Jump to content
Sign in to follow this  
Lulinka

Stary dust?

Recommended Posts

Cześć. Wychodzę z propozycją dodania na serwer starej mapy dd2. Można to rozwiązać dwojako, poprzez mapcycle, czyli jedna mapa po drugiej, bądź poprzez głosowanie graczy, będzie możliwość wybrania kolejnej mapy.
Co o tym sądzicie?

Dodałem ankietę //@Syzmekk

Edited by Syzmekk
dodanie ankiety
  • Lubie to! 2

Od strony technicznej da sie to zrobic i slyszalem jak wiele osob narzeka na nowego dusta. Ale tez slyszalem ze ludzie uwazaja to za spoko mape. Mnie osobiscie nie przeszkadza w zaden sposob. Jest po prostu inna. Ma swoje plusy i minusy.

No ale jak powiedzialem da sie zrobic. Jedynie trzeba chciec to zrobic. A z tym moze byc ciezko :P

Edit:

Ogólnie serwer wymaga pracy nie tylko mapa:P

Edited by nougat

Temat wałkowany po raz n-ty i od razu mówię, że nie jestem przeciwnikiem pomysłu, ba, nawet sam chciałbym żeby takie rozwiązanie przeszło.

Temat omawiałem dwa razy z @Lostem, raz na steam, raz na tsie przed jednym ze spotkań naszej administracji. Niestety [email protected] nie wyraził zgody na to, motywując to tym, że na serwerach ze starym dd2 nie ma praktycznie żadnego ruchu oraz stare dd2 nie jest już wspierane przez Valve, więc on nie widzi sensu.

Może jednak jest sens, bo gracze się upominają ;)

Poza tym @dav1s, czyli osoba, która zna się na tej grze o niebo lepiej aniżeli taki ja, mówił o problemach, które mogą nas spotkać i przerosnąć bez odpowiedniego wsparcia technicznego - np. respienie się w ścianach (spawn CT jak i TT wyglądają inaczej na nowym dd2), wszelkie bugi związane z modelami postaci i elementów samej mapy.

Ja jestem na tak, jednak nie ma co skakać do wody z workiem na głowie i wypadałoby przed wgraniem starego dd2 rozwiązać problemy, o których wspomniałem wyżej. Oczywiście pierwsze czego potrzebujemy, to aprobata Losta.

Edited by Syzmekk

Polecam wpaść na serwer MDC, tam stary dust jest i gracze go wybierają.

• Lubie to! 1

Szymek, te problemy o ktorych wspomniales to nie jest problem zrobic. To nie sa 2 te same mapy i nie korzystaja z tych samych plikow. To mozna latwo zrobic. Dlaczego wiec inne mapy typu cache, mirage maja inne spawny?

Jedynie problem moze byc z valve. Ale tez nie koniecznie to musi byc problem trzeba tylko poswiecic troche czasu zeby sie z nimi skontaktowac. Na serwerze sa skiny i to wymaga wsparcia valve. Ale tak jak juz powiedzialem to tez nie powinno byc problemem.

Edit:

Mam byc szczery to mi to totalnie obejetnie ktory dust jest. Ale mowiac ze jest to niemozliwe z technicznego punktu widzenia jest nie fair dla innych xP

I w serwerze mozna by cos zawsze pozmieniac. Rozumiem ze do odd2 ale nicz sie tu nie dzieje. I ja nie widze zadnych zmian :3 Wiem tez ze sytuacja na serwerze nie jest latwa. Ale trzeba cos z tym zrobic, zeby serwer sie rozwijal dalej a nie stal w miejscu albo upadal.

Edited by nougat
  • Lubie to! 1

Ale tez nie koniecznie to musi byc problem trzeba tylko poswiecic troche czasu zeby sie z nimi skontaktowac.

Ja to wspomniałem jako ewentualny problem. Nie mi mówić, żeby się skontaktować. Nawet jakbym chciał, to nie mam takich możliwości. W tej sprawie może zabrać głos tylko @Lost.

Ale mowiac ze jest to niemozliwe z technicznego punktu widzenia jest nie fair dla innych xP

Sorry @nougat, ale czy ktoś tak powiedział? x))

TAAAAAAK ktos tak wlasnie powiedzial walkujac to samo w kolko ze problemy z respieniem i supportem ze strony wafla. To jest takie pranie musku dla ludzi zeby ich zniechecic do ciagniecia tematu.

I taki MUSK kogos o slabszej woli albo cierpliwosci mowi stop i tak to jest no :3

Rozumiem jaka jest sytuacja z Lostem i nie spodziewam sie niczego ugrac :P Tylko ze trzeba miec swoje argumenty i silnie je poprzec na rozmowe z kims wyzej. OKSIK umial xD

Edit:

Ogolnie nie chodzi mi o to ze padly te slowa, ale o to ze nie ma co drazyc tego ze sie nie da no :3

Edited by nougat

Tak, realnie oceniłem możliwości jak i problemy. No ale cóż, Ty myślisz, że próbuję przeforsować problemy - Twoje błędne zdanie. ;)

Oki, więc dodałem do macierzystego posta ankietę. Jeśli rzeczywiście będzie zainteresowanie, to postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby opinia graczy zamieniła się w rzeczywiste zmiany.

Ode mnie tyle. Czekam na rozwój wydarzeń.

Szymek

z tego co wiem, to trzeba ogarnąć dwie kwestie - przekonać Losta oraz rozwiązać ewentualne problemy techniczne, takie jak kwestie respów. Myślę, że jeśli uda się rozwiązać kwestie techniczne (czyli znaleźć rozwiązanie lub osobę, która to ogarnie) to, posiłkując się zdaniem graczy na naszym serwerze, uda się przekonać Losta.

PS. ankieta będzie co najmniej niemiarodajna. Z tego powodu, że bardzo mało osób w niej zagłosuje. Wielu stałych graczy nie zagląda na forum gdyż a) nie ma takiej potrzeby, B) nie ma za bardzo co tutaj pisać, z tego powodu proponuję zrobić rozeznanie bezpośrednio na serwerze. Czyli podpytać graczy co sądzą o wprowadzeniu starego dd2. Jestem pewien, że 90% ludzi, którzy zechcą wyrazić swoją opinię będzie za.

Ja jestem za, gdyż do aktualnego DD2 nie mogę się przyzwyczaić a zresztą posiadam dość stary pc i utrzymanie dobrych fps przy obecnym duscie mija się z celem ;) Dlatego zwykle moja rozgrywka na tym serwie to od minuty do trzech góra pięciu bo po prostu zniechęca do gry :) :) przed aktualizacją dd2 przez "Valve" też nie było kolorowo ale dało radę utrzymać przy pełnym serwerze te 60-80fps teraz to zwykle 35-40 z spadkami do 12 ;)

Macie sami wynik po ilości graczy na serwerze tu już prawie mało o mapę chodzi, tylko o graczy zazwyczaj ostatnio mało osób gra żeby w sobote było po 14 osób to trosze miernie zawsze serw był full i cieżko na niego było wbić a teraz w każdej chwili łatwo wejść. Niby nowe dd2 nie miało być złe mapka ok ale wpierdzeila fps mówie o graczach ze słabszymi kompami, wiec gracze czy Zapierdzielone valve nie każdego stać na wymiane kompa na lepszy.Może i tez lepiej by było jakby po prostu serwer mial jak najmniej pluginów ktore obciazaja to wszystko. skiny jak dla mnie naj mniej istione to jest kolejne zasmiecanie serwera,ale to nie moja sprawa w tym momenicie.

Edited by Platinium

Macie sami wynik po ilości graczy na serwerze tu już prawie mało o mapę chodzi, tylko o graczy zazwyczaj ostatnio mało osób gra żeby w sobote było po 14 osób to trosze miernie zawsze serw był full i cieżko na niego było wbić a teraz w każdej chwili łatwo wejść. Niby nowe dd2 nie miało być złe mapka ok ale wpierdzeila fps mówie o graczach ze słabszymi kompami, wiec gracze czy Zapierdzielone valve nie każdego stać na wymiane kompa na lepszy.Może i tez lepiej by było jakby po prostu serwer mial jak najmniej pluginów ktore obciazaja to wszystko. skiny jak dla mnie naj mniej istione to jest kolejne zasmiecanie serwera,ale to nie moja sprawa w tym momenicie.

Watpie aby administracja wycofala sie z jakiegokolwiek pluginu. Zwlaszcza ze skinami, skoro on mial przekonywac nowych graczy do tego serwera.

Co ludzie mają w głowie, aby powracać na gorzej wyglądającą wersje xD?

Co ludzie mają w głowie, aby powracać na gorzej wyglądającą wersje xD?

fps'y, gust, sentyment

Dodam jeszcze, że na serwerze Mirage/Dust2/Cache soplicy w vote jest do wybrania stary dust, jak i nowy ;)

Edited by Ola..
  • Lubie to! 1

fps'y, gust, sentyment

Tak jak Ola powiedziała i wiele innych os , osoby ze słabszym kompem maja problemy z fps ale są tez osoby takie jak ja które wola po prostu starego dusta 2

Temat skinow to mozna porzucic odrazu. Ten temat byl walkowany tyle razy ze masakra :3

Ale o mape mysle ze nie powinno byc problemow. Jak przedstawi sie Lostowi szczegolowy plan dzialania i fakty takie jak: Sposob dzialania, jakies slowa z wafla i jaki jest plan rozwiazac pewne elementy techniczne.

• Lubie to! 1

"" Temat wałkowany po raz n-ty i od razu mówię, że nie jestem przeciwnikiem pomysłu, ba, nawet sam chciałbym żeby takie rozwiązanie przeszło.

Temat omawiałem dwa razy z Lostem, raz na steam, raz na tsie przed jednym ze spotkań naszej administracji. Niestety [email protected] nie wyraził zgody na to, motywując to tym, że na serwerach ze starym dd2 nie ma praktycznie żadnego ruchu oraz stare dd2 nie jest już wspierane przez Valve, więc on nie widzi sensu.

Może jednak jest sens, bo gracze się upominają ;)

Poza tym dav1s, czyli osoba, która zna się na tej grze o niebo lepiej aniżeli taki ja, mówił o problemach, które mogą nas spotkać i przerosnąć bez odpowiedniego wsparcia technicznego - np. respienie się w ścianach (spawn CT jak i TT wyglądają inaczej na nowym dd2), wszelkie bugi związane z modelami postaci i elementów samej mapy.

Ja jestem na tak, jednak nie ma co skakać do wody z workiem na głowie i wypadałoby przed wgraniem starego dd2 rozwiązać problemy, o których wspomniałem wyżej. Oczywiście pierwsze czego potrzebujemy, to aprobata Losta.""

Jak czytam te brednie to flaki Mi się przewracają :biggrin: 3 serwery dd2 old ze skinami rekawiczkami ch*jami mujami + wyborem map na nowe dd2 hulają w Polsce obłożone od rana do rana 100%

A u Was 30 Grudnia Sobota godz. 22:50 a na serwerze 5 osób :biggrin: .

Szkoda ze jeden z najlepszych serwerów dd2 (kiedyś) tak skończył.

Ale jak dav1s tak mówi to pewnie tak musi być - HAHAHAHA k**wa NAPRAWDE MNIE TO ROZJEBAŁO Lost na "boga" kogo ty k**wa słuchasz ?

Pozdrawiam starą "gwardie"

• Lubie to! 1

Jak czytam te brednie to flaki Mi się przewracają :biggrin: 3 serwery dd2 old ze skinami rekawiczkami ch*jami mujami + wyborem map na nowe dd2 hulają w Polsce obłożone od rana do rana 100%

A u Was 30 Grudnia Sobota godz. 22:50 a na serwerze 5 osób :biggrin: .

Szkoda ze jeden z najlepszych serwerów dd2 (kiedyś) tak skończył.

Ale jak dav1s tak mówi to pewnie tak musi być - HAHAHAHA k**wa NAPRAWDE MNIE TO ROZJEBAŁO Lost na "boga" kogo ty k**wa słuchasz ?

Pozdrawiam starą "gwardie"

Jak widzę Twój temat odnośnie tego, że nie wiesz dlaczego rusza Ci się model w grze to raczej nie sądze abyś miał jakiekolwiek pojęcie wgl jak działa mapa także cóż.... dalej nie wnikam.

Lost nic a nic nie opiera się na moich słowach tylko sam dobrze wie jak to wygląda, osobiście na zebraniu adminów powiedziałem, że można na próbę wprowadzić i wtedy analizować i usuwać błędy jeśli tak owe wystąpia. Na przyszłość polecam przeczytać dokładnie wszystkie posty i stare tematy zamiast pisać tylko dla nabicia darmowego posta i zrobienia z siebie błazna ;)

Faktycznie jest kilka serwerów, które posiadają starą mapę i polecam się przyjrzeć, że nie jest tam tak kolorowo i mimo wszystko błędy występują, pozdrawiam.

Edited by dav1s
  • Lubie to! 1

W pełni zgadzam się z Dav1s-em...

Porozmawiam na ten temat z Lostem... JEstem zdania iż warto wgraćstarą mapkę nawet na próbę i sprawdzić czy powrót były możliwy, jakich zmian by to wymagało oraz z jakimi skutkami i problemami by się to wiązało.

Również jestem za. Lecz ja bym proponował zrobić vote pod koniec każdej mapy z możliwością wyboru nowego dd2, czy też starego. Widziałem to na innych serwerach i nie było tam żadnego problemu, więc jaki problem miałby być tu ?

• Lubie to! 1

Temat, był poruszony na spotkaniu i będziemy próbować dodać starego dusta. Wszystko jest na dobrej drodze aby stara mapa wróciła.

• Lubie to! 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.