Jump to content
Kirje

Orędzie do administracji.

Recommended Posts

Witam, a zarazem żegnam bo wiem, że niedługo mój nick zostanie przekreślony przez to co napisze.

Nie ukrywajmy sieć upada liczba graczy spada a kolejne serwery zostają usunięte. 

Co jest powodem? 

Niektóre osoby z wyższej administracji. 

Powiem szczerze gdy nie byłem gnębiony- bo nie oszukujmy się tak to wygląda co 2 post który napisze jest usuwany albo ukrywany chociaż w żaden sposób nie narusza regulaminu sieci- to lubiłem wbić na serwer a teraz robie to coraz rzadziej i wiem, że takich osób jak ja jest na pęczki. 

Dlaczego zniechęcacie ludzi do tej sieci? 

Naprawdę sieć jest wspaniała są spoko ludzie i fajna atmosfera, ale to co wy robicie przechodzi ludzkie pojęcie. 

Ktoś napisze 2 wersy za mało (które i tak byłyby niepotrzebne) to dostanie warna za spam chociaż jego wypowiedź składająca się z 2 zdań niczym nie odbiega od tej składającej się z 5. 

Taki opiekun "Radek" czy jak on tam ma. No nie wiem jak on może prowadzić serwer skoro kiedy napisałem już z rok temu skargę na tsa to jego jedynym argumentem było to, że jestem gówniarzem i mam gówno do gadania.  No nie chce nic mówić, ale bez takich gówniarzy jak ja to ta sieć już by nie istniała :) bo 90% graczy to ludzie poniżej 18 roku życia.

Moderatorzy, którzy sypią warnami na forum jak piaskiem po chodniku w trakcie zimy nie pomagają sieci się odbudować tylko raczej ją rujnują. 

Przecież jeszcze kiedyś było spokojnie często dostawało się warny o wartości 0 albo nawet notatki do posta, a teraz napiszesz przez przypadek post pod postem i nagle BENG płać 3 zł. 

I to nie tylko za to bo przepraszam bardzo, ale dlaczego taki moderator może coś robić a inny użytkownik tego nie może? Wypowiedziałem się w pokaż się nie wstydź się mój post został usunięty. Dwa dni później moderatorka się wypowiedziała i wszystko git. Szkoda, że moja wypowiedź nie naruszała regulaminu. 

Tak samo było w przypadku prac graficznych gdzie nie naruszyłem regulaminu grafiki a i tak mój post został usunięty a kiedy prosiłem o jego przywrócenie zgłaszając post moderatora nie dostałem odpowiedzi a mojego postu jak nie ma tak nie było. 

Kolejnym przykładem są cytaty gdzie Cotidie naciąga tak regulamin aby móc usuwać te posty które jej się nie podobają. Nie wiem czy pokazywanie braku spójności w poście jest wyśmiewaniem czy raczej pokazaniem śmiesznych momentów, ale nie wiem po co ten temat jest jak cokolwiek tam wrzucane jest albo wielkim sucharem albo jest usuwane.

Jest jeszcze pełno takich przykładów gdzie wyższa administracja nadużywa władzy i przez to gracze odchodzą od sieci strzelam, że każdy użytkownik może tutaj dodać swoje trzy grosze, ale wiem że większość tego nie zrobi bo się boi konsekwencji. 

Jeśli ktoś dalej myśli, że zależy mi na atencji czy jakiejś sławie na soplicy (xD) to powodzenia brnijcie w to dalej. 

Prosiłbym o zamknięcie tego tematu przez losta a jeśli zasądzi ten post o moim permbanie bo wiem, że od dłuższego czasu mi się na to zbiera to proszę o nałożenie mi go dopiero po zamknięciu tego tematu.

Głownie chodzi o to, że władza niektórym osobom uderzyła do głowy za bardzo. ;v

• Lubie to! 7

Moim zdaniem powinno być luzu trochę więcej. Każdy boi się coś napisać, bo zaraz warny lecą. 2 wulgaryzmy to nikomu nie szkodzi, a warna ci dadzą. Może więcej luzu spowoduje, to że użytkownicy chętniej będą się wypowiadać. Nie każdy jest mego kulturalny czy coś i wulgaryzmy, czy inne słowa są u niego na porządku dziennym. Oczywiście nie mówię, że teraz co drugie słowo, to ma być przekleństwo, ale żeby ludzie się nie bali wypowiadać. A może by otworzyć dział OFF-Topic, gdzie byłyby luźniejsze rozmowy.

Edit#1: Widzę, że i kirje i reszta mają jakąś część racji. Rozumiem, że na forum powinna obowiązywać kultura wypowiedzi, pownno być poważnie, by to jakoś wyglądało i się z tym zgadzam. W mojej wypowiedzi bardziej chodzi o to, że nie raz były takie sytuacje gdy za 1 wulgaryzm poszło upomnienie słowne, czy warn +1. Oczywiście na forum panują zasady i ich trzeba przestrzegać, bo bez zasad kazdy z zewnątrz pomyśli, że dzieciarnia, ale z drugiej strony wypowiedzi, w których są nieliczne wulgaryzmy/brzydkie słowa, A sama wypowiedź nie ma na celu obrażania kogoś czy wyśmiewania, A tylko pośmiania się między sobą z sytuacji, która też nie odnosi się do żadnego z użytkowników forum, to nikomu nie szkodzi, bo żaden moderator nie powie mi, że 3 kury na 8 sensownych zdań niszczą wizerunek sieci. Nie ukrywajmy, że niektóre upomnienia słowne czy warny graniczyły z słusznością ich nadania.

Tak btw. Kirju założył temat, który głównie odnosi się do forum, moderatorów i zachowania ich w przypadku jego osoby, A niektórzy zaczęli gadać o prowadzeniu serwerów ;p

Edited by Lord Whytti

Nareszcie ktoś prawde napisał. Dużo osób tutaj w administracji ma kija w czterech literach i nie zauważa, że sieć na tym traci.

Ludzie troche dystansu i nie trzymajcie ludzi jak na smyczy tylko dajcie im troche swobody, bo niedługo nie zamkniecie kolejnego serwera tylko sieć.

Pozdrawiam

• Lubie to! 1

Ciekawy jestem co ma prowadzenia serwera Cs: Go do skargi na ts'a 3 ?

W sprawie skargi ts3 napisałem tylko prawdę o tym, że pouczasz @Saygon'a z kilkuletnim stażem kogo ma przyjmować na admina.

Edit: Wiek to jedna rzecz ;) drugą rzeczą jest staż + poważne podejście do prowadzenia ts'a 3 jakie posiada @Saygon - tyle mam w tym temacie do napisania i żegnam.

Edited by Radek5142
  • Lubie to! 1

No samo prowadzenie serwera do skargi nie ma nic wspólnego, ale jednak logiczne myślenie przede wszystkim 

"Kirje użytkownik forum - który ma 16 lat i roczny staż. Poucza dorosłego już Saygona o co najmniej 10 lat starszego z sześcioletnim stażem + doświadczeniem jak "przyjmować" adminów ts'a 3, brak słów..." 

Jak mój Ojciec nazwie cię debilem to znaczy, że ma racje bo jest starszy? No błagam. Nie wiem czy masz poglądy z średniowiecza czy z innej epoki, ale zlituj się.

Głosujmy na Korwina, bo ma dłuższy staż od innych polityków!

Edited by Kirje
  • Lubie to! 5

Tak długo tu jesteś, żyjesz siecią a wciąż tak niewiele o niej wiesz :D

Cytaty - już Ci to kiedyś pisałam, ale chyba nie dotarło za pierwszym razem. Jesteś jednym z kilku powodów, dla których temat Relona musieliśmy zamknąć. Powstal on po to, żeby umieszczać w nim jakieś ciekawe screenshoty, które wiążą się z siecią. Wiele osób potrafiło normalnie podejść do tematu i wrzucić coś naprawdę ciekawego. No ale cóż, zjawiły się osoby, które czerpią satysfakcję z śmiania się z błędów innych, nie rozumieją regulaminu i tak o to jesteśmy w tym miejscu. Kurczę, jeśli tak Ci nie odpowiada polityka tematu, no to może po prostu go olej? Serio, nie rozumiem w jakim stopniu wypomnienie komuś braku składni lub użycia spacji przed pytajnikiem wiąże się z tym tematem. Śmieszne jest wrzucenie screena sprzed 4 lat ze względu na złe ułożenie słów? Pls. Screen, na którym obraża się jednego z członków administracji to też jakaś mega beka? A może urywek rozmowy, w której admin pisze innej osobie, że może obrażać innych adminów? Już nawet nie wspominam o postach, które musieliśmy usuwać na prośby osób cytowanych. Nie układam tematu pod siebie, bo co mi z tego? Szukaj zaczepek, a potem żal na administrację.

Ze swojej strony życzę miłego dnia każdej osobie, która zmarnowała swój czas na czytanie :D

• Lubie to! 5

Nie wiem od kiedy lecą warny za małe przekleństwa? Osobiście przymykam oko na takie sprawy, jednak wszystko ma swoje granice. 

Od jakiegoś czasu grono wyższej administracji się mocno skurczyło. Nie widzę jakoś warnów rozdawanych na prawo i lewo, nie widzę, żeby w cytatach czy innych offtopach były usuwane sensowne posty. Jeśli uraziłam kogoś ukrywając fragment rozmowy o treści 'jak chcesz to wyzywaj adminów' no to przepraszam z tego miejsca, ale to nie jest działanie na korzyść sieci xD

Jeśli tak bardzo chcecie z Soplicy zrobić jedną wielką beke i samowolkę to proszę bardzo, ale wątpię, aby ktokolwiek z nas się na to zgodził. Ta sieć ma już 8 lat, i te 'kije w d*pie' przez te lata utworzyły tą sieć.

I naucz się wreszcie, że obiektywna opinia a chamskie pociski diametralnie się od siebie różnią. 

Nie no przepraszam bardzo, ale po 1 obiektywnych opinii nie ma są tylko subiektywne a po 2 już dawno nie napisałem niczego chamskiego w poście. Skoro nie ma usuwanych sensownych postów to powiedz mi czym mój komentarz w pokaż się nie wstydz się nie obrażający nikogo bo to był zwykły komentarz taki jak na fb został usunięty? A twój bardzo sensowny komentarz zawierający dużo sensu merytorycznego "lajk za czerwonego Desperadosa" nie? I takich przykładów mogę podawać jak na tacy i nie tylko ja. A co ty możesz wiedzieć jak było kiedyś jak przed moderatorem miałaś 90 postów napisane? Kiedyś nie leciały warny za to że jesteś sobą i wiadomo jak ktoś naprawdę robił coś złego no nie wiem miał swastykę na profilowym to  taki warn był słuszny a teraz jak ktoś nazwie temat nie po waszej myśli to musi liczyć się z warnem. Zachowujecie się jak w polskim rządzie czyli wyścig szczurów. 

9 godzin temu, Radek5142 napisał:

W sprawie skargi ts3 napisałem tylko prawdę o tym, że pouczasz Saygon 'a z kilkuletnim stażem kogo ma przyjmować na admina.

W tym przypadku to akurat, kto jest dłużej na sieci wie jak u tego "Pana" wygląda rekrutacja :D .

A co do całej sytuacji związanej z mniejszą aktywnością ludzi na forum i serwerach, to jest raczej sprawa złożona. Przede wszystkim brak osób chętnych z zapałem, do sprawowania jakiegoś stanowiska, np. moderatora, opiekuna serwera. To trochę błędne koło bo gdy było więcej osób wymagania na dane stanowiska były większe, większa selekcja i nie łatwo było dostać jakąś rangę, a teraz mniej ludzi i tak na prawdę nie ma chętnych a jak już są chętni to składają podania żeby mieć rangę i np tylko warny dawać, dlatego jest problem z obsadą jeśli osoby które dłużej mają rangę odchodzą.

Podobnie jest z opiekunami serwera, kiedyś były rekrutacje, etapy rekrutacji w których kandydaci musieli pokazać się np poprzez reklamy serwera, jakieś zadania i wybierano tego najlepszego, a teraz brak osób równa się brak konkurencji na dane stanowisko i często zdarza się że osoba dostająca rangę jest przypadkowa . Przez co nawet gdy serwer słabo stoi, nie ma jak zmienić opiekuna i zazwyczaj serwer jest zamykany(zwłaszcza 1,6, ale to też inna bajka ze względu mniejszej aktywności graczy na 1,6 ) .

Na pewno jakiś wpływ na to mniejszą aktywność mają ddosy i ataki na sieć, forum i serwery.

I teraz pytanie zasadnicze jaki wpływ na to wszystko ma wyższa administracja ? Moim zdaniem niewielki, jeśli już to może w przeszłości popełniono jakieś błędy ale to już nie ma znaczenia.  Zmiana regulaminu sieci, i dopuszczenie wulgaryzmów czy obrażania na pewno nie poprawi sytuacji, kultura przede wszystkim, a jak ktoś ma problem z zachowaniem odpowiedniej kultury powinien być karany i nie powinno być przyzwolenia na tego typu zachowania.

• Lubie to! 5

Ludzie nie odchodzą z sieci przez wyższą administracje, tylko przez to, że nie mają czasu, albo nie grają na serwerach sieci, przez co analogicznie nie wchodzą na forum lub ze względu na fakt, że na tym forum sie nic nie dzieje. Nie jest w tym wina administracji, tylko przez fakt, że na soplicy jest jak w sejmie, ciągle te same twarze. Słaba aktywność ludzi jest spowodowana słabym stanem serwerów, ale tak to jest przy umierającej grze. Jak popytasz większość osób o IQ przekraczającym normy społeczne, to nikt ci nie odpowie, że odeszli przez wyższą administracje, tylko przez to, że nie grają.

A z warnami, to powinno się uczyć kultury ludzi poprzez warny. Jak ktoś ci nawrzuca piętnaście przekleństw do pięciu zdań swojej wypowiedzi, to zasłużył na warna. Za jedno przekleństwo nie warnują, lub ewentualnie dają upomnienie słowne, a ktoś musi dbać o kulturę, bo przez jeden dzień bez moderatorów zrobi się młyn.

I jestem w stanie się założyć, że nie dostaniesz perma za swoją OPINIE, bo możesz ją wyrazić, a nawet dałeś w odpowiednim dziale

• Lubie to! 1

Lenistwo + bezczelność wyższej + ograniczanie osób które mogą coś zrobić. Co tu więcej polemizować. Mała aktywność to nie wina tego że ludzie już nie grają, oni po prostu TU nie grają.

9 minut temu, Niqhtmare napisał:

Mała aktywność to nie wina tego że ludzie już nie grają, oni po prostu TU nie grają.

Może nie do końca masz tutaj racje, że ludzie nie chcą TU grać, ludzie po prostu chcą grać tam gdzie widzą, że serwer jest aktywny. Dobrym przykładem było DD2. Jak były osoby, które wbijały na ten serwer w kilka osób i popychały go do przodu przy czym ludzie wbijali i wbijali bo widzieli, że są tam ludzie.
Podobnie było z MIC'iem, gdzie MIC jakiś czas temu stał ciągle praktycznie pełeni, później był praktycznie pusty bo nie było osób, które by rozpędziły ten serwer, a teraz znowu zaczyna żyć, bo jest kto ten serwer rozpędzić i zapełnić :D

Fakt, są również osoby, które już TU nie grają bo to i tamto ale to nie jest chyba ten najważniejszy powód dlaczego ludzie "TU" nie grają, po prostu osoby, które kiedyś te serwery popychały już w jakiejś części nie grają, a jak grają to sporadycznie i wolą pograć na serwerach gdzie są ci ludzie. Tutaj pewnie też by grali no ale nie ma tych osób, które by te serwery pchnęły do przodu. 

Więc imo stwierdzenie "to nie wina tego, że ludzie już tu nie grają tylko po prostu oni "TU" nie grają" mija się troszkę z prawdą :D 

• Lubie to! 2

Cała spina o 3 złote, dobrze zrozumiałem? :D

Edited by PatolEcho
  • Lubie to! 3

+1. A może ktoś by się zajął sprawą pedofili na forum? 

• Lubie to! 6

@LOREK. +1 

Poza tym Kirje ma rację w 100% Przez osoby z wyższej gracze po prostu odchodzą z sieci. Dlaczego? Sami sobie odpowiedzcie ( Tyczy się to postu wstawionego przez Korka. Wyższa na pewno wie o co chodzi, bo to nie tylko jeden powod)

Drugi powód jest karaniwm tymi WARNAMI, którymi wyższa administracja ( nie wszyscy ) chce pokazac jacy to nie są ważni i wysoko postawieni rzucając nimi na prawo i lewo nawet za spójny i logiczny post, w którym jest jedno przekleństwo, lub lekka krytyka.

Weźmy sobie za przykład sie serwerów *******, gdzie graczy wciaz nie brakuje I sieć ogolnie sie rozwija, czemu? Już wam mowie. Kiedyś miałem kontakt z jedną osoba z wyższej adminiatracjii. Byl to mój dobry znajomy ktory czesto mi mówiła jak u nich jest. Wyższa administracja tam nie wywyzsza się I jest dla graczy. W razie jakis problemów służy pomocą, grają normalnie z graczami i nie ma żadnego podziału administracja-gracze co niestety u nas bardzo widac. Już poruszam temat administracjii serwerów, ale warto też o tym powiedzieć.

Pewni admini na serwerach po prostu zbyt entuzjastycznie podchodzą do swojej roli. Sam byłem świadkiem czy to na arenach, czy drze czy ffa[*] jak admin po zgłoszeniu przez gracza czegos po prostu go wyśmiewal I kazal sie zamknąć, bo pewnie przesadza po czym kolejny admin sie odzywa i tworzą jedną wielką rolę szyderców.

Reasumując sama wyższa nie jest powodem zamykania serwerów, bądź malej liczby osób na nim grający. Winni są też admini ktory nie potrafią podejść do gracza w odpowiedni sposób, bo samo doświadczenie w kontakcie z graczem to drugorzędna sprawa, bo komunikatywność tez jest ważna.

Ktos naprawde musiałby się wziąć I chwycić pewne osoby za przysłowiowe jaja I zrobic porzadek na sieci. 

Ukryłem nazwę sieci #cenzura

/Streepy

• Lubie to! 1

5 godzin temu, 1Kniaziu1 napisał:

czy to na arenach, czy drze czy ffa[*] jak admin po zgłoszeniu przez gracza czegos po prostu go wyśmiewal I kazal sie zamknąć, bo pewnie przesadza po czym kolejny admin sie odzywa i tworzą jedną wielką rolę szyderców.

Nie podawaj kilku serwerów wpisując konkretny przykład dotyczący tylko jednego serwera, w innym przypadku przygodę skończysz z banem :beeeer: XDD

1 godzinę temu, 1Kniaziu1 napisał:

Żalosne bylo to zdanie z banem kolego.

Litości, to był żart xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Edited by PatolEcho
  • Lubie to! 3

4 godziny temu, PatolEcho napisał:

Nie podawaj kilku serwerów wpisując konkretny przykład dotyczący tylko jednego serwera, w innym przypadku przygodę skończysz z banem :beeeer: XDD

Nie wiem czy ktoa tu nie potrafi rozpoznać PRZYKŁADU, czy co? A sytuacja nie miała miejsca na jednym serwerze, lecz na kilku. Nie przykleja nikomu matki bo wiem, ze każdy jest inny itd. Żalosne bylo to zdanie z banem kolego. To właśnie takim zachowaniem odstraszani sa gracze i odchodzą z naszej sieci:D

Edited by 1Kniaziu1

Jest dużo innych czynników mających większy wpływ niż wspominane w tym temacie.

Niemniej jednak temat warnowania poruszę z adminami forum i moderatorami, tak jak i ich wnioski o bany dla niektórych osób wypowiadających się w tym temacie -  część administracji własnie potraciliśmy między innymi przez taki "hejt" i niewinne dogryzki.

• Lubie to! 5

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.