Jump to content
KM Maja

#37 JAKIE NOSISZ MAJTECZKI?

Recommended Posts

Jeśli wszedłeś tutaj ze względu na tytuł artykułu i byłeś ciekawy komu zadałam to pytanie i jak na nie odpowiedział, to muszę Cię zmartwić. Niestety nie znajdziesz tu nic wspólnego z majteczkami, ale jeśli już tutaj jesteś to zachęcam Cię do przeczytania mojego artykułu.

Postanowiłam przeprowadzić wywiad jakiego jeszcze na Soplicy nie widziałam. Chciałam skorzystać z przewagi jaką mam nad swoją ofiarą, którą wybrałam. Jest nią @Sardothien, która poza forum ukrywa się pod nazwą - Szyszka. Znamy się już dość długo. Dużo o sobie wiemy, czasem nawet za dużo. Przejrzałam pytania w innych wywiadach, zastanowiłam się o co mogłabym ją zapytać. Czego jeszcze o niej nie wiemy? Czego jeszcze nam nie zdradziła? Co kryje Szyszka? Mam nadzieję, że kilka jej tajemnic uda mi się odkryć i będę mogła się nimi podzielić z Wami.

 

 

11179005s_qnesxnr.jpg

 

Ola jako młoda 10-letnia dziewczynka została wciągnięta w brutalny świat gier przez swojego brata - maniaka. Swoją przygodę na Soplicy zaczęła w 2010 roku tuż po tym jak wyjechała z rodziną do Włoch. Z początku razem z bratem grali na serwerze FFA. W 2011 roku trafiła na serwer PB, w którym została na dłużej. Swoje pierwsze konto na forum założyła również w tym samym roku, jednak z początku niezbyt udzielała się na nim. Kolejne założyła w 2013 roku i od tamtej pory bardziej zaczęła interesować się życiem Soplicy.

Obecnie ma 21 lat, jej pasją są: pisanie, malowanie, grafika komputerowa i fotografia. Choć nie znam się na tym ostatnim to uważam, że jej zdjęcia na wielu zrobią ogromne wrażenie. Pod spodem podaję jej przykładowe prace:

 

 

orMAUwX.jpgRuzoO5S.jpg

 

 

Więcej znajdziecie tutaj: http://cs-soplica.com/topic/203379-robaczki/

Pytania, które jej zadałam na pierwszy rzut oka wydają się proste, lecz wymagają odrobiny "pomyślunku". Mam nadzieję, że udało mi się wydusić od niej kilka ciekawych informacji.

 

1. Jaką jesteś osobą? Jakie są Twoje wady, a jakie zalety?

Myślę, że jestem osobą ambitną, ale też i leniwą, przez co czasami coś mi nie wychodzi. Jestem perfekcjonistką, nie lubię robić czegoś tak "byle było", dlatego mam problemy z pracą w grupie, bo jak ktoś robi coś niestarannie, to od razu przechodzi mi ochota by brać w tym udział. Jestem pechowcem, wpadki trzymają się mnie jak magnes lodówki. Mimo pozoru, jestem osobą nieśmiałą i wstydliwą. Jestem samotniczką i trochę "aspołeczną" osobą, bardziej słucham innych, a sama bywam milcząca. Lubię też żartować i dużo się śmiać, czasami mam śmiech jak czajnik. Mam wadę wzroku, a tak na poważnie moją największą wadą jest stres. Strasznie się stresuję nawet czymś prostym, czasami nawet się jąkam, zacinam, albo przekręcam to co mówię, źle wykonuję jakąś czynność i też na pewno widzą to inni. Drugą wadą jest lenistwo, tak jak napisałam na początku, natomiast moją największą zaletą jest dystans do samej siebie, jestem dość kreatywna i mam bujną wyobraźnię, co jest bardzo przydatne. Jestem pracowita.

 

 

2. Kim chciałaś zostać, kiedy byłaś mała?

Jak byłam mała pragnęłam i marzyłam zostać doktorką, pamiętam, że miałam dużo zabawek związanych z medycyną i lubiłam bawić się w doktora. Gdy przyszło mi wybrać zawód w ostatniej klasie gimnazjum, wybrałam gastronomię. Teraz od około dwóch lat czuję, że to była pomyłka i nie to co chcę robić w życiu. Dalej mam pociąg w stronę medyczną.

 

 

3. Co chciałabyś osiągnąć w swoim życiu?

Mam różne cele w swoim życiu, nie są łatwe do osiągnięcia, ale dotarcie do nich jest jak najbardziej możliwe, myślę że do spełnienia jeszcze długa droga.

Bardzo chciałabym robić dobrą fotografię, malować ładne obrazy, marzy mi się też napisać parę książek i znaleźć dobrą pracę. Chciałabym nauczyć się grać na pianinie i najważniejsze, pokazać innym, że potrafię i że często są w błędzie.

 

 

4. Czego najbardziej nie lubisz robić?

Chyba większość ludzi nie lubi tego robić, ja nie lubię, a nawet nienawidzę sprzątać! Nie lubię też zakupów (ale kocham buty i torebki), wstawać z łóżka i prasować.

 

 

5. Jak zazwyczaj wygląda Twój dzień? Czy masz jakiś plan dnia, rutyny, które wykonujesz?

Przez ostatni czas moje życie to jedna wielka rutyna. Wstaję i włączam kompa xD, potem (zależy od tego co będę gotować) mniej więcej między 11-12 robię obiad, po obiedzie sprzątam i powiedzmy spędzam czas z moją mamą. Przeważnie od 16 mam trochę czasu dla siebie, o 18 kończy się mój czas, wracają wszyscy, jest kolacja. Po kolacji siadam przy kompie, ale rzadko kiedy mam spokój, gdyż pisiont razy na sekundę słyszę Ola. Staram się jednak wykonywać dużo rzeczy, które chcę i mam w planie sobie zrobić i które dają mi w jakimś stopniu spełnienie.

 

 

6. Jak według Ciebie wyglądałby Twój idealny dzień?

Ciężkie pytanie, ale byłby to dzień w którym nie musiałabym gotować, sprzątać i słuchać swojego imienia. Byłby to dzień pełen spokoju.

 

 

7. Czy masz jakąś niezwykłą umiejętność?

Moją niezwykłą umiejętnością jest szybkie pochłanianie piwa xD, żartuję. Nie wiem czy to jest niezwykła umiejętność, ale robię dobre zdjęcia makro. Wychodzą one wtedy kiedy światło jest dobre i obiekt jest w miarę nieruchomy. Ja potrafię zrobić zdjęcie makro bez dobrego światła i gdy obiekt jest ruchomy, np. pająkom. Robię zdjęcia z tatą i on ciągle mówi że nie dam rady, że to nie to światło, za duży wiatr, za szybki pająk... a potem pokazuję mu zdjęcie i krzyczy "A żartujesz! Ty to masz rękę", moim zdaniem jest to refleks.

 

 

8. Jaki był Twój powód do wyprowadzki do Włoch? Tęsknisz za Polską?

Bardzo tęsknię za Polską i od bardzo dawna chcę wrócić. Pamiętam nawet raz jak zjechaliśmy do Polski, schowałam wszystkim paszporty, żeby nie wracać do Włoch.

Powód przeprowadzki pewnie jest taki jak u większości osób - praca. Pamiętam odkąd żyję, że moi rodzice ciągle wyjeżdżali do Włoch. W końcu stało się to przeszkadzające i ściągnęli tam też mojego starszego brata i mnie, w wieku 10 i 13 lat. Drugi, mój najstarszy brat, został w Polsce, ponieważ kończył już szkołę i chciał iść tam na studia, przyjechał do nas, chyba 4-5 lat temu.

 

 

9. Jak Włosi postrzegają Polaków? Czy z ich strony przytrafiła Ci się jakaś nieprzyjemna sytuacja?

Na sam początek wytłumaczę, że we Włoszech idzie się do gimnazjum w wieku 10/11 lat. Kiedy poszłam do gimnazjum, to był chyba najtrudniejszy okres w moim życiu, okres największego toru przeszkód i przetrwania. W Polsce przeważnie osoba mająca 10 lat, jest jeszcze takim niewinnym dzieckiem, we Włoszech również, ale wychowanie bardzo się różni, przez co można powiedzieć, że dzieci tu w tym wieku są "bardziej do przodu?" coś w tym guście. Zostałam więc rzucona na głęboką wodę, dużo cierpiałam, bo byłam bardziej "dziecinna". Wiele spraw nie rozumiałam, tak samo i języka. Znajomi z klasy często robili mi przykre "żarty", znalazło się też parę nauczycieli którzy nie lubili osób z innych krajów, więc gnębili ich, w tym mnie. Przez cały pobyt w tym kraju, o Włochach mogę powiedzieć że są to kombinatorzy, chcą mieć jak najwięcej, a robiąc jak najmniej. Często lubią robić innym koło tyłka, a zarazem się podlizywać. Jest dużo starszych osób, które tak jakby popierają jeszcze komunizm, mogę dodać że mieszkam chyba w najbardziej komunistycznym regionie. Znajdą się też porządne osoby, które pomagały mi na początku. Znalazłam też grupkę osób które mnie zaakceptowały i byliśmy nie do rozłączenia, aż do momentu skończenia szkoły, później każdy poszedł w inną drogę. Włosi postrzegają Polaków jako naród bardziej zacofany. W szkole często się pytali, czy u nas są auta, albo czy Polska jest w Europie lub rzucali jakimiś głupimi żartami, co bardzo mnie irytowało. Włosi lubią nas mylić z takimi krajami jak Rosja, Albania, Mołdawia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Rumunia.. etc. Dużo moich znajomych ciągle zapomina, że jestem z Polski i przy wielu spotkaniach dochodzi do pytania, np "ej Ty byłaś z Rumunii?"

Słoneczna Italia - polecam na wakacje, nie polecam na dłużej.

 

 

10. W jaki sposób walczysz ze stresem? Co Cię odstresowuje?

Kurde, chyba nigdy nie próbowałam z tym walczyć, ale myślę, że czytanie, spanie, melisa, rozmowa, fotografia... to czynności, które mnie uspokajają.

 

 

11. Masz jakieś motto życiowe, którym się kierujesz?

Raczej nie mam, ale może być: Nigdy się nie poddawaj!

 

 

12. Swojego obecnego chłopaka poznałaś na Soplicy. Czy mogłabyś nam opisać Waszą historię? Jaki jest Twój "Pjoter"?

"Pjotera" poznałam jak jeszcze istniał serwer gungame 1.6, był on tam [email protected] (później nawet [email protected]), ma śmieszny nick, a ja czasami lubię porobić sobie z kogoś jaja i trollować. No i pewnego dnia napisałam do niego na pw, tekst "Babciu, dołóż mi rosołku", a reszta sama się potoczyła. Myślę, że ani ja, ani on, nie spodziewaliśmy się takiego finału.

Pjoter to kompletny maniak komputerowy, uwielbia sprzęt elektroniczny, na który też nie żałuje pieniędzy, tak samo uwielbia muzykę i nie cierpi słuchać jej w kiepskiej jakości i przez kiepski sprzęt - tak, na sprzęt muzyczny też piniądza nie żałuje. Lubi też auta i napić się piwa (jak ja) i lubi mnie łaskotać co dla mnie jest torturą. xD Ogólnie jest złotą rączką, bo potrafi zrobić bardzo dużo rzeczy, jest też rozmowny, ma dobre riposty i jedwabiste teksty.

 

 

13. Skąd wziełaś pomysł na nazwę Szyszka i Sardothien? Czy wcześniej miałaś jakieś inne nicki na Soplicy?

To teraz zaczniemy historię z nickami. Jak zaczynałam grać w gry multiplayer mój nick brzmiał po prostu "Ola". Pamiętam, że przez pewien czas miałam fioła na punkcie Britney Spears i mój nick zamienił się w "Britney02", grałam wtedy bodajże na FFA albo TP. Gdy pojawiłam się na PB w 2011 roku, mój nick miał 2 formy "Terrorystka" albo "Mała Terrorystka". Nie mam pojęcia skąd wzięłam pomysł na taki nick. Miałam też konto na forum z tą nazwą, ale zapomniałam do niego hasła. Rok 2012, postanawiam zmienić nick na "Szyszunia", "Szyszka", nie mam pojęcia dlaczego. W 2013, po zobaczeniu, że nie pamiętam hasła do konta na forum, natchnęło mnie do zrobienia nowego konta o nicku "Sardothien".

Sardothien to bohaterka mojej ulubionej serii książek "Szklany Tron" autorki Sarah Janet Maas. Gorąco polecam, osobom które lubią fantastykę.

 

 

14. Uważasz, że jesteś osobą lubianą na Soplicy? Jak myślisz jak ludzie Cie oceniają? Zgadzasz się z nimi?

Często wydaje mi się, że dużo osób mnie nie lubi. Myślę, że są osoby które mogę irytować, ale tak naprawdę nie mam pojęcia co kto o mnie myśli.

 

 

15. Kto lub co najbardziej Cię wkurza na Soplicy?

Denerwuje mnie GTA, bo wtrąca się do wszystkiego xD. W niektórych przypadkach irytuje mnie brak sprawiedliwości, dużo do tłumaczenia.

 

 

16. Czemu zostałaś redaktorem?

Uwielbiam pisać, mam wiele pomysłów jeśli chodzi o redakcję. Mam dużo zeszytów i notesików. Lubię pisać pamiętniki i tak jak w odpowiedzi nr. 3 chciałabym napisać jakieś ciekawe książki. Kiedyś miałam bloga.

 

 

17. Jakie miałaś rangi?

Rangi mnie jakoś nie kręcą i nigdy nie traktowałam tego jako jakieś wspaniałe osiągnięcie lub coś co mnie wywyższa. Pierwszy raz podanie na admina pb złożyłam w 2015 roku, a drugi w 2016, dlatego bo, był to mój ulubiony serwer, na którym dużo grałam i chciałam by był tam porządek.

Potem interesując się bardziej forum na którym byłam częściej mając admina, znalazłam dział z grafiką, w którym zaczęłam wykonywać zlecenia. Do złożenia podania na grafika, namówiła mnie Agata, która była wtedy opiekunem grafików. Podobało mi się to, więc tak zrobiłam. Gdy odeszła Agata, miałam przyjemność przejąć na chwilę pałeczkę i być przez jakiś czas opiekunem grafików. Między tym wszystkim złożył mi się wyjazd do Polski, który miał trwać 2-3 tygodnie, niespodziewanie i w spontaniczny sposób ciągle się wydłużał i tak spędziłam pół roku w Polsce. Nie pamiętam dokładnie po jakim czasie za nieaktywność ranga opiekun grafików została mi ściągnięta i dana obecnemu - Darxowi. Rangę redaktora posiadam od listopada 2017.

 

 

18. Skąd bierzesz pomysły do artykułów?

Moje pomysły wynikają z mojej własnej ciekawości by poznać coś lub kogoś bardziej, dowiedzieć się więcej, czasami tak z niczego przyjdzie mi coś do głowy i myślę o tym żeby zrobić to jak najlepiej potrafię.

 

 

19. Czy jest jakaś czynność lub miejsce w Twoim otoczeniu, w którym do głowy przychodzą Ci najlepsze pomysły?

Najlepiej myśli mi się od godziny 20, w nocy i przed spaniem, mam wtedy nagły przypływ pomysłów i intensywne myślenie, nie tylko co chodzi o redakcję, dużo pomysłów przychodzi mi również do głowy, gdy siedzę na kompie.

 

 

20. Co byś zrobiła, gdybyś przez jeden dzień była Piotrem Gomulakiem (@Lost)?

Gdybym przez jeden dzień była Piotrem G, sprawiłabym, że admin na Soplicy byłby darmowy i tylko usługi typu vip, premium.. etc byłyby płatne.

 • Lubie to! 23

Share this post


Link to post
Share on other sites

#clickbait

 

 

Bardzo fajny artykuł, trochę czytania było, ale się opłacało.

Szyszka też mi się lepiej myśli po godzinie 20 :).

 • Lubie to! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałam ze Włosi postrzegają tak Polaków, chyba będę musiała wybrać się tam ponownie xD

Wywiad jest bardzo fajny, na duży +

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ Bo szyszka i niezły clickbait.

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiedziałam ze Włosi postrzegają tak Polaków,

Ola myślę że po prostu chcieli mi dokuczyć mówiąc takie rzeczy. :D

 

Maja straszyła mnie tymi pytaniami z tydzień. xD

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clickbait... -10 do respektu...

+

 

A co do ostatniego pytania to tak się zastanawiałem.

Gdybym był Panem Piotrem to pojechał bym na pielgrzymkę.

Essa

Edited by Kirje
 • Lubie to! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Rok 2012, postanawiam zmienić nick na "Szyszunia", "Szyszka", nie mam pojęcia dlaczego.

Może dlatego, że masz pół pokoju w szyszkach każdego kalibru i koloru? xD Edited by Babcia Samo Zlo
 • Lubie to! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy wywiad

Leci plusik!!

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle czekałam na coś konkretnego. Wiedziałam, że staniesz Maju na wysokości zadania <3 co prawda brakuje kilku przecinkow, lecz na skale wywiadu to nic!

Wielki plus za pomysł i realizację!

Właściwa osoba, na właściwym miejscu. Oby tak dalej!

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podobał artykuł przede wszystkim dużo czytania a w tym zawarte dobre i fajne informacje.Plusik się jak najbardziej za to należy Pani.


:good:


 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko wywiadzik z Koleżanka, pozdro +-+- ;D

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, kiedyś myślałem że szyszka jest facetem xd.

Fajny wywiad ;)

Edited by Miruin
 • Lubie to! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×