Skocz do zawartości
EnZo420

PORADNIK Plugin Auto Bunnyhop

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

W ostatnim czasie osoby z naszego grona (sieci soplica) postanowiły zacząć prace nad tworzeniem nowych serwerów do cs:go/cs 1.6

Często spotykałem się z prostym pytaniem jak wgrać na swój serwer auto bunnyhopa. Tłumaczenia były tego typu że wgrali plugin na serwer i nie działa :)

W dzisiejszym poradniku pokaże osobom które są zainteresowane tworzeniem nowych serwerów i mają zamiar wgrać i dobrze skonfigurować na swoim serwerze plugin Auto BunnyHop.

Zacznijmy od początku:

#1 Pierwszy krok

Odwiedzamy alliedmods a dokładnie ten temat https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=1869895w którym znajdziecie 2 pliki do pobrania

Pierwszym jest plik abner_bhop.smx - który wgrywamy do folderu plugins

Drugim plikiem jest abner_bhop.sp - który służy nam do edycji tego pluginu (nie jest obowiązkowe wgrywanie pliku .sp do folderu scripting lecz jest to zalecane gdy w przyszłości bedziemy chcieli go edytowac :)

#2 Krok drugi

Po wgraniu obu plików na nasz serwer FTP by plugin nam zadziałał w 100% musimy umieścić w naszym server.cfg który znajdziemy w lokalizacji csgo=>cfg następujące komendy

abner_bhop "1"

abner_autobhop "1"

sv_airaccelerate "400" (sv_airaccelerate służy nam do określenia maksymalnego rozpędzenia się na serwerze w tym przypadku dodałem losową wartość czyli "400")

#3 Krok trzeci

Po zrobieniu obu tych kroków restartujemy serwer i możemy cieszyć się pełną funkcją pluginu :)

Dodatkowe informacje

Jeżeli mamy zamiar edytować plugin lub przypisać go tylko do danej flagi robimy następujące kroki :

Po pierwsze otwieramy plik abner_bhop.sp (ja otwieram i edytuje pliki przez program spedit) Link: https://spedit.info/

Następnie szukamy oto tego wiersza:

#define CVAR_ENABLED "1" - 0/1 włączony lub wyłączony plugin

#define CVAR_AUTOBHOP "0" - 0/1 włączone lub wyłączone auto bh dla graczy

#define CVAR_FLAG "t" - określamy jaka flaga będzie mogła używać tego pluginu (w moim przypadku podałem flage "t" ponieważ na serwerze bunnyhop vip jest ustawiony pod tą flage)

//#define CVAR_FLAG "z"

#define CVAR_RESTOREDEFAULT "1"

WAŻNE : By plugin ten działał tylko dla określonych flag linijka z #define CVAR_AUTOBHOP powinna byc ustawiona na 0 logiczne a gdy chcemy żeby plugin był dostępny dla każdego ustawiamy 1 logiczne a w CVAR_FLAG zostawiamy puste pole powinno to wyglądać następująco CVAR_FLAG ""

Jeżeli już edytowaliśmy nasz plugin pod własne oczekiwania zapisujemy ten plugin a następnie go kompilujemy i ten skompilowany plik wgrywamy na serwer ftp do folderu plugins

Poradnik do kompilacji plików : http://cs-soplica.com/topic/197523-poradnik-pisania-pluginow-w-jezyku-sourcepawn-1-pierwszy-plugin-kompilacja/

A dokładnie pozwolę skopiować linijkę co do kompilacji naszego pliku :

Skorzystamy z kompilatora on-line. Oto adres do naszego kompilatora: https://spider.limetech.org/. Wklejamy tam nasz kod, zaznaczamy "SourceMod", klikamy "Compile", a gdy kompilacja się skończy klikamy "Download" i gotowe! Dostajesz plik .smx

W razie dodatkowych pytań prosze kierować je do mnie na steam/forum

Dziekuję !

Edytowane przez EnZo420

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oo spadłeś mi z nieba, takiego poradnika szukałem leci plusik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry poradnik jak na same początki pisania o pluginach <3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przydatny poradnik, na pewno skorzystam

Leci plusik+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przydatny i schludnie napisany poradnik, plusik jak bede na pc :)

edit: plusik poszedl

Edytowane przez DawCioDesign

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

sv_autobunnyhopping 1 nie wystarczy?

Można było to prościej opisać, ale i tak + :v

Edytowane przez Streepy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gut poradnik +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

stat4u