Jump to content
Sign in to follow this  
Konus.

[Piłka Nożna] Arka - Legia. Do kogo trafi Puchar Polski?

Recommended Posts

Nadszedł dzień dzisiejszy. Finał Pucharu Polski. 2 maja przestaniemy się wstydzić tego, jak siermiężna była nasza piłka. Oddamy się na moment uniesieniu.

Prawda jest taka, że otoczki finału krajowego pucharu mogą nam zazdrościć – robimy to na równi z Anglikami, Francuzami, a także Niemcami. Stałe miejsce, stała lokalizacja, piękny stadion i oprawa widowiska.
Arka Gdynia kontra Legia Warszawa. Triumfator sprzed roku kontra 18-krotny zwycięzca finału. Areną starcia PGE Narodowy. Co nas czeka?

Słowo o Arce

Leszek Ojrzyński to jest największa siła tego zespołu. No właśnie, zespołu. Pytanie, czy w Gdyni nadal mamy do czynienia z drużyną czy już tylko z „bandą nieodpowiedzialnych ludzi, a nie piłkarzy”.

Może Ojrzyński żartować, że Adam Marciniak to materialista, który marzy, by dopisać sobie do konta kolejne pieniądze za wygranie pucharu, natomiast…

Arka w 2018 roku to jest sportowy żart. W lidze radzi sobie bardzo słabo – 3 remisy, 7 porażek i tylko 2 zwycięstwa. Nad Bruk-Bet Termaliką… i nad Legią.

Natomiast… jeśli Arka wygra dwa najbliższe mecze, w tym dzisiejszy – optyka zmieni się zupełnie. Już rok temu Krzysztof Sobieraj mówił, że są taką bandą drwali, wyrobników, nie mają dużych umiejętności… ale mają serducho do gry. I to istotnie jest jedyny dzisiejszy atut gdynian.

Co runda, to przynajmniej jedno kompletnie niespodziewane zwycięstwo. Nie zakończył się jeszcze nawet drugi sezon Arki po powrocie do ekstraklasy, a Gdynianie już mogą się pochwalić wygranymi w dwóch finałach z Lechem i Legią.

Że w lidze urwali w tym czasie trzy punkty Jagiellonii, cztery Lechowi i sześć Legii. Dlatego kogo jak kogo, ale dziś – choć oczywiście faworytami nie są – trudno ich z góry spisywać na straty.

Słowo o Legii

Przystąpią do tego meczu w trzecim komplecie strojów, który dwukrotnie okazał się szczęśliwy – dwa razy legioniści grali w nim z Górnikiem Zabrze i dwa razy wygrali. Chciałoby się powiedzieć: „do trzech razy sztuka”.

Co może tutaj pokazać nam Legia? Moim zdaniem, dużo. Znów ich piłkarze zamiast problemów stali się atutami. Piękne jest to, że w tym kotle bałkańskim nadal główne role odgrywają Polacy.

Michał Pazdan znów jest niczym mur. A z przodu – Michał Kucharczyk, Sebastian Szymański i Jarosław Niezgoda.

Legia w nowej odsłonie Pucharu Polski brała udział w finałach w 2015 i 2016 roku. Tutaj jest też szansa na trzeci puchar, a dziewiętnasty ogółem. Rywalem już nie Lech Poznań, lecz zaprzyjaźniony klub "Kolejorza" – Arka Gdynia.

Jeżeli Legia chce uniknąć przykrej niespodzianki, absolutnie nie może stracić czujności.

 

aO5GNfW.png

Macie zatem przekrój tego spotkania o Puchar Polski. Z jednej strony nieobliczalna Arka, z drugiej – kompletnie niepoukładana Legia, mająca trzeciego trenera w tym sezonie.

 

 

 

 

Żródła: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/arka-gdynia/puchar-polski-2018-mecz-arka-gdynia-legia-warszawa-zapowiedz-finalu-na-narodowym/vv4dxzp

https://footroll.pl/newsy/ekstraklasa/4347,arka-legia-do-kogo-trafi-puchar-polski-zapowiedz

http://weszlo.com/2018/05/02/legia-zawsze-musi-arka-znow-moze/

Edited by Konus.
  • Przyznaj punkt reputacji (+1) 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe informacje. Do boju Legioniści! Plus dodany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...