Skocz do zawartości
`izcoN

#38 Wywiad z [email protected] Serwera COD MOD

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek powiedzcie nam jak się nazywacie, skąd jesteście, czym się zajmujecie na co dzień oraz jakie są wasze zainteresowania.

@Kodziras: Cześć, na imię mam Patryk, mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim. Chodzę do 3 klasy technikum na profil technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej. Moim zainteresowaniem są gry komputerowe i sport.

@KeoN: Na imię mam Łukasz, jestem z okolic Rzeszowa. Na co dzień uczę się jak większość w wieku 18 lat :P Interesuję się sportem oraz e-sportem.

Czy w miejscach gdzie mieszkacie można znaleźć jakieś ciekawe atrakcje?

@Kodziras: Niestety w moim mieście nie ma żadnych ciekawych atrakcji.

@KeoN: Poza orlikiem i stadionem piłkarskim nic ciekawego nie znajdę chyba, że o czymś zapomniałem XD.

Kierujecie się w życiu jakimiś wartościami?

@Kodziras: Uczciwość i szczerość.

@KeoN: Kieruję się wartościami takimi jakie zostały mi przekazane w domu.

Macie jakieś wyznaczone przez siebie cele do których chcecie dążyć?

@Kodziras: Zdać technika, pójść na studia i zarabiać miliony.

@KeoN: Ukończyć technikum, a po tym pójść na studia.

Słuchacie jakiegoś określonego gatunku muzyki?

@Kodziras: Ogólnie słucham tego co mi akurat wpadnie w ucho, ale w większości jest to dupstep.

@KeoN: Nie, słucham różnych gatunków. W głównej mierze "EDM".

Jak trafiliście na Soplicę?

@Kodziras: Po upadku pewnej sieci wraz z @`izcoN`em i @KeoN`em postanowiliśmy przyjść tutaj.

@KeoN: Na Soplicę trafiłem wraz z @Kodziras`em i @`izcoN`em, po upadku pewnej sieci.

Czy jest coś co byście chcieli zmienić w działaniu serwerów / forum?

@Kodziras: Myślę, że nie.

@KeoN: Nie.

Czy będziecie starali się o jakieś inne rangi, czy aktualne wam wystarczają?

@Kodziras: Pożyjemy zobaczymy. Choć staram się być codziennie aktywny, to jednak póki co nie mam aż tyle czasu, żeby dzielić je na inne obowiązki.

@KeoN: Mam zamiar starać się o kolejne rangi, lecz jakie to się jeszcze okaże :P

Jakie obowiązki posiadacie jako [email protected] tego serwera?

@Kodziras: Ogólnie to zwalczaniem graczy grających nieuczciwie na serwerze, pomaganie początkującym graczom oraz rozpatrywanie próśb o odbanowanie.

@KeoN: Rozpatrywanie skarg, odwołań od banów. Granie na serwerze i rozwiązywanie problemów z nim związanych. Również pomaganie początkującym graczom, którzy zaczynają (bądź zaczynają grę na naszym serwerze) swoją przygodę z COD MOD'em.

Jak współpracuję wam się z Opiekunem i Supportem Serwera?

@Kodziras: Współpraca przebiega bardzo dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń.

@KeoN: Bardzo dobrze, jestem w stałym kontakcie z nimi co pozwala na szybką reakcję w razie problemów.

Myślicie, że serwer jest w stanie zapewnić sobie stałą liczbę graczy oraz powalczyć z konkurencyjnymi serwerami?

@Kodziras: Myślę, że ma na to nawet duże szanse. Aktualnie na serwerze przebywa średnio 15 osób pomimo to, że wystartował zaledwie parę dni temu i będziemy starać się urozmaicać rozgrywkę różnymi nowymi opcjami wprowadzanymi na serwer oraz konkursami.

@KeoN: Jak najbardziej, pomimo, że serwer funkcjonuje od zaledwie kilku dni, to już gra na nim sporo graczy. Miejmy nadzieję, że będzie ich przybywać.

Czy planujecie w przyszłości inny serwer z taką samą wyższą Administracją Serwera?

@Kodziras: Niestety nie zależy to ode mnie, ale jeśli dostanę taką propozycję to czemu nie :)

@KeoN: Ciężko mi powiedzieć, jak na razie musimy się skupić na COD MOD'ie.

Szybkie pytania

Kawa czy herbata?

@Kodziras: Herbata

@KeoN: Herbata

Laptop czy stacjonarny?

@Kodziras: PC Master Race tfu laptop (stacjonarny xd)

@KeoN: PC

Motor czy samochód?

@Kodziras: Samochód

@KeoN: Samochód

Film czy serial?

@Kodziras: Film

@KeoN: Film

Cola czy pepsi?

@Kodziras:Pepsi

@KeoN: Pepsi

1.6 czy CS:GO?

@Kodziras: CS:GO

@KeoN: CS:GO

League of Legends czy Dota 2?

@Kodziras: League of Legends

@KeoN: League of Legends

Fortnite czy PUBG?

@Kodziras: Fortnite

@KeoN: Fortnite

Ulubiona drużyna e-soportowa?

@Kodziras: Cloud 9

@KeoN: Virtus.pro

Ulubiony e-sportowiec?

@Kodziras: Shroud

@KeoN: Jankos

Ulubiony klub piłkarski?

@Kodziras: Nie mam

@KeoN: Real Madryt

Ulubiony piłkarz?

@Kodziras: Nie mam

@KeoN: Cristino Ronaldo

Skoro dowiedzieliśmy się już trochę o was, pora na 3 krótkie pytania odnośnie serwera i rang na nim.

Pytania skierowane do @Kodziras`a:

Jak to się stało, że z osoby z rangą użytkownika stałeś się nagle Junior Adminem Serwera?

@Kodziras: A więc było to tak, że pewnego dnia @`izcoN wpadł na pomysł, że zrobi serwer COD MOD, a jako iż bardzo lubiłem serwery tego typu zainteresowałem się tym tematem. Starałem się pomagać mu tak jak potrafiłem, aż w końcu zaproponował mi on tą posadę.

Jeśli wiedziałeś wcześniej o tej sytuacji, pomagałeś jakoś Opiekunowi serwera w testowaniu go? Jeśli nie jest tajemnicą taka informacja, duża część użytkowników z chęcią dowie się jak wygląda taka "praca" od środka.

@Kodziras: Tak jak mówiłem starałem się pomagać na tyle co potrafię. W większości było to sprawdzanie, testowanie i dobieranie klas oraz perków, szukanie ciekawych pluginów i rozwiązań.

Czy jako [email protected] Serwera czujesz, że masz dużo obowiązków?

@Kodziras: Obowiązków nie jest dużo, ani nie są one trudne, po prostu sprawia mi to przyjemność.

Pytania skierowane do @KeoN`a:

Czy wiedziałeś już wcześniej, że dostaniesz ową rangę, czy może przed startem zostałeś o tym poinformowany?

@KeoN: Tak, wiedziałem o tym już wcześniej.

Czy wraz z Opiekunem serwera oraz drugim [email protected] testowaliście serwer ? Możesz uchylić rąbek informacji na ten temat?

@KeoN: Serwer był przez nas testowany bardzo dokładnie. Przetestowaliśmy wszystkie klasy i perki po kolei, aby wyeliminować jak najwięcej błędów/bugów.

W porównaniu do Admina na serwerze CS:GO, jako [email protected] masz więcej obowiązków, które nie pozwalają Ci się spełniać jako Admin?

@KeoN: Wiadome, że jako [email protected] mam więcej obowiązków, lecz nie przeszkadza mi to w adminowaniu na serwerze CS:GO.

Na sam koniec, czy chcielibyście kogoś pozdrowić?

@Kodziras: Pozdrawiam @`izcoN`a, Przemka, Olę i całą administrację COD MOD`a.

@KeoN: Pozdrawiam Mamę, Tatę i Rodziców oraz administrację ONLY DD2 jak i COD MOD'a <3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kodziras: PC Master Race tfu laptop (stacjonarny xd)
tfu pc !

Fajny wywiadzik, +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś mnie nie porwał ten wywiadzik.

+ Na zachęte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny wywiad. Dodalabym troche wiecej prywatnych pytan (chyba, ze chlopaki sobie nie zyczyli). Oczywiscie plusik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla mnie wywiad taki bardzo średni :/

Wolę jednak wywiady z osobami z jakąś przeszłością, historią.

Nie znam tych osób i w sumie nie ciekawi mnie to.

Subiektywna opinia ofc.

A tak w ogóle te pytania o serwer będąc opiekunem to w sumie trochę dziwne skoro sam znasz na nie odpowiedź xD

Głównie chodzi o to:

Jeśli wiedziałeś wcześniej o tej sytuacji, pomagałeś jakoś Opiekunowi serwera w testowaniu go?

Nie wiem dlaczego, ale tak jakoś źle mi się to czyta i wkurza mnie to troszkę xD

Odnośnie notatki: wiem o co ci z tym chodziło chciałeś tak jakby nas zaznajomić ale dla mnie się to dziwnie czytało i tyle :v

Edytowane przez Kirje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przyjemnie się to czyta :) Brawo izconik :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny wywiadzik, kilka rzeczy się dowiedziałem o chłopakach.

Łapaj plusika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tam wywiad nawet się spodobał, +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak w ogóle te pytania o serwer będąc opiekunem to w sumie trochę dziwne skoro sam znasz na nie odpowiedź xD Głównie chodzi o to: Jeśli wiedziałeś wcześniej o tej sytuacji, pomagałeś jakoś Opiekunowi serwera w testowaniu go? Nie wiem dlaczego, ale tak jakoś źle mi się to czyta i wkurza mnie to troszkę xD

Podzielam to zdanie.

Mimo wszystko, dobrze się czyta i jest bardzo estetycznie. Plusik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leci plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie wyszło to słabo...

Powód mojego zdania jest TYLKO jeden...

Moim prywatnym odczuciem, wywiad zrobiony tylko i wyłącznie po koleżeńsku.

Można zauważyć to po pytaniu, dotyczącym znalezienia sie na soplicy, jak i sam fakt, że prowadzicice jeden serwer.

Myślę, że lepiej i korzystniej jest zrobienie wywiadu, który by coś wnosił.

Nie sądzę, że wina leży po stonie chłopaków (pomimo, że raczej nie są oni osobami rozpoznawalnymi), ponieważ ciekawsze pytania mogły paść od osoby prowadzącej wywiad.

Co do notatki u Kirje, fajnie, że chcesz abyśmy sie dowiedzieli czegoś - doceniam, lecz pytania - jak się współpracuje z opiekunem czy supportem to tak trochę słabo.. :/

Nie mniej jednak, liczą sie chęci:)

Btw. To już tak po za tematem. Dobrym wyjściem jest unikanie w wywiadach pytan zaczynajacych się od słowa "czy", ponieważ najprościej odpowiedzieć Tak/Nie :)

@down

Wiem Maju :) nie mniej jednak chyba lepiej i bezpieczniej odrazu sformułować odpowiednio pytanie :P

Edytowane przez Ssandra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wiesz Sandra, zawsze mozna poprosic, zeby argumentowali swoje odpowiedzi lub pisali dluzsze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Same rangi [email protected] są dane po koleżeńsku bo byli na innej sieci razem, tyle w temacie.

Nie są oni rozpoznawalni, tylko Keona kojarzę z only dd2. Ale jak kto woli..

@ Ty, panie moderatorze, pan by przeczytał drugą część wypowiedzi a nie. A no tak zapomniałem, nie da się xddd.

@Moderator, który daje warny za spam, a sam nie edytuje tematu? Dziwne..

Edytowane przez LOREK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Same rangi [email protected] są dane po koleżeńsku bo byli na innej sieci razem, tyle w temacie.

Czy wiedziałeś już wcześniej, że dostaniesz ową rangę, czy może przed startem zostałeś o tym poinformowany?

KeoN: Tak, wiedziałem o tym już wcześniej.

ACH TE KOLEŻEŃSTWO

Wywiad ujdzie.

Edytowane przez Qucak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak dodam od siebie, patrząc na "ból" kilku osób. Dopóki nie pojawił się dział serwera na forum, to nawet nie wiedziałam, że jakiś powstaje. Postawienie serwera nie jest takie banalnie proste, zwłaszcza jeśli chodzi o tego typu mod jak cod. Mnóstwo pluginów, mnóstwo pracy i błędów do wykrycia. Szanuję Izcona, że się podjął takiego zadania. A teraz coś zaskakującego! Zanim jakikolwiek serwer ujrzy światło dzienne, musi przejść pierdyliard testów i ktoś je musi robić, ktoś musi to wszystko sprawdzić, ocenić itp. Nic więc dziwnego, że Opiekun wybrał sobie, nawet jeśli to jego koledzy, juniorów. Myślę, że ich praca nie polega tylko na posiadaniu fioletu na forum. Naprawdę dziwią mnie komentarze typu "kolesiostwo". Rozumiem, że na rozwiniętym serwerze trudno dostać rangę wyższą niż zwykły admin, jednak ciężką pracą nawet to można osiągnąć. Nie są rozpoznawalni? Może właśnie po to jest ten wywiad, aby nieco przybliżyć nowe postacie na Sieci. Żenujący poziom komentarza, zero empatii (co już z czasem spędzonym tutaj przestaje mnie dziwić), każdy tylko chce komuś dogryźć. To, że w większości sytuacji są to te same osoby też mnie już nie dziwi. Z perspektywy Opiekuna mogę powiedzieć, że wybór należy do niego z kim chce najbliżej współpracować, bo nie zawsze jest lekko się dogadać i znaleźć wspólny sposób pracy. Także prośba ode mnie o zaprzestanie rzucania takimi tekstami, bo tylko robicie kolejną dramę tam gdzie nie trzeba.

Wiem, że to mój drugi komentarz tutaj, jednak musiałam to się z siebie wyrzucić. Nic osobistego.

Dodam jeszcze od siebie gratulacje dla całej trójki + supporta za świetną pracę. Jak widać, pomimo, że serwer dopiero co powstał udaje im się tam jakichś ludzi przyciągnąć w umierającym CS 1.6. Życzę również powodzenia w dalszym rozwoju.

Pozdrawiam, MałaJa :)

Edytowane przez MalaMi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jednej rzeczy nie rozumiem. Niektorzy pisza, ze dostali [email protected] po kolezensku. Sama mialam opiekuna i mialam mozliwosc doboru 2 [email protected] Czy bralam osoby, ktorych nie lubie? Nie. Wzielam te osoby, z ktorymi dobrze mi sie pracowalo, ktorych lubilam i wiedzialam, ze nie bedzie miedzy nami zadnych spin. [email protected] dobiera sobie takie osoby, z ktorymi wspolpraca bedzie dla niego przyjemna. Z tego co przeczytalam z wywiadu izcoon podzielil sie z chlopakami pomyslem i oni mu pomagali przy otwarciu serwera, wiec dlaczego mialby im nie dac za to rangi?

Redakcja to taki piekny dzial, w ktorym mozna pisac nawet o pupie Maryni. Mi sie podoba to, ze izcoon wybral kogos innego do wywiadu, kogos kogo nie znamy, a mozemy dzieki pytaniom poznac (szkoda, tylko, ze tak malo pytan bylo o prywatnosc, ale to pisalam wyzej). Ile mozna czytac o zasluzonych? O co mozemy ich jeszcze przemaglowac? Wiemy juz czym sie zajmuja, jak tutaj trafili. Soplicy nie tworza tylko wyzsze rangi ale takze zwykle szaraczki. Ci co sa z nami od poczatku i ci co niedawno do nas trafili, a juz zaczeli dzialac!

@edit Kurcze pisalam razem z MalaMi. Widze, ze mamy podobne zdanie :D piateczka

Edytowane przez KM Maja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przede wszystkim to brawa za to że został otworzony serwer 1,6 i za chęci dla chłopaków że przy umieralności 1,6 postanowili zadziałać. Jeżeli to "kolesiostwo" przyniesie efekty i serwer się rozbuja to oby wszędzie takie "kolesiostwo" istniało, co innego gdyby ktoś zawalał robotę i byłby broniony na siłę przez swojego opiekuna co miało już nie raz miejsce na sieci.

Jest też różnica między doborem [email protected], a rekrutacją na stanowisko.

Negatywne komentarze rozumiem bo na pierwszy rzut oka słabo wygląda taki wywiad, ale głównym celem tego wywiadu było chyba rozreklamowanie nowo otwartego serwera i w pewnym sensie się to chyba udało. Powodzenia, oby wam starczyło zapału i żeby serw stał pełny :)

Only 1,6 ! :)

Edytowane przez Pasiak88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywiadzik spoko jak każdy Izcona :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście wywiad fajny więc leci ładny i duży plus.

Jak zawsze nie obyło się bez ludzi zazdrosnych, szukających sensacji jak i z największym bólem d*py. Bez was ta sieć chyba by umarła i żaden post czy temat nie miałby najmniejszego sensu. Nie dziwie się pod żadnym względem, że @`izcoN wybrał @KeoN oraz @Kodziras na [email protected] skoro zna się z nimi długo i się dogadują. Według mnie Opiekun który jak wy to nazywacie "bierze kolesiostwo" na stanowiska na swoim serwerze, który sam postawił od zera i płaci za niego, robi dobrze. Bo wtedy wie, że zawsze będzie miał z tymi osobami wspólny język i nie będą mieli problemu by razem działać na zasługi danego serwera. Teraz jeszcze się pochwalę bo czemu by nie... Nie będąc [email protected] czy nie wiadomo kim a zwykłym szarym adminem mogłem i z chęcią pomogłem supportowi ogarnąć misje, które miały być następnego dnia wgrane na serwer. Jak widać mogłem mieć w to totalnie wyje***, bo jestem tylko adminem. Lecz cóż... Nie trzeba być nie wiadomo jak wysoko by wyjść z pomocną dłonią. Nie srajcie ogniem pierdzące węże bo zaraz forum zapłonie... Postawie teraz mój przykład. Gdzie w konkursie na [email protected] serwera PB wygrałem ja. W życiu z moimi obecnymi [email protected] nie miałem żadnej bliższej styczności, tzn bardziej z Haszem, bo z Lulinką gdy piastowała funkcję [email protected] Sieci parę sytuacji styczności się zdarzało. Było mi bardzo trudno znaleźć z nimi wspólny język oraz sposób dogadania aby PB znowu działało. Lecz dzięki wspólnym siłom PB jako tako się trzyma, ludzie grają, a po reklamie którą mieliśmy odpalone jakiś czas, to obecnie serwer już 2/3 miesiąc zarabia na siebie. Podsumowując moi kochani koledzy spinacze grzecznie powiem abyście się kulturalnie odpier**li** od tych drogich panów i znaleźli sobie inną sensację. Teraz czekam na wjechanie na moją osobę, że jako admin przylizuję dupkę opiekunowi. Pozdrawiam ciepło i miłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście Dobry wywiad. Nie wiem z czym macie problem, że Izcon postanowił zrobić z nimi wywiad, nie dość że chłopak poświęcił na to czas to jeszcze postanowił Pomóc i otworzyć Cod na Nowo.

Popieram Mateo

Oczywiście wywiad fajny więc leci ładny i duży plus.

Jak zawsze nie obyło się bez ludzi zazdrosnych, szukających sensacji jak i z największym bólem d*py. Bez was ta sieć chyba by umarła i żaden post czy temat nie miałby najmniejszego sensu. Nie dziwie się pod żadnym względem, że @`izcoN wybrał @KeoN oraz @Kodziras na [email protected] skoro zna się z nimi długo i się dogadują. Według mnie Opiekun który jak wy to nazywacie "bierze kolesiostwo" na stanowiska na swoim serwerze, który sam postawił od zera i płaci za niego, robi dobrze. Bo wtedy wie, że zawsze będzie miał z tymi osobami wspólny język i nie będą mieli problemu by razem działać na zasługi danego serwera. Teraz jeszcze się pochwalę bo czemu by nie... Nie będąc [email protected] czy nie wiadomo kim a zwykłym szarym adminem mogłem i z chęcią pomogłem supportowi ogarnąć misje, które miały być następnego dnia wgrane na serwer. Jak widać mogłem mieć w to totalnie wyje***, bo jestem tylko adminem. Lecz cóż... Nie trzeba być nie wiadomo jak wysoko by wyjść z pomocną dłonią. Nie srajcie ogniem pierdzące węże bo zaraz forum zapłonie... Postawie teraz mój przykład. Gdzie w konkursie na [email protected] serwera PB wygrałem ja. W życiu z moimi obecnymi [email protected] nie miałem żadnej bliższej styczności, tzn bardziej z Haszem, bo z Lulinką gdy piastowała funkcję [email protected] Sieci parę sytuacji styczności się zdarzało. Było mi bardzo trudno znaleźć z nimi wspólny język oraz sposób dogadania aby PB znowu działało. Lecz dzięki wspólnym siłom PB jako tako się trzyma, ludzie grają, a po reklamie którą mieliśmy odpalone jakiś czas, to obecnie serwer już 2/3 miesiąc zarabia na siebie. Podsumowując moi kochani koledzy spinacze grzecznie powiem abyście się kulturalnie odpier**li** od tych drogich panów i znaleźli sobie inną sensację. Teraz czekam na wjechanie na moją osobę, że jako admin przylizuję dupkę opiekunowi. Pozdrawiam ciepło i miłego tygodnia.

I pozdrawiam, +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale długi wywiad, plusik+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie wywiad jest taki sobie, ale jest długi i schludnie napisany leci plusik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sam wywiad raczej nudny, no ale też siłą rzeczy potencjał takich wywiadów jest ograniczony, sam bym ciekawiej pewnie tego nie zrobił. To co mnie fascynuje to totalnie idiotyczne gadanie o kolesiostwu (bo samo to stwierdzenie, żeby nie było wykrętów, że nic złego się nie miało na myśli, jest jednoznacznie pejoratywne) w takim kontekście. Qucak, to jest chyba jakiś trigger-word dla ciebie, hm? Wiesz do czego piję, multi-konta, bezrefleksyjne gadanie o faworyzacji etc.

a [email protected] którzy są sprawdzeni przez [email protected] i są najlepszym możliwym wyborem na chwilę obecną, zważywszy na brak community wytworzonego wobec serwera życzę powodzenia. no i ciekawszych pytań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KeoN: Tak, wiedziałem o tym już wcześniej.

ACH TE KOLEŻEŃSTWO

Wywiad ujdzie.

Nie uważasz, że chodziło o to, aby mieć sprawdzonych i zaufanych [email protected]? Jak ciężko to pojąć to hmmm, proponuję spróbować samemu coś zrobić od podstaw. Zobaczymy wtedy czy nie będziesz chciał mieć do pomocy osób które znasz i będziesz miał pewność, że Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.