Jump to content
Kirje

Seriale, koniecznie zajrzyj.

Recommended Posts

Cześć,

Od roku jestem serialowym nerdem dzięki Netflixowi

Miałem problem z serialami bo wiadomo nie każdy jest godny uwagi. Dlatego ten temat służy poleceniom seriali.

Każdy może dać tutaj swoje rekomendacje. Często nie wiemy za co się zabrać bo są teraz tysiące jak nie dziesiątki tysięcy seriali.

Tutaj kilka moich rekomendacji i kilka słów.

Breaking Bad- według mnie mistrz nad mistrzami serial tak świetny, że nie polecam go na początek aby nie zawiesić porzeczki zbyt wysoko.

The Dome pod kopułą- serial który po oglądnięciu wywołał we mnie wiele refleksji. Nie polecam omijać odcinkow bo naprawdę jest wiele wątków.

Sherlock Holmes- chyba nic nie muszę pisać, klasyk.

Stranger Things- oglądałem tylko 1 sezon bo zakończenie według mnie było drętwe i wymuszone więc odpuściłem sobie 2 sezon, ale również jak najbardziej polecam.

Designated Survivor- piękny serial opowiadający o tragedii w USA. Dużo polityki i problemy społeczne przytłaczajace nowo wybranego prezydenta. Spiski, bunty, tragedie wszystko czego potrzeba. Naprawdę dobry serial cały czas kontynuowany.

Rick and Morty- wiadomo wnuczek, dziadek i ich przygody naprawdę świetny i zabawny.

Big Mouth- dziwny serial trochę podobny do R&M tylko to napiszę bo nie chce nic spoilerowac xD

Liczę na waszą pomoc bo sam nie wiem teraz co oglądać.

Czekam na rekomendacje.

no kurła Gra o Tron, lepszego serialu nie ma xd

Edited by Miruin

Ja od siebie dodam The Walking Dead. Według mnie najlepszy serial o Zombie :D.

13 powodów. Dużo ludzi twierdzi, że odcinki są zdecydowanie za długie i czasem drętwe. Ja obejrzałam wszystkie odcinki w ciągu 3 dni i ani razu nie miałam takiego odczucia. Niedługo startuje drugi sezon. Generalnie serial opiera się na samobójstwie dziewczyny, warto obejrzeć :)

Ponad wszystkie istniejące seriale - Przyjaciele! Mimo, że serial ma już swoje lata, humor jest cały czas aktualny.

• Lubie to! 1

24 godziny. - wkręca strasznie mocno

Nie z tego świata ( Supernatural ) - 2 braci walczy z wszelkimi tworami boga i diabła począwszy od demonów skończywszy na archaniołach i innych.

Sposób na morderstwo - Przecudowny serial o prawniczce, która wydaje się być najlepszą obrończynią w USA, naucza też w szkole wyższej studentów, ale niespodziewane morderstwa wywracają świat prawniczki i ich kilkoro uczniów do góry nogami. Świetny bez dwóch zdań.

A ja ci polecam "Narcos". Historia Pablo Escobara. Masz na netflixie.

Niedługo startuje drugi sezon.

Jest jakaś oficjalna informacja na ten temat?

Ja mogę polecić:

-Ozark, serial nie jest aż tak bardzo popularny, ale klimatem lekko przypomina Breaking Bad, także w sam raz na kaca po BrBa :D

-The End of the F***ing World, odcinki trwają tylko 20-25 minut, także w sam raz na jeden wieczór.

No i jeśli BrBa Ci się podobał to na pewno przypadnie Ci do gustu spin-off, a mianowicie Better Call Saul, serial opowiada o Saul`u :)

Dzięki wielkie za taki odzew, nie spodziewałem się :)

Fajnie jakbyście z czasem uzupełniali swoje rekomendacje o kolejne obejrzane seriale.

Aj ja ci bym polecił Shadowhunters: The Mortal Instruments. Opowiada o nastolatce która należy do rodu polujących na demony.

Ja polecam od siebie:

Black Mirror- Pokazuje w negatywny sposób wizję rozwoju nowych technologii, imo świetna odskocznia od rzeczywistości, zmusza do refleksji po każdym odcinku

Lucyfer- Serial trochę schematyczny, ale wciągający, a sceny z prawdziwą twarzą diabła są najlepsze w całym odcinku

House of Cards- Wielowątkowy, proste i ciekawe przedstawienie fabuły, kiedy to główny aktor zwraca się do swoich widzów. Masz ochotę oglądać go więcej i więcej i więcej. Szkoda, że ostatni sezon będzie bez Kevina Spacey :(

Dom z Papieru- MISTRZOSTWO ŚWIATA. Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. Wciąga niesamowicie, szkoda, że tylko jeden sezon

Swoją drogą bardzo ciekawy temat panie Kirje i paru użytkowników mnie zainteresowało paroma serialami, które dodam do listy must watch

The good doctor - serial o chłopaku z autyzmem będącym na stażu w szpitalu na oddziale chirurgicznym, który ma świetną pamięć i zdolności analityczne czyniace go kimś wyjatkowym. Obejrzyjcie sobie tylko 1wszy odcinek, więcej nie potrzeba żeby go uwielbić.

Mindhunter - serial opowiada o 2 agentach FBI w XX wieku, gdzie pisano jeszcze na maszynach do pisania, którzy przesluchują skazanych 'psycholi' (mordercy) i tworzą uniwersalny sposób aby móc takich potencjalnych psycholi-mordercow zlokalizować przed ich przyszlymi morderstwami. za***iste .

Edited by reiden.

Zadzwoń do Saula- Jeśli ktoś lubi breaking bad to bardzo możliwe, że się spodoba.

Serial opowiadający o życiu pewnego adwokata i jego przygodach.

Adwokat ten był prawnikiem Waltera White'a z Breaking Bad.

Naprawdę ciekawy serial ;D

Nie z tego świata ( Supernatural ) - 2 braci walczy z wszelkimi tworami boga i diabła począwszy od demonów skończywszy na archaniołach i innych.

Katowałem to chyba do 6 sezonu, później dałem sobie spokój, może brak czasu bądź po prostu znudził mi się. Serial niby fajny, ciekawa fabuła i dobre dialogi, lecz jedno co mnie denerwowało to powielanie tego samego schematu w każdym sezonie. Więc, jeśli sezon miał 15-16 odcinków, 10 z nich było po prostu wypełniaczami, fakt faktem że różniły się znaczącą przez częste zmiany w obsadzie, lecz jakoś to mnie odrzucało. 3 pierwsze i 3 ostatnie odcinki trzymały się głównego wątku, pokazując całą akcję przed i po. Jednakże również polecam ten serial, choć większość ludzi twierdzi, że jest lekko przeznaczony dla kobiet. Moja opinia 7/10.

A ja ci polecam "Narcos". Historia Pablo Escobara. Masz na netflixie.

Również polecam i twierdzę że to bardzo dobry serial, co prawda obejrzałem 2 sezony, lecz pierwszy zrobił na mnie największe wrażenie.

Lucyfer- Serial trochę schematyczny, ale wciągający, a sceny z prawdziwą twarzą diabła są najlepsze w całym odcinku

Połączenie komedii z lekką dozą kryminału. Dość ciekawy serial, lecz przeznaczony chyba dla kobiet, jak dla mnie za mało akcji, za dużo wątków miłosnych i przemyśleń emocjonalnych. Lecz Tom Ellis jako Lucyfer, nadrabia tu swoją osobowością i akcentem, który robi największą robotę.

Dom z Papieru- MISTRZOSTWO ŚWIATA. Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. Wciąga niesamowicie, szkoda, że tylko jeden sezon

Tutaj podpisuję się w 100%, fajna alternatywa dla wszystkich amerykańskich seriali. Na mnie zrobił ogromne wrażenie, a postać Berlina, tak przypadła mi do gustu, że aktualnie widnieje na moim avatarze. Jak dla mnie ostatnim czasem, jest to najlepszy serial, szkoda tylko że taki krótki, lecz w sumie dobrze, bo nie byłoby sensu ciągnąć tego dalej. Jeżeli ktoś ma zamiar obejrzeć, to cały serial ma 15 odcinków, lecz Netflix kupił 9 odcinków i pociął je na 13 45min. W oryginale każdy odcinek ma coś koło 1.10h, jeżeli obejrzycie pierwsze 13, to potem polecam ściągnąć resztę z torentów.

To teraz od siebie, jak dla mnie topowe seriale.

GoT no wiadomo, klasyka :)

BreakingBad tak jak kolega wyżej wspominał.

The Walking Dead jak dla mnie prekursor dobrych seriali, co prawda obejrzałem 6 sezonów, lecz właśnie ten serial wciągnął mnie w to hobby.

Spartakus jak dla faceta, jeden z lepszych seriali.

Wikingowie bardzo ciekawy serial, na pewno dość znany, lecz jak dla mnie po śmierci Ragnara to już nie to samo.

The100 Jeden z lepszych seriali jaki kiedykolwiek widziałem, 100 lat po wojnie nuklearnej grupka młodocianych skazańców zostaję zesłana na ziemię, aby sprawdzić czy jest szansa na przetrwanie. Lecz po pewnym czasie dowiadują się, że nie są tu sami.

No i Dom z Papieru tak jak wyżej pisałem :)

Jeżeli miałbym wybrać 3 to: Dom z Papieru, The 100 i chyba jednak Gra o Tron.

Bardzo dziękuję ;)

W takim razie jak dobrze wiecie do biblioteki netflixowych filmów zawitałokilka świeżych bułeczek od siebie polecam:

3% - świat dzieli się na 2 połowy (bogata i biedną) można przedostać się na drugą połowę w wieku 20 lat, ale tylko 3%przechodzi ten test (w filmie test nazywa się procesem) 

The Rain- trujący deszcz spada na miasto  i garstka ludzi tylko przeżywa. Początki filmu ciężkie ale później się rozkręca. 

• Lubie to! 1

The rain jest super dla niektórych ludzi. Jest pełno paradoksów i niedociągnięć, ale mimo wszystko serial ni przypadł do gustu 

Od siebie jeszcze polecę Ozark

• Lubie to! 1

The Rain, TWD, dom z kart, sherlock holmes

Polecam te seriale godne uwagi :)

Może ja polecę wam Pamiętniki Wampirów. Ciekawy amerykański serial. Grę o tron dopiero zacząłem oglądać i Friends w języku angielskim. 

• Lubie to! 1

Brak aktywności, zamek.

W przypadku chęci odświeżenia kotleta, proszę pisać.

Otwieram żeby nie robić kolejnego podobnego tematu :D

Zostały mi tylko 4 seriale do dokończenia i nastanie pustka ;c 

Czarnobyl

Kompania Braci

Westworld

Chambers

Jak macie coś do ciekawego do polecenia to pisać! :D Z góry dzięki 

Seriale które obejrzałem i jak najbardziej polecam:

1. Sons of Anarchy
  2. Breaking Bad 
  3. Dexter
  4. Wikingowie
  5. Ray Donovan 
  6. Black Mirror 
  7. The Punisher
  8. 13 powodów
  9. The 100 (w trakcie)
  10. Rick and Morty 
  11. Narcos
  12. Stranger Things
  13. Orange is new black
  14. The Chilling Adventures of Sabrina 
  15. Riverdale
  16. Mindhunter
  17. The Walking Dead
  18. Over the garden wall 
  19. The Society
  20. DareDevil
  21. Jessica Jones
  22. Zagubieni w Kosmosie 

Posted (edited)

Polecam wszystkim "Bates Motel", serial już od pierwszego odcinka trzyma w napięciu, aż do samego końca (5sezonów)!

Edited by Haksiu.
  • Lubie to! 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.