Skocz do zawartości
Lord Whytti

#36 Wywiad z nowo wybranymi moderatorami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jakiś czas temu została otwarta rekrutacja na Moderatora forum. Zgłosiło się wielu chętnych, jednak to właśnie Ci "sopliczanie" oraz była Moderatorka Bojówka (która nie chciała brać udziału w wywiadzie) zostali wybrani na jakże ważne stanowisko na naszym forum. Jest to niezwykle odpowiedzialna funkcja, bowiem nie możesz na niej popełniać zbyt wielu błędów, a Twoje decyzje muszą być przemyślane; prościej mówiąc - musisz wiedzieć co robisz. Dlatego też właśnie z nimi został przeprowadzony dzisiejszy wywiad.

Moje wypowiedzi oznaczone będą kolorem pomarańczowym, natomiast moderatorów zielonym bądź automatycznym.

1. Zacznijmy od standardu, czyli przedstawienia swojej osoby.

@`izcoN: Nazywam się Damian, mam 17 lat (w maju 18 :)). Pochodzę z małej wioski w województwie wielkopolskim, wraz z rodzicami prowadzę gospodarstwo rolne.

@MalaMi.: Hej, na imię mi Ewa, mam 25 lat. Mieszkam w małym smutnym mieście w województwie świętokrzyskim.

2. Czym się na co dzień zajmujesz?

@`izcoN: Jak normalny nastolatek spędzam sporo czasu przy komputerze, jak i latem na dworze ze znajomymi. Często się spotykamy, gramy w tzw. nogę oraz robimy wszystko na co mamy ochotę. Oczywiście chodzę też do szkoły, a dokładniej uczęszczam już drugi rok do technikum informatycznego.

@MalaMi.: Jako że jestem już stara (ehh) no to pracuję. Poza tym zajmuję się domem i moimi zwierzaczkami.

3. Jakie jest Twoje hobby?

@`izcoN: Jak można zobaczyć na moim profilu, jest to e-sport oraz ogólne pojęcie Informatyki. Dokładniej ujmując interesuję się programowaniem oraz stronami www. Co do sportu elektronicznego lubię obejrzeć mecze LOL`a oraz CS:GO, a także poczytać artykuły na HLTV oraz cybersporcie. Kiedyś także zajmowałem się obstawianiem meczy, ale po przegraniu dość sporej kwoty zrezygnowałem z tego.

@MalaMi. Hobby? Ciężkie pytanie, bo chyba jeszcze w życiu nie odnalazłam swojej pasji. Lubię wiele rzeczy, od czytania książek do nerdzenia przed kompem, do bladego świtu. Od dziecka jestem mocno związana z muzyką, więc chyba w pewnym stopniu mogę to nazwać swoim hobby.

4. Określ siebie w 5 słowach.

@`izcoN: Rozrzutny, kreatywny, agresywny, łatwo się denerwuję, gwałtowny.

@MalaMi.: Szczera, cierpliwa (chociaż nie zawsze), uparta, bezpośrednia, podobno energiczna.

5. Czym chciałbyś/chciałabyś się zajmować w swoim życiu? Czy zamierzasz osiągnąć ten cel?

@`izcoN: Jak najbardziej chcę osiągnąć cel, który sobie wyznaczam. Po skończeniu szkoły planuję pójść na studia, a jak nie wyjdzie opcja ze studiami to zacznę szukać pracy jako informatyk, co raczej będzie łatwą sprawą w dzisiejszych czasach. Niestety jak się nie uda znaleźć pracy w IT, to poszukam pracy związanej z miejscem gdzie się wychowałem i spędziłem większość swojego życia.

@MalaMi.: Kiedyś miałam duże marzenie i byłam na dobrej drodze do jego spełnienia. Niestety zdrowie zawiodło, sen się skończył, a życie pokomplikowało. Im jestem starsza, tym moje cele się zmieniają, dochodzą nowe, a ja zawsze staram się zrobić co w mojej mocy, aby postawione sobie poprzeczki przekraczać. Nie zawsze się to udaje, ale walczyć trzeba do końca.

6. Jakie zasady w życiu wyznajesz? Jesteś bardziej tolerancyjny/a, czy może porywczy/a itd.?

@`izcoN: Wydaje mi się, że jestem tolerancyjny, wiadomo niektóre rzeczy traktuje z przymrużeniem oka, a na niektóre jestem strasznie cięty (nie będę tutaj mówił jakie to rzeczy, bo może wyjść z tego niepotrzebny spam pod tematem, osoby które mnie znają wiedzą coś na ten temat). Natomiast z drugiej strony jestem także porywczy, tak jak odpowiedziałem wcześniej jestem agresywny i często tego żałuję, ale niestety jest już za późno, żeby naprawić niektóre błędy.

@MalaMi.: Wyznaje kilka zasad, jednak to nie miejsce i czas na dyskusję o nich. Do wszystkiego staram się podchodzić z dystansem i otwartością. Czy jestem tolerancyjna? Chyba tak, chociaż są pewne rzeczy, które w moich oczach są nieakceptowalne. Porywcza? Czasami tak, jak chyba każdy z nas.

7. Co cię skłoniło do napisania podania na Moderatora?

@`izcoN: Jako iż zauważyłem, że rekrutacja została otwarta, napisałem podanie z myślą: "Napiszę, może się uda, a jak nie, to spróbuje następnym razem". Drugim czynnikiem była chęć pomocy na forum. Tak jak pisałem w podaniu; I jak widać udało się z czego jestem mega zadowolony. Tak więc w życiu nie trzeba rezygnować ze wszystkiego, a nuż się nam uda dostać to co chcemy.

@MalaMi.: Tak prawdę mówiąc to szukałam sobie zajęcia na Sieci, myślałam nad tym kilka dni przed otrzymaniem awansu na Opiekuna. Dużo czasu wiszę na forum, czytam każdy jego zakątek, więc stwierdziłam, że mogłabym troszkę pomóc. Traf chciał, że otworzono rekrutację no i raz się żyje. Napisałam podanie. Z dużym szokiem dla mnie zaakceptowane.

8. Jak ocenisz swoje obowiązki? Czy są one trudne?

@`izcoN: Dla mnie nie jest to skomplikowane, a jako iż pełniłem tę funkcję na innym forum, także o tematyce CS`a, więc już miałem styczność z tym. Natomiast dla osoby, która pierwszy raz się z tym spotka, może być skomplikowane, a nie musi. Panel moderatora w tematach nie jest skomplikowany. Wszystkie opcje są wypisane np. Zamknij temat, podepnij itd.

@MalaMi.: To nie jest trudne, przynajmniej w moim odczuciu. Kilka lat temu zajmowałam podobne stanowiska, więc jako takie doświadczenie mam. Ostatnio mam trochę mniej czasu na obowiązki wynikające z zajmowanych przeze mnie stanowisk przez kilka osobistych problemów, jednak powoli wracam do formy :).

9. Jak podoba ci się praca Moderatora?

@`izcoN: Nie jest to jakieś wielkie WOW. Praca jak każda inna. Czasami na forum jest co robić, a czasami nudzisz się i sam sobie szukasz zajęcia. Jak podoba mi się ta praca? Ciężko mi to określić, gdyby mi się ta praca nie podobała, nie składałbym podania na moderatora.

@MalaMi.: Jest całkiem fajna. Czasami wymagająca cierpliwości, czasami bycia stanowczym tak, jak większość stanowisk na Sieci.

10. Jak trafiłeś/aś na naszą sieć?

@`izcoN: Odpowiedz jest prosta. W marcu ubiegłego roku, na innej sieci gdzie pełniłem funkcję Administratora (Odpowiednikiem tej rangi na soplicy jest połączenie Admina Forum oraz Admina Sieci), doszła informacja, że sieć przejmuje druga osoba, która była ze mną na tym stanowisku, postanowiłem zrezygnować i znaleźć sobie "Nowy dom". Jako iż najbardziej znana była mi Soplica postanowiłem, że pójdę tutaj, jak widać wybór był trafny, ponieważ po około 5-6 miesiącach dostałem Admina 1vs1. A resztę historii już znacie.

@MalaMi.: Czysty przypadek, po bardzo długiej przerwie od jakichkolwiek sieci serwerów i samej gry wnego dnia coś mi strzeliło do głowy, pobrałam Cs'a i weszłam na pierwszy serwer AWP jaki wyszukało. I tak już zostałam z małą przerwą.

11. Czy chciałbyś/chciałabyś zostać na soplicy kimś więcej niż moderator?

@`izcoN: Pewnie, że tak, choć daleka droga przede mną jeszcze. Pewnie wiele osób, które to czytają pomyślą Sobie, że lecę na range, nie jest to tak. Lubię pomagać ludziom na wszelkie sposoby. Pilnowanie porządku na serwerze CS:GO, czy też TS3, które można połączyć w jedno, siedząc na TS3 mogę również grać w CS:GO.

@MalaMi.: Szczerze? Nie wiem. Nie chodzi mi o kolejne rangi i nigdy nie chodziło. Staram się po prostu robić coś, żeby ta Sieć się chociaż minimalnie rozwijała. Niewiele mogę, ale lepsze coś, niż nic.

12. Jakie masz plany odnośnie forum? Co twoim zdaniem trzeba zmienić, ulepszyć bądź poprawić?

@`izcoN: Odnośnie forum nie mam jakiś wielkich planów, na forum są wdrażane już pewne nowości, ale o tym dowiecie się pewnie niedługo. Według mnie priorytetem do poprawy jest aktywność ludzi na serwerach jak i forum. Wiadomo nie od dziś, że sieci na których większą część serwerów stanowią serwery CS:GO cieszą się mniejsza aktywnością, niż te sieci, które składają się głownie z 1.6. Chciałbym także, aby na sieci pojawiły się jakieś nowe serwery z trybami, które są aktualnie często wybierane przez community CS:GO, a mianowicie Retake, only mirage, mini game.

@MalaMi.: Staram się nie skupiać na samym Forum. Jest ono bardzo ważne, ale gdyby nie serwery, to Soplicy by najzwyczajniej nie było. A Sieć potrzebuje dużych zmian. Przydałoby się nawiązać jakieś współprace, to mocno podbudowałoby Nas w ludzi i dało kilka możliwości. Na pewno będę starała się o danie ludziom większego pola manewru. W niektórych kwestiach jesteśmy bardzo ograniczeni, a przynosi to więcej szkody niż pożytku. Jest tutaj masa świetnych osób, którą chcą i mogą, trzeba dać ludziom możliwości się wykazać, każda para rąk się przyda. Co do samego Forum, myślę, że nadchodzące zmiany dadzą dużo. Co będzie dalej, czas pokaże. Trzeba popracować nad ogólnymi założeniami, ale tak jak mówiłam, czas pokaże.

13. Jak Ci się współpracuje z resztą administracji forum i sieci? (Inni Moderatorzy, Admin Forum, [email protected] Sieci itd.).

@`izcoN: Współpraca układa się według mnie dobrze, nie ma niepotrzebnych spin. Złapałem dobry kontakt z resztą administracji, a najlepszy to chyba z Vonki`m, poprzez zagranie dużej ilości gier w LOL`a oraz w monopolu razem nim i Adu

@MalaMi.: Jak? No dobrze :D Z każdym po trochu mam styczność, czy to jako Moderator, czy Opiekun albo szary admin. I co do współpracy z każdą z osób nie miałam zastrzeżeń. Tylko [email protected] czyli Support AWP, mógłby czasami szybciej odpisywać na wiadomości :D (wybacz Walt).

14. Nad jaką sekcją sprawujesz opiekę jako Moderator?

@`izcoN: Aktualnie nie ma takiego podziału. Każdy z moderatorów pracuje na całym forum. Jest to według mnie lepszą opcją, ponieważ niektóre działy wcale nie są odwiedzane przez użytkowników.

@MalaMi.: Każdą po troszku jak to mówi moja babcia. Jeśli jest coś do zrobienia, to po prostu to robię. Jeśli będziemy mieli rozdzieloną pracę na konkretne działy Forum, to przyjmę swoją działkę i w miarę możliwości pomogę w innych.

15. Co ci się nie podoba w roli Moderatora?

@`izcoN: Raczej nie mam jakiejś wielkiej rzeczy, która mi się nie podoba na stanowisku moderatora, choć moderator mógłby mieć większy dostęp do działów, ale to taki malutki minusik. Poza tym jest jedna rzecz, która mnie strasznie irytuje, a mianowicie brak możliwości przeglądania logów tematu, czyli kto zamknął temat, dodał notatkę itp.

@MalaMi.: Do tego jeszcze nie doszłam, co mi się nie podoba. Jak coś takiego znajdę, to dam znać ;).

16. Czy Twoim zdaniem Regulamin Forum jest dopracowany?

@`izcoN: Według mnie jest nie dopracowany, ale... na tym chciałbym zakończyć :).

@MalaMi.: No tak szczerze mówiąc to moim zdaniem nie jest. Ogólna polityka Sieci powinna ulec lekkiej renowacji, z Regulaminami na czele. Takie są moje prywatne odczucia, nie każdy musi się z tym zgadzać.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, ale to nie koniec. Chciałbym każdemu z was zadać po 3 pytania. Zaczynajmy:

@`izcoN:

1. Czy ofiarowując swoje pieniądze na sieć miałeś myśli, że się one zmarnują?

Nie, znam realia z innych sieci i wiem, że zawsze jakakolwiek kwota pieniędzy przeznaczona na sieć przyda się i nie zostanie zmarnowana.

2. Jak ocenisz pracę Niższej Administracji Forum? (Grafik, Redaktor itd.)

Według mnie działy Niższej Adminstracji Forum powoli stają na nogi, dzięki m.in szybka rekrutacja na Redaktora, czy też wyzwania w dziale grafików. Oczywiście także Ying, który odwala kawał dobrej roboty jako Gamer. Teraz jako Moderator mam także wgląd do działu Uploaderów i widzę, jak oni także starają się wypełniać swoje obowiązki. Przyznam się bez bicia, że wcześniej nie interesował mnie jakoś ten dział, a teraz znajduję ciekawe rzeczy do mojego pomysłu.

3. Jeśli Lost, by Ci zaoferował sieć za 5000 PLN, kupiłbyś ją?

Czytając pytania w dniu kiedy je wysłałeś natychmiast odpowiedziałem sobie TAK. Natomiast gdy wróciłem ze szkoły i zacząłem się na tym pytaniem zastanawiać dotarło do mnie, że pomysły jakie bym chciał zrealizować jako [email protected] zwiększyły by ten budżet o kolejne tyle, a może i 2x tyle. Choć nie ukrywam, gdyby Lost wycenił sieć na tyle, może by ją odkupił, ale stoi to pod wielkim znakiem zapytania, a obawiam się, że w momencie wyceny sieci znalazłoby się o wiele więcej osób chętnych, niż tylko ja.

@MalaMi.:

1. Czy powrót zasłużonych pomógłby w rozwoju sieci?

W pewnych kwestiach oczywiście by pomogło. Jednak wydaje mi się, że zostali zasłużonymi z pewnych powodów. Każdy ma swoje życie, swoje sprawy, wypala się i zwyczajnie nie ma czasu czy siły robić coś dalej.

2. Komu z obecnej Administracji Sieci i forum dałabyś zasłużonego? (Pomijając [email protected] Sieci, Admina Sieci, [email protected] Sieci i Adminów Forum).

Ciężko udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi. Jestem pewna, że niektóre osoby w razie rezygnacji otrzymają takową rangę z racji masy pracy i serca włożonego na rzecz Sieci. Jednak jakie to osoby nie będę głośno mówiła.

3. Czy obawiałaś się opinii ludzi przed napisaniem podania na Moderatora?

Ogólnie staram się nie przejmować opiniami, a na swój temat tutaj. Już ich wiele ciekawych usłyszałam. Lekkie obawy miałam, bo nie spełniałam wymagań. Dostałam swoją szansę i postaram się ją wykorzystać na korzyść Nas wszystkich.

Czy chcielibyście kogoś pozdrowić?

@`izcoN:

Chciałbym pozdrowić: @Vonki za wspólne granie w GTA , Administrację Aren, Ts3 oraz wszystkich użytkowników!

@MalaMi.:

Chciałabym pozdrowić Cotidie, bo nie raz udało jej się przywołać mnie do pionu.

Jeszcze raz Wam dziękuję za odpowiedzi, a czytelników zapraszam do odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za dużo kolorów i pochylona czcionka nie ułatwia czytania.

Wywiad całkiem całkiem, ale wolałbym coś z bardziej doświadczonymi moderatorami tj. Bojówka, Puma

PS: Wiem, że puma już nie ma moderatora :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daje plusik za bardzo ciekawy wywiad z moderatorami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe pytania, ogolnie jest dobrze, tylko jak napisał @Kirje, kolory mocno rażące w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna lekturka

Leci plusik za bardzo ciekawy wywiad :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym pozdrowić Cotidie, bo nie raz udało jej się przywołać mnie do pionu.

:*

Plusik, dobrze, że w końcu udało się opublikować artykuł!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę poraziło po oczach, ale miło się czytało:) +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoczko. Fajnie się czytało... chociaż faktycznie ten zielony :D

Leci +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywiad ciekawy :) +
ps. Szkoda tylko, że nie popracowałeś nad przerobieniem @Bojowka xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, mi się dobrze czytało, mimo kolorów, może to przez moją wadę wzroku, wyraźniej mi się widziało. xD

Bardzo fajne odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Oj tam marudzicie, że razi po oczach... Polecam w takim razie założenie okularów przeciwsłonecznych :P

Bardzo ciekawy artykuł i przyjemnie się go czyta. Plus poleciał.

izcon za hajs z dopłat baluje xD

Edytowane przez Wie Wiur aS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bardzo dobrze się czytało spoko wywiad :)

Edytowane przez Meurian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.