Skocz do zawartości
Xeros

Dopuszczenie dyskusji w tematach o UB

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja dotyczy dopuszczenia do głosu zarówno skarżącego, "oskarżonego", jak i osób trzecich w tematach dotyczących próśb o odbanowanie.

Co o tym sądzicie? Z jednej strony ożywiłoby to trochę forum, a z drugiej pozwoliłoby na bardziej dogłębne zbadanie danej sprawy lub wyrażenie opinii o graczu przez innych użytkowników serwera.

Zaznaczam, że nie mówię tutaj o gównoburzy, tylko o rozmowie w miarę na poziomie.

Jak robi się syf - temat jest zamykany. Ale do tego czasu każdy swobodnie może się (na temat) wypowiedzieć, zamiast zamykać temat i czekać na rozpatrzenie.

Z takich dyskusji może czasami wyjść coś ciekawego, np. może wypłynąć zachowanie gracza na serwerze. Albo same wypowiedzi w temacie mogą świadczyć o tym, że gracz zasługuje na bana/mute/gag itp.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, temat powinien znaleźć się w tym subforum.

Dla mnie aktualna sytuacja jest jak najbardziej odpowiednia. Jeżeli wprowadzone byłyby twoje propozycje to z perspektywy czasu forum stałoby się śmietniskiem. Sama soplica jest słynna między innymi z tego, że jest skromna i poukładana.

Poza tym, uważam i zauważam, że jeżeli zwykły gracz wypowie się w sposób sensowny to pomimo złamania regulaminu, nie zostanie on ukarany, ponieważ wnosi ważną informację do tematu.

Swoje przemyślenia odnośnie osób jako admin możesz pisać w pokoju, na pewno ktoś "Cię przeczyta".

Reasumując, jestem na nie, aby taka zmiana nastąpiła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Moim zdaniem wszystko jest na swoim miejscu. Tworzenie zbędnej, akademickiej dyskusji, zamiast rzeczowego sprawozdania z gry zbanowanego na podstawie demka, jest po prostu zbędne. Gracz ma prawo się odwołać od decyzji administratora do [email protected] sieci. Każdy z nas jest człowiekiem i może się pomylić, więc nadal furtka dla zbanowanego gracza jest otwarta. Uważam, że nie powinniśmy wprowadzać podobnych zmian, ponieważ stworzyłoby to tylko niepotrzebny zamęt i potencjale kłótnie.

wyrażenie opinii o graczu przez innych użytkowników serwera

Administrator powinien być obiektywny. Opinia graczy nie powinna być w żadnym wypadku punktem odniesienia dla decyzji admina.

Zaznaczam, że nie mówię tutaj o gównoburzy, tylko o rozmowie w miarę na poziomie.

Tak jak teraz [email protected] musi się zająć odwołaniem, tak moderator musiałby utrzymać porządek w temacie. Gdzie logika? Rozumowanie dobre, leczy wychodzi na to samo.

Z takich dyskusji może czasami wyjść coś ciekawego, np. może wypłynąć zachowanie gracza na serwerze.

Co ma wyjść to i tak wyjdzie. Jeśli admin ma dobry kontakt z graczami, to będzie potrafił również dowodzić zachowania danego gracza bez oglądania demka po demku. Myślę, że ja chociażby mam taki kontakt z niektórymi stałymi graczami i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że sami zgłaszają się do mnie z uwagami co do graczy - niezależnie czy jestem on- czy offline.

Albo same wypowiedzi w temacie mogą świadczyć o tym, że gracz zasługuje na bana/mute/gag itp.

Według mnie w żadnym wypadku nie powinniśmy łączyć kar z obu środowisk. To co się dzieje tutaj, dzieje się tutaj. To co na serwerze - na serwerze. Jednakże to nie znaczy, że nie powinno łapać się dystansu do danej osoby.

To moje zdanie.

Pozdrawiam, Szymek.

Edytowane przez Syzmekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Zawarłem w dd2 dlatego, że tylko tam gram i tam się ewentualnie udzielam na forum i wszelkie moje obserwacje są w oparciu tylko i wyłącznie o dział dd2, a dla mnie najważniejsze są opinie stricte "użytkowników" dd2, ale jeśli ten dział jest bardziej odpowiedni to nie ma sprawy.

Tak jak teraz [email protected] musi się zająć odwołaniem, tak moderator musiałby utrzymać porządek w temacie. Gdzie logika? Rozumowanie dobre, leczy wychodzi na to samo.

Porządek ok, ale trzeba przyjąć, że porządek jest stanem domyślnym, który jest zmieniany przez zachowania graczy - zamykanie tematu zaraz po jego powstaniu jest skrajnym przypadkiem utrzymania takiego porządku poprzez uniemożliwienie jakiejkolwiek dyskusji. Moderator jest między innymi od tego, aby czytać, czuwać i korygować. Jak dla mnie działanie zbyt mocne, ale rozumiem że różni ludzie mogą to różnie postrzegać.

Co ma wyjść to i tak wyjdzie. Jeśli admin ma dobry kontakt z graczami, to będzie potrafił również dowodzić zachowania danego gracza bez oglądania demka po demku.

Obaj wiemy, że tacy admini są w mniejszości. Aby znać graczy to trzeba być często na serwerze, a z uwagi na to że ludzie albo nie mają ochoty albo czasu to zasięganie opinii innych graczy wg mnie wcale nie jest złe jeśli ma na celu uzupełnienie własnej opinii.

Według mnie w żadnym wypadku nie powinniśmy łączyć kar z obu środowisk. To co się dzieje tutaj, dzieje się tutaj. To co na serwerze - na serwerze. Jednakże to nie znaczy, że nie powinno łapać się dystansu do danej osoby.

W sumie czemu nie? Forum jest dodatkiem do gry, nie na odwrót. Gdyby nie gra, w ogóle byśmy się nie znali. Jeśli serwer traci na popularności, forum także staje się mniej potrzebne. Jak dla mnie bardziej sensowne jest patrzenie na ogół zachowania we wszystkich członach społeczności, czy to będzie forum, serwer, ts czy co tam jeszcze.

Zaznaczam, że nie jest moim celem zaczynanie jakiegokolwiek sporu. Doceniam fakt wypowiedzenia się każdej zainteresowanej osoby i nie chcę aby ta dyskusja przerodziła się w gadanie typu "moja prawda jest najmojsza", więc jakby co to proszę o nie ocenianie mojej wypowiedzi jako próby wykazania że tylko ja mam rację ani próby bycia czepliwym :)

Edytowane przez Xeros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to przybrało jakąś formę, rzeczywiście ma ręce i nogi. Pozostaje jednak problem tego, czy wyższa administracja zechce modernizować system działający dotychczas. A jeśli tylko miałoby to odbyć się w naszym dziale - czy zgodzi się na niejaką odrębność.

Jeśli rzeczywiście będzie to przemyślane, omówione i swoje wskazówki dołączyłyby osoby z większym doświadczeniem, to jestem na tak. Pod warunkiem, że rzeczywiście podwyższyłoby to komfort poruszania się po forum w tymże celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod warunkiem, że rzeczywiście podwyższyłoby to komfort poruszania się po forum w tymże celu.

To już może wyjść tylko w praniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na każdym forum serwera w próśbach o odbanowanie widnieją o to takie zasady:

1509919927-U13120.jpeg

Wynika z nich, że w tych tematach mogą wypowiadać się osoby, które mają coś sensownego, wartościowego oraz pomocnego do przekazania, a co zarazem może ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji co do danej sprawy, przez administracje danego serwera. Staramy się respektować zdanie zarówno administracji jak i świadków, a karać tylko w ostateczności w przypadku bezsensowych wypowiedzi czy kłótni.

Myślę, że wyjaśniłem wszystko sensownie. W razie dalszych pytań czy niejasności, proszę kierować je do mnie poprzez wiadomości prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.