Skocz do zawartości
olaokej

#34 Czym sobie zasłużyli? Część III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przychodzę do Was z trzecią i zarazem ostatnią częścią o Zasłużonych. Bardzo dziękuję @Cotidie za możliwość skończenia serii.
Dla ciekawych - Poprzednie części możecie znaleźć TU i TU

Pierwszą osobą, która opowie Wam jaką drogę przebyła, by móc otrzymać rangę Zasłużonego, będzie jedyna kobieta w tej grupie - Milena, znana jako @Lena.

Moja przygoda z CS-Soplica zaczęła się w 2010 roku. Do cs'a wciągnął mnie mój młodszy brat poprzez zakład, iż nie przetrwam minuty, cóż.. headshota dostałam po kilku sekundach, ale żeby utrzeć mu nosa, zaczęłam "trenować" i zanim się zorientowałam, wkręciłam się na dobre. Błąkałam się po różnych modach, aż trafiłam na Paintball i na nim zostałam. Nie szukałam znajomych w sieci, po prostu chciałam pograć, ale na szczęście stało się inaczej. Poznałam wielu fajnych ludzi i zaczęłam regularnie grać na Soplicy. Bardzo szybko złożyłam podanie o admina, którego dostałam bez problemu. Dalej poleciało jak z górki. Obecny wtedy [email protected] Flangus z którym od razu złapałam całkiem fajny kontakt postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska i namawiał mnie, żebym wystartowała w konkursie. Powiem wam szczerze, że byłam kompletnym nieogarem, ale co mi szkodziło? Spróbować zawsze można. Pamiętam, że startował również Dudeka i tak jak myślałam - wygrał. Przegrałam chyba dwoma głosami, ale i tak uważałam to za całkiem dobry wynik z racji tego, że Dudeka był znany w całej sieci. Obecny wtedy [email protected] Forma postanowił wybrać jednak mnie, Dudeka pełnił inną ważną funkcje. Z czasem jakoś tak wyszło, że awansowałam na [email protected] Oczywiście alfą był Forma, a ja gdzieś tam daleko za nim zajmowałam się sprawami graczy i adminów. Zawsze śmiałam się, że jestem [email protected] "od graczy", bo istotniejsze sprawy techniczne mnie przerastały. Na szczęście, jeżeli musiałam już coś
ogarnąć zawsze mogłam liczyć na pomoc niektórych [email protected], modków itd., co było świetne. Gdy Forma postanowił zrezygnować byłam kompletnie przerażona, bo zdawałam sobie sprawę, że moja wiedza jest zbyt mała, żeby ogarnąć serwer. Głupi ma zawsze szczęście, trafiłam na dwóch fantastycznych facetów. Drugim [email protected] został Piotr, który zajął się sprawami technicznymi i do naszej dwójki dołączył jako [email protected] Lipton. Lepszej ekipy nie mogłam sobie wymarzyć. Niestety w 2013 roku dla dobra serwera postanowiłam zrezygnować ze stanowiska, zaszły dość poważne zmiany i nie miałam kompletnie czasu. Serwer został oczywiście w najlepszych rękach, w rękach Liptona. Piotra natomiast porwałam ze sobą. Jeszcze jak byłam [email protected] nawiązaliśmy bliższą relacje. Cóż.. w 2013 roku wzięliśmy ślub i aktualnie mamy dwóch wspaniałych łobuzów. Nigdy nie spodziewałabym się, że swojego męża poznam przez cs ;)

Czemu jestem zasłużona? Nie mam pojęcia. Myślę, że jest masa osób, która dla sieci zrobiła dużo więcej, niż ja.
No i na koniec pamiętajcie;
Maniak maniakiem zawsze pozostanie!

Pozdrawiam Lenka i życzę samych headshotów!

Kolejną osobą, o której powinniście wiedzieć jest Adrian - @Lipton1908, starsi użytkownicy na pewno o nim nie zapomnieli!

Przygodę z siecią zacząłem pod koniec 2010r na Soplicowym serwerze BaseBuilderze, lecz niestety w 'tamtych czasach' (śmiesznie brzmi) serwery często się crashowały, więc z racji tego postanowiłem zupełnym przypadkiem odwiedzić Paintballa. Spodobało mi się to, głównie ze względu dlatego, że na zwykłych serwerach pokroju FFA, TP byłem po prostu bardzo słaby, a jak wiadomo, na Paintballu łatwiej było zdobyć killa na takiej masówce. Oczywiście na BB również pogrywałem i nawet swojego czasu brałem udział w konkursie na [email protected] serwera, lecz niestety nic z tego nie wyszło.
Z racji tego, że na PB grałem coraz więcej to postanowiłem złożyć podanie o Admina (nie pamiętam czy było przyjęte za pierwszym razem) i w sumie wtedy zaczęła się moja przygoda z forum i z siecią. Po pewnym czasie współpracy z Formą, a później z Leną i Piotrem (serdecznie pozdrawiam) zostałem Junior Adminem Paintballa z dziwnymi prawami, bo miałem dostępy do FTP serwera i takie tam bajerki, których wtedy chyba nie powinienem mieć, ale to tak na marginesie (teraz chyba nikt nie będzie tego egzekwował haha).
Paintball stał dobrze, miałem dużo chęci i motywacji, ale nie aby 'wygryźć' obecnych Opiekunów serwera (swoją drogą teraz małżeństwo :queen: ), lecz aby pracować na forum jako Moderator. Postanowiłem spróbować w jednej rekrutacji, lecz nie wyszło i dopiero w drugiej dano mi szanse. Pamiętam wtedy, że moim dużym przeciwnikiem był Dudeka, który twierdził że osoby z Paintballa się nie nadają (choć sam był z tego serwera) i wymyślał jakieś teorie spiskowe. Swoją drogą dziwny był z niego ziomek, bo pamiętam jak zawsze był przeciwny cheaterom (cheater is cheater) itp, a okazało się, że sam biegał odpalony mając rangę Admina Forum (ale to taka mała anegdotka).

W następnej rekrutacji znów się zgłosiłem i zostałem przyjęty. (Pamiętam wtedy, że mocno za mną stał Forma). Długo pełniłem dwie funkcje, chyba ponad rok? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Wtedy na jednym ze spotkaniu administracji (na które się standardowo spóźniłem) zostałem poinformowany o tym, że zostaje Junior Adminem Sieci, byłem trochę zdziwiony, bo zupełnie się tego nie spodziewałem, ale cóż, takiej okazji nie można odrzucić - zdecydowanie bardziej mi to odpowiadało, niż pisać co chwila 'UB, Close' i zajmowanie się bansami. Pamiętam, że wtedy i tak byłem bardziej odpowiedzialny za rzeczy związane z forum, niż z serwerami, ale robiłem rzeczy bardziej sensowne. Swoją drogą śmieszne było to, że moja wiedza na temat strefy technicznej serwera rozpoczynała się na dodawaniu adminów, slotów oraz VIP'ów, a kończyła na dodawaniu roundsoundów, ale przez tyle czasu nikt do tego nie doszedł. Ciekawą anegdotką jest też to, że kiedyś wspólnie z drugim Junior Adminem Sieci Tutisem prowadziliśmy DD2, który dostaliśmy gotowy od strony technicznej i na którym nie robiliśmy zupełnie nic (mam nadzieję Tutek, że się nie obrazisz :P) poza chwilową grą, bo jak wspomniałem, nie lubiłem takich serwerów, więc może było to w sumie z 5h, a wtedy stał on najlepiej w swojej historii - możliwe, że był to klucz do sukcesu? Albo zwykłe szczęście - chyba to drugie.

Po pewnym czasie zostałem mianowany na Administratora Forum. Ciekawe było wtedy to, że pełniłem tę funkcję razem z Oksem, a wtedy krótko mówiąc, nie przepadaliśmy za sobą, no ale jak mus to mus. Pamiętam, że na forum działałem dużo jako Junior Admin, lecz na ogół było to bardziej rozwiązywanie problemów z graczami czy userami, a nie strefa techniczna, no ale cóż, myślę sobie - spróbuję (wiedzy na ten temat kompletnie nie miałem). Oks szybko do tego doszedł i często próbował pokazywać na jakim poziomie jestem, ale często uchodziło mi to płazem i z tych cięższych robót na ogól wykręcałęm się. W sumie tak teraz myślę, że robiłem podobne rzeczy do Junior Admina, tylko czasem natrafiło się jakieś bardziej skomplikowane, wtedy musiałem czytać na jakichś forach, bo Oks nie dawał mi spokoju (pozdrawiam Michał) . Z czasem byłem coraz mniej aktywny, na serwerach nie grałem prawie w ogóle, tylko wchodziłem na forum, które w sumie stało się pewnym elementem mojego życia. W końcu przyszedł jednak czas na rozstanie, nie było już tyle czasu i chęci, a ja nigdy nie lubiłem robić czegoś na pół gwizdka. Rezygnacje napisałem bez konsultacji z nikim, z tego co pamiętam. Pierw była ona w HydeParku (był taki dział, nie wiem czy teraz jeszcze istnieje), lecz pamiętam jak jeden z Moderatorów Axel F (z którym też czasem miałem na pieńku, ale z czasem na prawdę doceniłem chłopaka, bo jak bardziej go poznałem to okazał się być mega w porządku) wrzucił ją do Ogłoszeń na stronie głównej. Nie ukrywam, zrobiło mi się miło i uświadomiłem sobie, że kawałek historii na tej sieci również napisałem. Swoją drogą nie pamiętam, czy skończyłem przygodę z siecią jako [email protected] czy @F, ale pamiętam, że całkiem miło zostałem pożegnany. Dziwne było jednak to, że na początku po rezygnacji wchodziłem częściej na forum, niż wcześniej. Nie było łatwo się odzwyczaić od sieci, długi czas wchodziłem i patrzyłem co się dzieje i czasem nawet miałem chęci wrócić. Patrząc z perspektywy czasu dobrze, że to nie nastąpiło. W sumie zszedłem w raczej dobrym świetle nie robiąc raczej krzywdy nikomu (a jeśli zrobiłem to oczywiście przepraszam) i z tego powodu bardzo się cieszę.

Podsumowując ten mój wywód, w czasie całej tej mojej zabawy z forum i z serwerami poznałem masę świetnych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. Z niektórymi spotkałem się nawet w realnym życiu (pozdrawiam Michałów - Groondi (SamsunG), Karmolada) i okazali się na prawdę mega spoko ziomeczkami.
Z Soplicy nigdy nie wziąłem nawet złotówki dla siebie, cała praca była czysto z przyjemności, dlatego śmieszyło mnie czasem oburzenie niektórych graczy, że skoro 'zarabiamy tyle siopy' to moglibyśmy się ruszyć, no ale cóż, chociaż można było się pośmiać. Całą przygodę na prawdę wspominam dobrze, nie wszystko dobrze pamiętam, a zresztą jakbym miał opisywać wszystkie sytuacje, które miały miejsce to chyba nikomu by się nie chciało połowy tego doczytać.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych jak i nowych użytkowników, ciągnijcie sieć dalej do przodu.

Następną osobą jest były, drugi [email protected] sieci - Jakub, którego możecie znać jako @Forma.

Swoją przygodę z Soplicą zacząłem w 2010 roku. Jako znudzony gimnazjalista postanowiłem pograć sobie na serwerze Paintball CS 1.6. Dość szybko udało się zdobyć admina. Po dłuższym udzielaniu się na forum jesienią 2010 zostałem Moderatorem. W międzyczasie, jako że na moim osiedlu dość dużo ludzi grało w kantera, kumpel namówił mnie, żeby otworzyć własny serwer Paintball 1.6 w jego zaprzyjaźnionej sieci. Serwer wypalił i funkcjonował tak dobrze, że dowiedział się o tym Lost, który zaproponował połączenie mojego serwera wraz z serwerem Paintball soplicy. Tak oto zostałem [email protected]/Opiekunem serwera. Serwer był jednym z trzech filarów sieci obok CODa oraz Diablo. W którymś tam roku zostałem [email protected] sieci wyłonionym na podstawie konkursu (to były emocje..) Gdy Lost postanowił w pełni poświęcić się nauce do matury oraz modlitwie nominował mnie na [email protected] sieci. Napisał nawet takie wielkie pożegnanie, którym można sobie teraz podetrzeć tyłek :P W tym czasie było wielkie banowanie fotjusa (drugiego [email protected] sieci, który mówiąc łagodnie działał na niekorzyść sieci). Co prawda mam fota teraz na steam i wszystko jest okej. Wraz z wywaleniem fotjusa do sieci przyszedł Oks, który pomagał w całej akcji, a wcześniej był [email protected] surfa (?). Za kluczowy moment w rozwoju sieci uważam otwarcie serwera FFA CS:GO, który swego czasu był TOP7 w rankingu GT na świecie. Serwer generował duże zyski, co spowodowało otwarcie kolejnych serwerów CS:GO. Dało to sieci dużego kopa.

Z [email protected] sieci zrezygnowałem chyba przy okazji nauki do matury jakieś 3 lata temu.

Przedostatnim Zasłużonym jest Łukasz, czyli znany nam @Tutis. On również w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju sieci.

Grę na Soplicy zacząłem za świętej pamięci [*] serwerze GunGame w maju/czerwcu 2011 roku, gdzie przeniosłem się z innej sieci. Po jakimś czasie, za kadencji gring0 zostałem adminem tego serwera oraz w późniejszym czasie Junior Adminem, którego swoją drogą bardzo szybko straciłem z powodu nieaktywności. W międzyczasie przewinęła się jeszcze ranga Grafika, lecz bez większych "sukcesów". Później zaczęła się moja przygoda z serwerem Surf, gdzie również zostałem Junior Adminem, poznałem takich ludzi jak Oks czy Saygon (pozdrawiam serdecznie :D) i krótko potem otrzymałem funkcję [email protected] Uploaderów, co zaowocowało przyjęciem podania na Moderatora. Po krótkim czasie, bo po ok. 2 miesiącach zostałem awansowany na [email protected] Sieci i swojego czasu byłem jednym z szybszych Moderatorów jeśli chodzi o sprawdzanie SS'ów itd. Po dłuższym czasie sprawowania funkcji zostałem awansowany na Admina Sieci, gdzie pod okiem Oksa miałem sprawować tę funkcję i chyba nie wychodziło mi to najgorzej. Jeszcze w trakcie trwania mojej przygody z Soplicą byłem [email protected] OnlyDD2, [email protected] Surfa, adminem TS'a i pewnie jeszcze wiele więcej, ale szczerze to już nie pamiętam dokładnie. Mimo, że aktualnie większość osób może mnie nie kojarzyć, bo już od dłuższego czasu się nie udzielam, to swojego czasu, jeszcze za czasów CS'a 1.6 mocno przyczyniłem się do rozwoju sieci, sprawując takie funkcje jak w.w. [email protected] Sieci czy Admin Forum. Z rang zrezygnowałem ze względu na maturę, gdyż nie miałem wtedy za wiele czasu, później próbowałem wrócić na sieć, na rangę Admina czy Moderatora, lecz straciłem chęć i zapał do pracy, stąd moja ranga Zasłużonego.

A czym sobie zasłużyła ostatnia osoba z ostatniej części? Mowa tu oczywiście o Pawle, który na forum posługuje się nickiem @Pasiak88.

Czym sobie zasłużyłem? To pytanie raczej nie do mnie, a do osób, które przyznają taką rangę (może warto byłoby zrobić listę Zasłużonych z opisem zasług), ale zacznijmy od początku. W cs gram od jakichś 10 lat, najbardziej interesowała mnie rozgrywka Team Play, dlatego grałem na kilku serwerach tego typu, ale ostatecznie zarejestrowałem i związałem się z TP Soplicowym %być może nazwa sieci "Soplica" mnie przekonała%. Po jakimś czasie admini wraz z Solą (który wtedy był jednym z opiekunów o ile dobrze pamiętam) zaczęli mnie namawiać żebym złożył podanie, więc zrobiłem to i zostałem przyjęty. Po pewnym czasie awansowałem najpierw na [email protected] (swoją drogą ciekawe, że junior admin jest wyższą rangą, niż admin. Powinien być chyba senior admin :) ), a później opiekuna. Przez cały okres pobytu na sieci, raczej nie wychylałem się poza TP, co prawda zdarzało się zagrać na serwie dd2, Only AWP, czy napisać jakąś opinie w pokoju Wyższej Administracji, ale raczej nic poza tym. Kiedyś myślałem, żeby złożyć podanie na moderatora, nawet miałem takie propozycje, ale ostatecznie nie zdecydowałem się na to. Po mojej rezygnacji z opiekuna, byłem trochę mile zaskoczony, że napisała do mnie osoba z wyższej administracji i powiedziała o randze Zasłużonego. Zaskoczyło mnie to głownie z dwóch powodów. Z tego, że nie miałem innych zasług i rang na sieci, niż serwer TP i to w jakich okolicznościach zrezygnowałem ze stanowiska (KLIK). Być może trochę zrobiłem dla TP, ale porównując zasługi takich osób jak Lipton, Sqbany, Oks, Mac, Lukas, Dzierzba, którzy nie tylko byli opiekunami kilku serwerów, ale również wspomagali swoją pracą serwery od strony technicznej, także moje osiągnięcia w sieci to pikuś przy nich, jednak miło być wśród tak doborowego towarzystwa :). Kończąc moją wypowiedź zacytuję klasyka zmieniając trochę treść:

"A nie wiem dlaczego, taką rangę ktoś mi ustawił to mam" xD :).

Jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcony mi czas na udzielenie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne wspominki i oczywiście artykuł ;) Pozdrawiam również @Tutis'a, człowieka, który swego czasu ogarniał wszystko i wszędzie, a każdy narzekał, że nie ma nic do roboty :kappa:

Leci plusik Ola ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leci plusik Ola

nie zamoczysz bo juz zajeta.

Plus plus :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wiedziec, ze starzy jeszcze istnieja :D +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus leci najlepiej bylo gdy czytalem wypowiedz Leny. Mąż z cs ,niezła przygoda leci plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dy Lost postanowił w pełni poświęcić się nauce do matury oraz modlitwie
XDD

Ciekawe rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez Ciebie playboy? xD

Dobra robota, plusik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super jak zwykle, plusik!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, Plusik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe odpowiedzi. Bardzo dobra robota. Plus jak zawsze poleciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam również Tutis'a, człowieka, który swego czasu ogarniał wszystko i wszędzie, a każdy narzekał, że nie ma nic do roboty

Aaa no kiedyś to było, wspaniałe młodzieńcze czasy :D

Miło poczytać i powspominać takie stare czasy, + oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Lenę, Liptona, Formixa i Tutisa szanuję , większość wiem ale warto sobie przypomnieć :D Oczywiście leci plusik :P

Chłopak nie ściana , da się przesunąć 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj, mocny throwback do dawnych lat, działo się, oj działo : D nadal czekam z polkosem na kubek i koszulkę z jednego konkursu z roku 2011-2012, na szczęście można sobie powspominać inne miłe chwile, właściwie soplica to okres mojego dzieciństwa i mimo że grałem często na mutatorze to super się bawiłem i gratulacje wszystkim którzy mieli w to wkład, zasłużony plus : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne wspominki, zasłużeni na pewno sobie trochę powspominali żeby to napisać. :D

A Ola musiała pewnie czekać trochę na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lena, Lipton. Elita i wychowankowie z Paintballa.

Piękna sprawa.

Żaden serwer nie może pochwalić się takimi osobowościami i postaciami w historii tej sieci.. 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutis -> jeden z najlepszych i najbardziej pracowitych adminów forum na tej sieci. Mój :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forma jak zwykle w skrocie i na temat 😀 zawsze zwięźle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wszystkim.

Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.