Jump to content
Sign in to follow this  
Myszaty.

Narodowa Drużyna Esportu skompletowana! Prezydent Andrzej Duda zaprezentował graczy

Recommended Posts

Prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Drużynę Esportu na specjalnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim. Jej kapitan - Miłosz "milosz93" Bogdanowski - ogłosił nazwiska wszystkich reprezentantów.
Decyzja o powołaniu Narodowej Drużyny Esportu to tylko dowód na to, jakim zainteresowaniem cieszą się rozgrywki esportowe i jaki rozwój zaliczają. Reprezentacja powołana przez prezydenta  Andrzeja Dudę  to jedna z pierwszych oficjalnych esportowych drużyn narodowych w Europie.

Od samego początku wiadomo było, że kapitanem reprezentacji zostanie występujący na co dzień w Legii Warszawa Miłosz "milosz93"  Bogdanowski. Został on ogłoszony jako pierwszy wraz ze swoim klubowym kolegą - Jakubem "Cyanide" Mikołajewskim. 23 kwietnia ogłoszona została pełna kadra Narodowej Drużyny Esportu.

 

Pełen skład Narodowej Drużyny Esportu prezentuje się następująco:

- Miłosz "milosz93" Bogdanowski
- Damian "damie" Augustyniak
- Nikodem "Piko" Pawlak
- Gracjan "El Polako" Gołębiewski
- Kamil "Riptorek" Soszyński
- Bartosz "bejott" Jakubowski
- Jakub "Cyanide" Mikołajewski
- Marcin "mRN" Sczes

 

Wszyscy gracze są uznanymi zawodnikami na polskiej scenie. Wielu z nich od lat znajduje się w czołówce, zarówno polskiej, jak i europejskiej. Mają oni na swoim koncie wiele tytułów. Teraz wszyscy będą bronili biało-czerwonych barw.

 

Spotkaniem z prezydentem Dudą zbudowani byli Miłosz Bogdanowski oraz Jakub Mikołajewski, którzy w rozmowie z WP SportoweFakty zrelacjonowali swój wcześniejszy pobyt w Pałacu Prezydenckim.

 

Cytat

- Rozmawialiśmy o samej grze FIFA, o tym, jak u nas wyglądają turnieje. Przedstawiliśmy też panu prezydentowi nasz projekt, powiedzieliśmy, co moglibyśmy zrobić w ramach reprezentacji Polski. Odniosłem wrażenie, że pan prezydent wie, czym jest esport i dostrzega w nim coraz bardziej profesjonalną branżę - powiedział Miłosz "milosz93" Bogdanowski.

 

Cytat

 

- Czy prezydent nas czymś zaskoczył? Swoją dostępnością i "normalnością". Podszedł do nas z otwartymi ramionami, odbyliśmy fajną rozmowę. Już sam fakt, że zwrócił na nas uwagę i chciałby, żebyśmy zagrali w takim turnieju, jest dla nas i dla esportu dużym wyróżnieniem. Myślę, że kadra, która powstanie z jego inicjatywy, da nam więcej rozgłosu i pomoże dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień nie mają styczności z esportem - stwierdził Jakub "Cyanide" Mikołajewski.

Organizacja Narodowej Drużyny Esportu ma w dużej mierze na celu uwzględnienie polskiej drużyny w kolejnej edycji FIFA eNations Cup - turnieju międzynarodowego, organizowanego przez wydawcę gry - firmę EA Sports. W najbliższym czasie impreza ta może przerodzić się w esportowy mundial.


 

 

Obecnie narodowych barw bronić będą tylko reprezentanci gry Fifa, lecz można się spodziewać, iż w niedalekiej przyszłości do tego grona dołączą kolejni zawodnicy z innych gier.

 

 

 

 

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/esport/817727/narodowa-druzyna-esportu-skompletowana-prezydent-andrzej-duda-zaprezentowal-grac

  • Przyznaj punkt reputacji (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...