ona różnorodnymi smaczkami, a twórcy zachęcają do szukania easter eggów. Podróż sentymentalna Na powitanie otrzymujemy możliwość odbycia przejażdżki kolejką górską, która pokazuje historię najważniejszych aktualizacji oraz ilustruje, co wnosiły one do gry. Po opuszczeniu kolejki można rozpocząć eksplorację. A jest co oglądać! Mapa podzielona jest na sektory, z których każdy skupia się na innych aspektach rozgrywki.
 

Spoiler

350815906.jpg

 

Na rozległym terenie możemy odwiedzić między innymi galerię, w której znajdziemy wszystkie dostępne w grze bloki oraz dowiemy się co nieco o ich historii, oraz poznamy sztuczki dotyczące ich wykorzystania. W innej części mapy otrzymujemy możliwość zobaczenia wszystkich wrogów oraz zwierząt dostępnych w grze i podobnie jak w przypadku bloków, możemy o nich także poczytać. Na mapie znalazło się również miejsce na nawiązanie do Minecraft: Education Edition. Cały teren wypełniony jest olbrzymimi budowlami, kopułami, malowidłami, rzeźbami i generalnie wszystkim tym, co da się stworzyć w świecie gry. Na dokładne zwiedzenie mapy można poświęcić nawet kilka godzin. Nie tylko zwiedzanie Na mapie znajdziemy także zagadki oraz sekrety. Na Reddicie pojawiły się doniesienia, że możliwe jest między innymi odnalezienie książki z odniesieniami do mitycznej postaci ze świata gry nazywanej Herobrine. Mojang sugeruje zresztą na swojej stronie, że na mapie ukrytych jest kilka smaczków, a gracze prowadzą już aktywne poszukiwania.
 

Spoiler

350815921.jpg

 

Jeśli jesteś zapalonym fanem Minecrafta, to zapewne już zdążyłeś zapoznać się z nową mapą. Jednak jeśli nie jesteś z grą na bieżąco i ostatni raz grałeś jakiś czas temu, to warto wrócić na chwilę do świata zbudowanego z bloków i rozejrzeć się po rocznicowej mapie, ponieważ jest ona naprawdę świetnie wykonana, zawiera wiele ciekawostek i może sprawić, że powrócimy do tytułu na dłużej. Mapa dostępna jest za darmo dla wersji Bedrock oraz starej wersji Minecraft Java. Możemy ją zatem zwiedzać na komputerach PC, Xboksie One, Switchu oraz urządzeniach mobilnych. Pojawiły się jednak doniesienia, że plansza jest na tyle rozbudowana, iż na Switchu możemy napotkać drobne spadki wydajności.
 

 

 

 

Źródło:https://www.gry-online.pl/newsroom/minecraft-urodzinowa-mapa-jest-ogromna-i-kryje-sporo-ciekawostek/z41c169

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×