Jump to content
Eren

uwagi dotyczace nowego serwera

Recommended Posts

Nowy serwer smiga, jest git. Wiadomo, ze z dnia na dzien wszystkiego nie da sie ustawic, takze pozwolilem sobie stworzyc temat, zeby kazdy mial mozliwosc zglosic braki, bugi itp.

- zablokowac tarcze w CT (autosnajperke zostawcie - jest to element gry wprowadzony przez developerow i powinno byc dozwolone)

- votemap. Po rozegraniu mapy "x" zablokowac na kolejne 2-3 mapy? zeby sie nie pokazywala w votemap. 

Przyklad: Grane jest d2. Po d2 jest inferno. W trakcie inferna 6-7 graczy moze zrezygnuje i wchodza nowi. Nowi nie wiedza, ze przed inferno bylo grane d2 i moga wybrac, jezeli sie pokaze w votemap. 

- ptb/atb. Z tego co pamietam mielismy chyba ptb - do wywalenia i znalezc atb (sa rozne pluginy). Bardzo slabo dzialal, czesto przenosil "otwieraczy" do druzyny wygrywajacej, nie przenosil graczy gdy ktos byl na spect. I gracze, ktorzy byli w druzynie wygranej i zostali przeniesieni nie otrzywali kase za wygrana runde, tylko za przegrana.

- ustawic respawny? Nie jestem pewien czy sie da pozmieniac obecne respawny i czy to tylko przy dodawaniu nowych mozna je ustawic, ale chodzi o "zablokowanie" pewnych respawnow przy malej ilosci graczy na niektorych mapach (a moze i nawet tylko na de_train i de_nuke). 

Przyklad z dnia dzisiejszego, mapa de_train. Gramy 3 na 3 tylko otwarty, przechodze do CT i cala trojka CT ma respa na zamek. Mowie ze *ujowo, a hubson odpowiedzial, ze takie respy maja juz 4 razy z rzedu. Psuje to rozgrywke poniewaz zanim CT wyjdzie z ski/pochy to juz leca granaty ze strony TT. 

Na chwilę obecną zablokowałem tarczę jak i autosnajperki. Jeśli administracja zdecyduje inaczej to autosnajperki mogą zostać odblokowane.

Votemap będzie przerobione na takie jak mniej więcej piszesz, z blokowaniem map, jak i być może zmniejszona dopuszczona pula map.

Odnośnie do ptb możemy pobawić się z konfiguracją ptb jeszcze, żeby było mniej lub bardziej agresywne w pewnych aspektach, jeśli nie poskutkuje będziemy próbować dwóch innych pluginów o podobnym działaniu.

Odnośnie respawnów musiałbym sprawdzić.

Po co PTB? - Konfiguracja PTB podziała parę razy i potem komuś się też to nie spodoba i powstanie kolejny temat.. Wywalić to i nie instalować takiego pluginu na serwer. Drużyna ma wygrać, a nie gracze, którzy przechodzą do innego teamu.

Do czasu usprawnienia votemap wracamy do mapcycle, czyli na około 1 dzień.

Ja bym zostawił wszystko po staremu, po co kombinować jak było dobrze, zaraz się znajdzie kilka lub kilkanaście dziwnych pomysłow co do ustawień serwera czy różnych dziwnych map ...

PTB musi być a przynajmniej Auto Balance żeby nie było jak ktoś wyjdzie to będzie 9 vs 6 i nic nie wyrówna. 

Mysle ze tak jak było wcześniej jest Ok czyli Ptb ustawione na minimalna ingerencje w grę ale z balansowaniem ilości graczy 

1.Dobrze aby były same ESLowe mapy na co dzień, a gdy jest admin na serwerze i za ustanowionym wcześniej vote na niestandardową mapę, można zmienić na takie prodigy, piranessi itp. 

2. Zostawić mapcycle, ale po każdym pełnym obrocie map, mapcycle zmienia kolejność map. ( To już trochę takie wydziwianie, ale też urozmaicenie, tylko, że problem będzie gdy cykl skończy się na de_train, a kolejny zacznie na train)

Może zostaniemy przy braku granic rashu? Urozmaica to rozgrywke i podwyższa poziom, terro musi grać bardziej defensywniej i taktyczniej, a nie jak dotychczas jeden gościu mówi NA BE :D i wszyscy się wywalają.

1 minutę temu, pacion napisał:

Może zostaniemy przy braku granic rashu? Urozmaica to rozgrywke i podwyższa poziom, terro musi grać bardziej defensywniej i taktyczniej, a nie jak dotychczas jeden gościu mówi NA BE :D i wszyscy się wywalają.

Było to raz wprowadzone na próbę (chyba tydzień) ale każdy lub większość chciała zmiany z powrotem do granic raszu jednak można się nad tym zastanowić ponownie. 

Granice Rashu musza byc! To jest do kurki jasnej TP, a nie FFA. Jak jest pelen server to nie da sie w taki sposob grac. 5v5 jeszcze rozumiem, ale nie przy 9v9 gdzie polowa to nie wie co to TP i biegnie ''zabijac''

2 godziny temu, Alvar0 napisał:

Granice Rashu musza byc! To jest do kurki jasnej TP, a nie FFA. Jak jest pelen server to nie da sie w taki sposob grac. 5v5 jeszcze rozumiem, ale nie przy 9v9 gdzie polowa to nie wie co to TP i biegnie ''zabijac''

Na którym turnieju, lidze były granice rashu. Umiejętnie skrócić przeciwnika to też TP, ile razy grało się tak, 2 skraca trupa, 2 srodek czy też 2 banan a 2 czeka schowanych. 

Ja już dawno miałem o tym pisać, że kto widział w normalnej rozgrywce jakieś granice. Tak, wiem  - to nie jest gra 5v5 czy jakaś turniejówka. Moim skromnym zdaniem, usunięcie granic rashu tylko podwyższy poziom, zobaczymy ilu graczy ma oczy dookoła głowy; a nie -> tam nie patrzę bo do 1:00 nie mogą wejść. 

To moje takie "widzi mi sie", aczkolwiek. Czy możemy dostosować plugin w ten sposób, kiedy jest poniżej 5v5 aby granice były wyłączone? Gram dziś z alvaro 1v1 na d2 i nie mogę go skrócić a on czołga się po długiej :P "wyolbrzymiłem" :D

Do czego zmierzam, granice rashu - komplikowanie życia graczom ct, nie mogą w najprostszy sposób popsuć taktyki tt, dać infa bynajmniej na słuch. Na mirage gala, niby środek mapy a mogą swobodnie wejść tam tylko terro. Na to wpadłem teraz - przy statusie 2 ct v X tt gdzie paka "wbija" na bs antyterrorysta nie może przebiec przez środek mapy tylko rotuje co zabiera cenny czas.

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 2

12 hours ago, Lim0n said:

Na którym turnieju, lidze były granice rashu. Umiejętnie skrócić przeciwnika to też TP, ile razy grało się tak, 2 skraca trupa, 2 srodek czy też 2 banan a 2 czeka schowanych. 

Ja już dawno miałem o tym pisać, że kto widział w normalnej rozgrywce jakieś granice. Tak, wiem  - to nie jest gra 5v5 czy jakaś turniejówka. Moim skromnym zdaniem, usunięcie granic rashu tylko podwyższy poziom, zobaczymy ilu graczy ma oczy dookoła głowy; a nie -> tam nie patrzę bo do 1:00 nie mogą wejść. 

To moje takie "widzi mi sie", aczkolwiek. Czy możemy dostosować plugin w ten sposób, kiedy jest poniżej 5v5 aby granice były wyłączone? Gram dziś z alvaro 1v1 na d2 i nie mogę go skrócić a on czołga się po długiej :P "wyolbrzymiłem" :D

Do czego zmierzam, granice rashu - komplikowanie życia graczom ct, nie mogą w najprostszy sposób popsuć taktyki tt, dać infa bynajmniej na słuch. Na mirage gala, niby środek mapy a mogą swobodnie wejść tam tylko terro. Na to wpadłem teraz - przy statusie 2 ct v X tt gdzie paka "wbija" na bs antyterrorysta nie może przebiec przez środek mapy tylko rotuje co zabiera cenny czas.

Lajmon, ale nasz server to nie jest zaden turniej czy tam inna liga, tylko server TP gdzie przy dobrych wiatrach gra 5-6 ogarnietych graczy, jezeli jest pelna obsada. Ponad to, sam doskonale wiesz jak trudno, czasami, jest prowadzic gre bedac w terro. Tutaj tez zaznaczmy, ze dosc czesto nie ma prowadzacego lub info na temat taktyki, pojdzie juz po tym jak tt opusci respa. Dorzyuc do tego rashujacych CT i masz odrazu czyste FFA na servie, gwarantuje Ci to. 

To co napisales wyzej sprawdzaloby sie gdyby w tt kazdy od poczatku wiedzial co ma grac i jak ma grac. Wtedy to owszem, dla urozmaicenia rozgrywki, granice raszu mozna pominac.

Ps: Jak grales wczoraj z Alvarem 1v1 to akurat rashu w ogole nie bylo (pomijajac fakt ze przy stanie 1v1 rash jest usuwany, jezeli jest) i muciles mnie 8-1 i wcale sie nie czolgalem, tylko biegales w przeciwnym kierunku do mojego. Mordeczko Ty moja :)

Toxic - ''sciagnac rash'' - ledwo co gra, nie prowadzi gry. Bomba.
Apezet - nie pamietam kiedy ostatnio gral, nigdy nie prowadzi gry. ''Propsuje sciganiecie rashu'' - super extra bombowo! 

Cwaniaczki, nie wiecie co wypisujecie :D Chcecie grac bez rashu, macie Kuleczky.

• Przyznaj punkt reputacji (+1) 1

Cieżki temat z tym anty rushem XD Mi to absolutnie nie przeszkadza. Przyzwyczailem sie "z" ale bez jest też zacnie! Wystarczy grac tp plus umiejętnie ogarniać co nie co a nie czekać do minuty już tak z przyzwyczajenia bo wiesz że nikt nie skróci. Wprowadzcie cos nowego, chociaz na jakis czas. Po za tym serwer wymaga jeszcze konfiguracji? Ciężko mi sie okreslic ale na innych serwach które stoją na 1shot strzela sie lepiej, celniej :) Peace

Edited by Sensi Samurai

@Sensi Samurai kwestia pewnie binarek zwykłego hlds zamiast rehlds, który jest bezpieczniejszy. Kolejną sprawą jest rechecker na pewnych kryjących się panów.

Bez przesady ale sprawa z granicami raszu nie powinna się zmienić nigdy. - Chcemy aby każda mapa wyglądała rodem wyciągnięta z FFA, gdzie każdy zawodnik skraca wszystko co się da? - Chcecie, to zmieńcie serwer i nie wbijajcie na TP bo to nie ma sensu. 

15 godzin temu, Lim0n napisał:

Na którym turnieju, lidze były granice rashu.

Porównywanie turniejów/lig do serwerów publicznych - żałosne. (( bez sensowny argument z twojej strony ))

Całkowite usunięcie antyrushu na 18-slotowym TP? - no nie bardzo.

Jak całkowicie usuniecie antyrush, to wszystkie "taktyki" będzie można sobie darować. TT pozostanie albo "dwójkanapełnej" albo wyczekiwanie raszujących od początku rundy CT (a raszować będzie pewnie z 80%). Można coś pokombinować, żeby trochę szybciej był zwalniany - np. gdy zostanie 4-5 CT (kwestia do ustalenia), żeby ułatwić rotację między bs'ami w sytuacji, gdy nie ma jeszcze paki, a TT ma już przewagę liczebną - tu Limon dobrze gada. 

Problemem antyrushu nie jest to że on jest tylko, to że na niektórych mapach w niektórych miejscach jest po prostu bez sensu rozstawiony, np. środek na miragu, do czego była już propozycja ale nie przeszła, więc nie rozumiem po co dyskutujecie o usunięciu całego pluginu skoro nawet lekkie przesunięcie nie weszło. Dobrze byłoby zrobić system, który wyłącza strefy gdy np jest sytuacja 4ct vs 8t, bo np na trainie często jest tak że t wbija otwarty na pełnej, wycina cały bs, a osoba grająca zamknięty agresywnie na pokojach nie może szybko przerotować małą drabą tylko musi czekać aż zniknie strefa, lub t podłozy pakę, ewentualnie cofać się do lki czy respa.
No ale nie oszukujmy się, to nie jest WAŻNA rzecz, która przyciągnie nowych i starych graczy do serwera.

A tak ogólnie to świetny pomysł na włączenie serwera w środku tygodnia, o ch*jowej godzinie, bez wielkiej tygodniowej zapowiedzi i reklamy, jakichś konkursów, odbanowania wszystkich ludzi którzy nie byli zbanowani za czitowanie i pewnie znalazłoby się jeszcze kilka rzeczy, które mogłyby zwiększyć aktywnośc na serwerze. Pospieszyliście sie i zjebaliście, więc nie ma się co dziwić ze serwer ZNOWU stoi pusty i raczej tak pozostanie jeśli nic sie w dalszym ciągu nie zmieni.

29 minut temu, can't be napisał:

A tak ogólnie to świetny pomysł na włączenie serwera w środku tygodnia, o ch*jowej godzinie, bez wielkiej tygodniowej zapowiedzi i reklamy, jakichś konkursów, odbanowania wszystkich ludzi którzy nie byli zbanowani za czitowanie i pewnie znalazłoby się jeszcze kilka rzeczy, które mogłyby zwiększyć aktywnośc na serwerze. Pospieszyliście sie i zjebaliście, więc nie ma się co dziwić ze serwer ZNOWU stoi pusty i raczej tak pozostanie jeśli nic sie w dalszym ciągu nie zmieni.

Mówiłem żeby zrobić na spokojnie, przygotować wszystko dać wcześniej info na starym serwie, no ale cóż nikt nie wziął tego pod uwagę a nawet dowiedziałem się że się wymądrzam. Z tego co zauważyłem serw rozkręca się zazwyczaj gdy jest jakiś admin na serwie.

Co do odbanowywania tych którzy dostali perma to kiepski pomysł, bo nie dostali go za darmo, i trzeba być konsekwetnym ale nie raz banować raz dawać ub i tak w kółko.

Moim zdaniem rasz jest niezbędny na serwerze bo zrobi się jeszcze większe FFA. Co do granicy raszu na mirage, to gdyby przesunąć strefe na gali B, to wtedy tt miało by dużo trudniej, a tak to ct z żelek mogą obserwować co się dzieje na środku.

24 minuty temu, Pasiak88 napisał:

Co do odbanowywania tych którzy dostali perma to kiepski pomysł, bo nie dostali go za darmo, i trzeba być konsekwetnym ale nie raz banować raz dawać ub i tak w kółko.

Moim zdaniem rasz jest niezbędny na serwerze bo zrobi się jeszcze większe FFA. Co do granicy raszu na mirage, to gdyby przesunąć strefe na gali B, to wtedy tt miało by dużo trudniej, a tak to ct z żelek mogą obserwować co się dzieje na środku.

Zgadzam się ale frekwencja i tak jest straszna, więc lepszy rydz niż nic. Poza tym jak taki delikwent nie będzie zainteresowany 2 szansą i dalej będzie robił syf, to sprawa pójdzie bardzo szybko i znowu dostanie perma.

Antyrush mi jest obojętny, jedynie mirage to trochę absurd, bo tam środek jest praktycznie przejęty od wyjścia z respa, nawet w żelkach sie nie da kontrolować bo zawsze lecą 2-3 he.

Postawienie nowego serwera w trybie "natychmiastowym" to NAJLEPSZA decyzja, ktora administracja podjela. Nie moge sie wypowiadac za wszystkich, ale z pewnoscia nie jestem jedyny, kiedy mowie ze najwazniejsze to miec serwer. A te wszystkie inne bajery, ptb, anty-rasz itp. zawsze mozna dodac w pozniejszym terminie. Tak samo w dziecinstwie, nie bylo trawy to sie kopalo pilke na asfalcie i wracalismy z rozwalonymi kolanami, ale byla zabawa.

Teraz mozna zalozyc, ze serwer jest w fazie beta i go testujemy przy full obciazeniu. Reklamy mozna kontynuowac caly czas i naglasniac na roznych forach oraz mediach spolecznych a konkurs sie zrobi jak juz bedzie HLTV dodane z reszta.

W sprawie amnezji, dalej uwazam amnezje za logicznym posunieciem. Nie wiemy czy np. 10% graczy zmienilo nastawienie i beda przestrzegac regulamin a to juz moze byc calkiem spora suma graczy. A admini na serwerze sa prawie caly czas. No i wieje nudami w tematach "prosba o unban/skargi" nie ma sie z czego posmiac^^  

Edited by Eren

Dobra poczyniłem pewne kroki z antirusherem, choć będąc samemu nie mam opcji przetestowania czy chodzi tak jak powinien, więc liczę że pojawią się tutaj jakieś wypowiedzi odnośnie tego. Jeśli nie to mam jeszcze inne rozwiązanie by zatrybił.

@Eren Niestety wszystkim nigdy nie dopasujesz, a jeszcze nawet sobie po narzekają.

Jeśli coś jest wcześniej to też oznacza, że można zacząć wcześniej działać, a że było odciągane to przez pewną osobę to aż tak super nagłośnić się nie dało, ale to nie oznacza że teraz nie można.

Co do sprawy daty. To nie jest otwierany ani nowy serwer, ani nowa edycja z nagrodami czy konkursami by od tego coś zależało. Było to jedynie przerzucenie się między jednym serwerem, a drugim. Gdzie na tym pierwszym i tak jest redirect, czyli kto by miał wejść na tamten to i tak wejdzie na ten i przynajmniej bardziej komfortowo pogra.