Skocz do zawartości
olaokej

#40 Wywiad - Vonki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po długiej przerwie redakcja powraca! Na dobry początek chciałabym zaprezentować krótki wywiad z dobrze Wam znanym Administratorem Sieci - @Vonki. Miłego czytania!

Na wstępie chcę abyś opowiedział coś o sobie w kilku zdaniach.
Co by tu dużo mówić. Jestem Karol (a może to tylko przykrywka xD). Studiuję dziennie, o dziwo nie w kierunku informatyki tak jak większość myśli. Przed studiami uprawiałem czynnie siatkówkę. Niestety teraz studia jak i praca nie pozwalają mi na to. Lubię też gotować, ale zarazem nie lubię sprzątać xD.

Skoro lubisz gotować, to masz swój ulubiony rodzaj kuchni? Z chęcią próbujesz nowych, regionalnych potraw?
Moją ulubioną kuchnią jest zapewne kuchnia włoska, ponieważ lubię dania z makaronem, dlatego najbardziej lubię lasagne lub spaghetti bolognese zrobione na ostro z roztopionym w środku dodatkowo serem xD Taki swój wymysł xd Co do regionalnych potraw to jeśli mnie nie odrzucają wzrokowo - chętnie ich próbuję.

Czym się aktualnie zajmujesz?
Tak jak wspomniałem w poprzednim pytaniu. Obecnie studiuję dziennie jak i pracuję. Kierunek studiów to Bezpieczeństwo Wewnętrzne ze specjalizacją kryminologii i kryminalistyki. Dodatkowo hobbistycznie zajmuję się programowaniem, obecnie głównie aplikacjami mobilnymi, choć co prawda, na tym polu stawiam dopiero pierwsze kroki.

Co do Twojego programowania, to masz może w planach stworzenie własnej aplikacji w przyszłości? Jeżeli tak, to na czym to miałoby polegać?
Głównie bawię się z jednym swoim projektem, który ciągle rozwijam. Jest to gra platformowa. Równolegle pracuję nad strzelanką na wzór CS 2D

Jak wykorzystujesz czas wolny?
Ostatnio niestety tego czasu wolnego mało, ale zwykle jeśli jest do tego okazja, to lubię sobie gdzieś wyjść na miasto, posiedzieć z ludźmi i przy okazji strzelić piwko, ewentualnie dziesięć xD Innym z kolei zajęciem na spędzanie tego czasu jest moje hobby związane z informatyką, czyli programowanie. Ostatnio w głównej mierze w języku zwanym javą. Oczywiście często też, ten czas lubię spędzić grając.

Jesteś typem introwertyka czy ekstrawertyka?
Raczej bliżej mi do ekstrawertyka, choć czasem też zapewne przejawiają się u mnie jakieś cechy introwertyka. Myślę tak, ponieważ jestem zwykle nastawiony optymistycznie do życia, lubię towarzystwo no i nie przywiązuję tak często uwagi do czegoś, raczej podchodzę do wszystkiego na luzie.

Jak wspominasz czasy kiedy to jeszcze chodziłeś do szkoły? Chciałbyś do nich wrócić czy jednak masz dość edukowania się w szkołach?
Jako, że jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do nauki, mimo stopni xD To tak, chciałbym wrócić i poświrować tak jak za dawnych lat.

Jesteś osobą tolerancyjną? Mówię tu o wszelakiej skali - od osób innej orientacji po inną religie, czy kolor skóry.
Uważam się za osobę tolerancyjną, póki taka osoba nie zamierza wpływać w jakiś tam sposób na moje życie, to do takich osób nic nie mam. Gorzej jeśli te osoby próbują Ciebie przekonać do swoich racji.

Jest jakaś rzecz, której nie zrobiłeś, a bardzo byś chciał? Co Cię powstrzymuje?
Bardzo chciałbym udać się w podróż dookoła świata i szczególnie  odwiedzić kraje takie jak Australia, Japonia oraz inne miejsca z ciekawą historią. Choć na chwilę obecną fundusze mi nie pozwalają zabrać się, aż w taką podróż, ale kto wie, może kiedyś się uda.

Potrafisz wymienić swoje mocne i słabe cechy charakteru? Chciałbyś coś w sobie zmienić?
Po części potrafię, chociaż domyślam się, że są i takie, których nie dostrzegam. Na pewno jestem cierpliwy co do osób, ale zarazem jestem niecierpliwy co do czekania (choć patrząc na to ile potrafię czekać, to niektórzy pewnie by powiedzieli, że jednak jestem cierpliwy też i w tym aspekcie). Jestem szczery odnośnie tego co myślę o ludziach, a zarazem lubię podocinać ludziom żartobliwie. Co nie @vMateo xD?

Z jakimi ludźmi nie umiesz współpracować? Jakie cechy muszą posiadać takie osoby?
Może nie tyle co nie umiem, ale ciężko mi się z takimi osobami współpracuje, które są przede wszystkim niecierpliwe, które nie mają wiedzy odnośnie tego czego współpraca dotyczy jak i tych, którzy nie są skorzy do współpracy. Z kolei osoby z jakimi lubię współpracować to przeciwieństwo tych poprzednich, plus kreatywne jak i mające chęci do działania, a nie tylko gadania.

Pora na Twoją przygodę z Soplicą. Zapewne nowi użytkownicy forum chcieliby wiedzieć jak trafiłeś na sieć oraz jaką drogę pokonałeś, aby być tu gdzie jesteś.
Moja przygoda z soplicą zaczęła się w taki sposób, że po pewnej, dość długiej przerwie od grania w cs'a namyśliłem się z nudów ściągnąć z mej biblioteki Steam zakurzonego Counter-Strike 1.6. Początkowo pogrywałem na pewnym Zombie Modzie innej sieci, gdzie dzierżyłem pierwsze miejsce w rankingu. No, ale serwer się posypał. Pomyślałem wtedy, że poszukam mojego drugiego ulubionego moda, którym był Surf. No i tak wyszukiwarka skierowała mnie na nasz Surf soplicy 1.6.

Zostałem tam na tyle szybko polubiony, że różne osoby skłaniały mnie do złożenia podania. Początkowo nie chciało mi się z powrotem bawić w te adminowanie itd. No, ale złamałem się i przyjąłem propozycję obecnego wtedy Opiekuna. Dosyć szybko awansowałem na J @ serwera przez degradacje wtedy obecnego J @, który na serwer przestał zaglądać. Następnie Opiekun serwera musiał zrezygnować ze swej rangi i wybrał mnie na swego następce. Do tej pory jakoś specjalnie nie było słychać o mnie na sieci. Raczej nie lubię się wychylać. Z czasem chciałem pomóc strefie 1.6 i zaproponowałem swą pomocną dłoń. I tak awansowałem na J @ Sieci. Następnie tak jakoś wyszło, że zmieniłem kolor na pomarańcz. Na dobrą sprawę niespodziewanie nawet przez samego siebie xD

A Co najbardziej podoba Ci się w sieci? Dlaczego nadal tu jesteś?
Nie mam czegoś szczególnego co by mi się tu podobało, ale co sprawiło, że tu zostałem i w ogóle zawitałem to ludzie.

W Wielkanoc, a zarazem w dniu Prima Aprillis, ogłosiłeś swoje rzekome odejście z sieci. Wiele osób nabrało się od razu, a Ci którzy nie wierzyli, z biegiem czasu zaczynali wierzyć. Lost wiedział o wszystkim? Skąd ten pomysł?
Pomysł wziął się sam z siebie. Po prostu nie widziałem by ktoś coś przygotowywał, więc pomyślałem, że zabawię się, a przy okazji zrobię sobie malutki urlopik xD W kolejne dni też ciekawię się wkręcało niedowiarków, którzy po rozmowie ze mną zaczynali wierzyć. Początkowo Lost miał nie wiedzieć, ale niestety zobaczyłem, że sam sobie rangi zabrać nie mogę xD W tym miejscu też chcę podziękować dla @Lost, @Adu, @mari, @KM Maja za dotrzymanie, że tak to nazwę tajemnicy całego przedsięwzięcia.

Jak wiadomo, pełnisz bardzo ważną rolę, jaką jest Admin Sieci. Powiedz, co musisz robić i co musisz umieć, aby sieć dobrze prosperowała oraz ile czasu poświęcasz na to wszystko?
Odpowiadam za zaplecze techniczne, jak i czasem koordynacją ruchów rang niższych. Obecnie na pewno działam mniej niż kiedyś, jak i są takie dni, w które nie robię po prostu nic, a innym razem może się zdarzyć, że spędzę nad czymś cały dzień.

Jak widzisz przyszłość sieci? Od dawna widać, że aktywność użytkowników forum oraz graczy 1.6/CS:GO znacząco spadła. Soplica działa od 8 lat, myślisz że pociągnie drugie tyle albo chociaż połowę tego?
W tym wypadku jestem realistą i w obecnej formie nie przewiduję, żeby sieć tak długo pożyła. Głównym powodem jest jak już wspomniałaś spadek graczy CS na rzecz innych gier, które niestety nie dają możliwości zakładania serwerów na podobnej zasadzie do tych z cs.

Na koniec jeszcze zapytam bardziej ogólnościowo. Co według Ciebie powinno się zmienić, aby cała sieć wróciła na właściwe tory i żeby nie zmierzała ku upadkowi, a ku drodze na szczyt?
Według mnie dobrym pomysłem jest skupienie się na chwilę obecną na konkretnych serwerach. Rozwijać je, a dopiero wtedy myśleć o większej liczbie serwerów, dlatego też ostatnio pożegnaliśmy się z dwoma serwerami: CSGO FFA i CSGO ZP. Dzięki czemu mogliśmy więcej czasu poświęcić na CSGO JB i CS GO DR wprowadzając tam nowe edycję zawierające dosyć sporą liczbę zmian. Nie zapominajmy też o serwerze ONLY DD2, który został przekształcony w ONLY MIRAGE. Na tym nie koniec. Zmiany niedługo czekają też CSGO SURF. Później tempo zapewne trochę zwolni. Przynajmniej z mojej strony z powodu studiów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywiadzik ciekawy :) w ssumie kilku nowych informacji sie dowiedzialem xDDD

Fajnie ze cos sie pojawilo bo juz mydlalem ze redakcja umarla :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu coś do poczytania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może to ja jestem marudny, ale zabrakło mi jeszcze z 2-3 "trudnych" pytań (związanych z siecią), aby dopełnić wywiad fajną i konkretną treścią.

Edytowane przez .PePe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, .PePe. napisał:

Może to ja jestem marudny, ale zabrakło mi jeszcze z 2-3 "trudnych" pytań (związanych z siecią), aby dopełnić wywiad fajną i konkretną treścią.

Jesteś marudny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, .PePe. napisał:

Możesz zawsze zadać tutaj lub też na PW. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy wywiad

+++

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Vonki te pamiętne wspomnienia z tsa z Twoimi docinkami nigdy nie znikną z pamięci :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Vonki Czasem 10 piwek xdd, jak nie więcej pewnie ;d, spoko wywiad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Meurian napisał:

@Vonki Czasem 10 piwek xdd, jak nie więcej pewnie ;d, spoko wywiad.

Ostatnimi czasy nie przekraczam dwóch i tak pewnie zostanie. Wolę trening. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uuu w końcu @Vonki dał się namówić na wywiad, to chyba z nudów :kappa:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interesujący wywiad z przyjemnością się czytało :D

Plusik leci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.