Jump to content
Dupsk0

Zmiana stref raszu de_mirage - Głosowanie

Recommended Posts

W związku z tym, że jest to ciągle wałkowane zadecydują sami gracze w głosowaniu.

Jeżeli chcecie dodać jakiś komentarz to byle z sensem i do tematu stref.

Głosowanie trwa tydzień ( żeby większość miała możliwość oddania głosu) do Piątku godzina 22:00.

Zmiana strefy jak na załączonym poglądowym rysunku https://zapodaj.net/f29d38e8fa172.png.html w domku na B do schodów.

Ankieta publiczna- osoby z poza serwera głosów liczyć nie będę.

Edited by Dupsk0

Jestem przeciwny zmianom, strefy raszu na tym serwerze są takie odkąd pamiętam, a to że teraz zwiększyła się ilość graczy z wymarłych serwów konkurencyjnych nie powinno być powodem do zmian tylk0o dlatego że są przyzwyczajeni do takiej strefy raszu. CT i tak ma ułwatwione zadanie przez strefe raszu w domku A, po za tym z żelek dużo widać.

Nie widziałem jeszcze serwera ze strefami rashu a gram 11 lat, więc konkurencja raczej nigdy nie miała stref rashu, a tutaj na szczęście są :) Nie zgodzę się że "zwiększyła się ilość graczy z wymarłych serwów konkurencyjnych" i że jest to pomysł nowych graczy, jestem ostatnią osobą jaka dała tą propozycję , a "Rejestracja: 17 lis 2014" w dodatku przegrane ponad 300h na serwerach to trochę jest, może to bardziej wynika z tego że niezbyt chcecie jakieś zmiany, bo serwer dobrze sobie od dawna radzi, a skoro "W związku z tym, że jest to ciągle wałkowane" to coś musi być na rzeczy, takie moje zdanie .

Przykładowy temat sprzed ponad półtora roku : http://cs-soplica.com/topic/193367-mozliwosc-przesuniecia-antyrush-na-de-mirage/?hl=rush

Edited by mikooli

Moim Zdaniem strefy ruszu sa ulokowane w odpowiednich miejscach na tej mapie. W zasadzie, nie pamietam abym gral gdziekolwiek indziej, gdzie bylyby one w innym miejscu. Takze powinne zostac tam gdzie sa.

Również, nie znam serwera, gdzie byłyby ulokowane gdzie indziej ... Ale ja jestem otwarty na propozycje i na zmiany. Nic nie kosztuje zmienić na jakiś czas i sprawdzić, jak będzie się grało.

Tak jak na rysunku nie, bo terro nawet nie zdążą wyjść i wszyscy padną. Przesunąć strefę do wejścia łącznika (ze strony środka), wtedy z awp możesz kontrolować w rogu cale wejście na środek aż do białej, a jednocześnie łatwo jest cie ściagnąć granatami. W zelkach zostawić, a na gali przesunąć strefę za róg przy skrzynkach tak żeby ct mógł kontrolowac lacznik i drabinkowy ale nie mógł do niego wejść. Bedzie to dobra zmiana bo narazie to wyglada tak ze smokujesz lacznik rzucasz 3-4 he w zelki i srodek przejety.

Ja zagłosowałem na " Nie, jestem przeciw", ale popełniłem błąd. Po dłuższym namyśle i przeczytaniu reszty komentarzy chciałbym, żeby mój głoś został przypisany do punktu "Tak, jestem za". Trzeba sprawdzić jak ta zmiana wpłynie na rozgrywkę, jak sie nie sprawdzi to zawsze można cofnąć.

Jestem za zmianą . Popieram 100% to co napisał can't be . Przedłużyć łącznik i gale , żelki i domek b zostawić jak jest .

Osobiscie uwazam, ze strefe raszu nalezy zostawic tak jak jest. Bylem innego zdania w marcu 2016, ale od tamtej pory wiele sie zmienilo.

Mapa de_mirage juz w tym momencie faworyzuje strone CT a przedluzenie strefe raszu w laczniku oraz na gali zdecydowanie ulatwiloby zycie niebieskim. Zaraz ktos powie ze TT ma latwiej, ale faktem jest, ze CT ma wiecej wygranych rund niz TT. To prawda, ze TT prowadzone przez doswiadczonych graczy jest w stanie wykorzystac strefe raszu i rozwalic CT, ale bywa to bardzo rzadko. A bez prowadzacego to TT dopiero ma pod gorke, czesto grajac do ostatnich sekund danej rundy.

Jezeli chodzi o latwe przejecie srodka, to owszem, przejecie srodka na mirage, z aktualna strefa raszu, JEST latwe. Ale jest duza roznica miedzy przejeciem srodka a wejsciem na bombsite.

Timing - czesto gdy TT jest slabo prowadzone, to wejscie na 3 dziury konczy sie tym ze lacznik wejdzie, padnie, wyskoczy pocha, padnie a potem wyjdzie domek i gg. Albo w innej kolejnosci.

Granaty i bron - a raczej ich brak. Jako ze jest to serwer publiczny trzeba liczyc sie z tym, ze nie kazdy zna wszystkie zasady TP (jak np. zarzadzanie ekonomia w CS). Polowa z ak, druga polowa z dgl, kilku z kevlarem reszta bez, zadnych granatow itd. jest codziennoscia.

Dlatego ustawienie strefe raszu jak zostalo to zaproponowane na zdjeciu albo przez can't be (co z reszta prawdopodobnie swoja opinie opiera na mechanizmach csgo) byloby, wedlug mnie, pomylka.

TT juz z wlasnej pochy na srodku musieliby korzystac z granatow zeby bezpieczniej wyjsc na srodek. Gwarantuje, ze prawie nikt wam tego w biegu nie zrobi (w csgo to z respa TT rzucisz smoke a reszta biegnie, nie w 1.6). A ten dodatkowy czas umozwili CT lepiej sie ustawic w zelkach i laczniku. Nie biorac pod uwage dodatkowe wsparcie z gali. Latwiejszy dostep do srodka dla CT = mniej granatow dla TT i pewnie tez mniej ludzi zeby wbijac na bs'a = o wiele wolniejsza gra.

Strefe raszu na gali rowniez zostawic, inaczej TT bedzie mialo za duzo na glowie. Awp z gali kryje polowe bs'a na A. Wiem, mozna rzucic smoke itd. ale znow, wiekszosc graczy nie wie gdzie smoke rzucac a jak juz rzuci to zle albo ich nie ma.

EDIT: Prosze. O ile dane z psychostats sa prawdziwe to wy chcecie wprowadzic zmiany na korzysc CT na mapie w ktorej obie druzyny maja mniej wiecej rowne szanse na zwyciestwo.

https://imgur.com/a/62AEb

Edited by Eren

Zaraz ktos powie ze TT ma latwiej, ale faktem jest, ze CT ma wiecej wygranych rund niz TT

No jak w TT są osoby, które nie potrafią wbiec na bs'a albo dobrze wykonać polecenia prowadzącego to tak jest.

czesto gdy TT jest slabo prowadzone, to wejscie na 3 dziury konczy sie tym ze lacznik wejdzie, padnie, wyskoczy pocha, padnie a potem wyjdzie domek i gg. Albo w innej kolejnosci.

To nie jest przez to, że nie ma osoby prowadzącej tylko od nastawienia graczy na grę TP. Wam trzeba wszystko na banerach wyświetlać na mapach? - To, że jedna pozycja wchodzi w tej sekundzie, drugie w innej i trzecia w innej to jest brak komunikacji miedzy pocha,domkiem i środkiem.

Jako ze jest to serwer publiczny trzeba liczyc sie z tym, ze nie kazdy zna wszystkie zasady TP (jak np. zarzadzanie ekonomia w CS). Polowa z ak, druga polowa z dgl, kilku z kevlarem reszta bez, zadnych granatow itd. jest codziennoscia.

Z tym się zgodzę w 100 procentach

Prosze. O ile dane z psychostats sa prawdziwe to wy chcecie wprowadzic zmiany na korzysc CT na mapie w ktorej obie druzyny maja mniej wiecej rowne szanse na zwyciestwo.

Dla mnie w mojej opinii dawanie takiego screena to istna głupota ze strony autora. (( bez spin tam )) Co to pokazuje? To, że ct wygrywa wszystkie mapy? To, że CT ma łatwiej? - Bzdury! Wina nie leży po ustawieniu stref raszu na danych mapach, tylko o nastawieniu niektórych graczy do gry w drużynie TT jak i CT, nic my nie poradzimy (( admini )), że poziom niektórych graczy jest sporo i to sporo podzielony, jeden ogarnia grę a drugi nie sprawdza pozycji tylko wbiega za przeproszeniem na pałę. Nie wiem, jak można myśleć, że niektóre mapy są jednostronne albo TT nie ma szans danej mapy ugrać... To już istna głupota od takich osób.. To, że dana drużyna nie umie wygrać jakieś mapy to nie jest wina, że nie ma np. prowadzącego w drużynie TT, tylko to, że połowa ludzi BOI SIĘ WBIĆ NA DANY BS. Jak to? Tak to, po co się starać jako drużyna, lepiej przegrać parę rund wygrać jedną i PTB przeniesie kogoś.. (( Nie będę dyskutował tutaj o PTB ale dla mnie tego powinno nie być, ale cóż to temat dot. stref raszu na mirage nie PTB )) Po co wbić na dany BS i spróbować wygrać rundę, lepiej zostać ostatnim i spróbować po nabijać sobie fragi na serwerze, bo przecież jak jesteś pierwszy w tabeli to masz szpan na dzielni albo nie wiem co.. rodzina daje ci kasę.. Eh..

Edit:

Co do stref raszu ja zawszę jak będzie coś o zmianie stref raszu na mirage będę zawsze na tak, może to pomoże w tym aby mid był jakoś pilnowany, bo 1-2-3 hejki do żelek i mid jest zajęty i nie masz co zrobić nie wiesz co się dzieje na mapie.

Edited by Fragusiek

Nie.

Uniemożliwiacie rasz terrorsystom.

Stanowcze nie.

to samo sie tyczy innych map. Dużo graczy dalej nie kuma co rozumiemy przez TP.

CT ma pilnować bsów a terrorystom trzeba umożliwić rasz.

Na wiekszości map granice są do zmiany w mojej opinii. :D

Edited by MATYs87src

No jak w TT są osoby, które nie potrafią wbiec na bs'a albo dobrze wykonać polecenia prowadzącego to tak jest.

I w jaki sposob ma ulatwiene strony CT w tym pomoc?

To nie jest przez to, że nie ma osoby prowadzącej tylko od nastawienia graczy na grę TP. Wam trzeba wszystko na banerach wyświetlać na mapach? - To, że jedna pozycja wchodzi w tej sekundzie, drugie w innej i trzecia w innej to jest brak komunikacji miedzy pocha,domkiem i środkiem.

No niestety, nie kazdy jest w stanie czytac z radaru a ze nie ma komunikacji w trakcie gry to nic nowego i tego nie zmienimy.

Dla mnie w mojej opinii dawanie takiego screena to istna głupota ze strony autora. (( bez spin tam )) Co to pokazuje? To, że ct wygrywa wszystkie mapy? To, że CT ma łatwiej? - Bzdury! Wina nie leży po ustawieniu stref raszu na danych mapach, tylko o nastawieniu niektórych graczy do gry w drużynie TT jak i CT, nic my nie poradzimy (( admini )), że poziom niektórych graczy jest sporo i to sporo podzielony, jeden ogarnia grę a drugi nie sprawdza pozycji tylko wbiega za przeproszeniem na pałę. Nie wiem, jak można myśleć, że niektóre mapy są jednostronne albo TT nie ma szans danej mapy ugrać... To już istna głupota od takich osób.. To, że dana drużyna nie umie wygrać jakieś mapy to nie jest wina, że nie ma np. prowadzącego w drużynie TT, tylko to, że połowa ludzi BOI SIĘ WBIĆ NA DANY BS. Jak to? Tak to, po co się starać jako drużyna, lepiej przegrać parę rund wygrać jedną i PTB przeniesie kogoś.. (( Nie będę dyskutował tutaj o PTB ale dla mnie tego powinno nie być, ale cóż to temat dot. stref raszu na mirage nie PTB )) Po co wbić na dany BS i spróbować wygrać rundę, lepiej zostać ostatnim i spróbować po nabijać sobie fragi na serwerze, bo przecież jak jesteś pierwszy w tabeli to masz szpan na dzielni albo nie wiem co.. rodzina daje ci kasę.. Eh..

Edit:

Co do stref raszu ja zawszę jak będzie coś o zmianie stref raszu na mirage będę zawsze na tak, może to pomoże w tym aby mid był jakoś pilnowany, bo 1-2-3 hejki do żelek i mid jest zajęty i nie masz co zrobić nie wiesz co się dzieje na mapie.

Za krotko grasz w CS'a skoro uwazasz ze CT nie ma latwiej na wiekszosci map.

Nie masz racji. Wy, admini, macie mozliwosc wlasnie cos z tym poradzic. Tylko wam sie nie chce. Uwazacie ze admin to cos na co zasluzyliscie i zapominacie ze to przywilej, ktory zostal wam udzielony przez graczy jako i rowniez innych adminow. Sprawdzacie np. druzyny i mozecie przeniesc gracza "x" z jednego do drugiego zespolu jeszcze na rozgrzewce. Ale nie, bo kosy sa fajniejsze. Ile razy widzicie tych samych graczy w CT na train/inferno/nuke albo ile razy widzicie graczy czesto otwierajacych tabele w tej samej druzynie? Pytania retoryczne. Macie mozliwosc przeniesc tych graczy. Macie mozliwosc sledzenia graczy podczas czekania na next runde i sprawdzic czy graja druzynowo czy nie.

Albo jeszcze lepiej, mozecie sie zaczac rozdzielac. Jak jest 2 adminow na serwerze to w 90% przypadkach OBYDWAJ GRAJA W TYM SAMYM TEAMIE. Jakies nieporozumienie totalne. Zamiast sie rozdzielic i sprawic ze obie druzyny graja wedlug zasad, prowadzic albo dawac info przez mikro, to siedza kabanosy w tym samym teamie. Szczegolnie na mapach train i nuke. Ja wiem ze fajniej w CT, ale skoro TY chcesz miec fajniej a nie pozostali gracze to zrezygnuj z admina.

Mid wcale nie musi byc pilnowany na mirage. Wyniki sa jakie sa, poniewaz wiekszosc nie wie jak sie ustawic, ale mid mozna totalnie olac i wystarczy pilnowac wyjsc.

EDIT: I chyba juz wiemy czym sie wiekszosc glosujacych na TAK kieruje: https://imgur.com/a/62f6Loraz http://imgur.com/a/df0yl

Edited by Eren

EDIT: I chyba juz wiemy czym sie wiekszosc glosujacych na TAK kieruje: https://imgur.com/a/62f6Loraz http://imgur.com/a/df0yl

Kolejne screeny którego za przeproszeniem gówno wnoszą do tego tematu.. Pomyśl zanim coś dodasz (( chodzi o screeny bo one są tutaj bez użyteczne jak wiedza niektórych graczy )).

Nie masz racji. Wy, admini, macie mozliwosc wlasnie cos z tym poradzic. Tylko wam sie nie chce

Okej teraz zacznę banować każdego na dzień za jakieś gówienko. Nie pilnowanie pozycji, bieganie za jednym kolesiem w TT a potem przegrywanie rundy itd. mogę tak wymieniać i wymieniać. Chcesz aby serwer wyglądał tak, że wchodzę albo inny admin do gry i banuje 50% graczy na serwerze? - Chcesz? Możemy tak zrobić le po co? Aby stracić graczy? - Zapomnij!

Ile razy widzicie tych samych graczy w CT na train/inferno/nuke albo ile razy widzicie graczy czesto otwierajacych tabele w tej samej druzynie?

To, że ktoś wybiera drużynę CT to jest jego interes nie kogoś innego, i też zawsze wybieram CT bo tam chociaż jakoś się da grać a w TT co? - Mówisz coś, robią swoje boją się wbić na bs'y itd. Nie po to wchodzę na serwer by przyjść i po pierwszej rundzie zbanować np 2-3 osoby za brak team playu w drużynie. Po prostu istna patologia się dzieje w tym TT. No jeszcze jak się trafi na ogarniętych graczy to da się jakoś grać, ale potem większość z nich jest dawana przez PTB do CT..

Zamiast sie rozdzielic i sprawic ze obie druzyny graja wedlug zasad

Wystarczy być kumatym po oglądać parę razy jak gra TT i już można stwierdzić, że połowa ma w d*pie zasady. Co poradzisz? - Przychodzą ludzie z jakiś serwerów FFA/Only DD2 itd. i mają zachowanie po tamtych serwerach, bo tam nikt nie banuje za stanie na respie itd.

Jeszcze odnosząc się do tego screen. To, że ktoś chce zmiany na serwerze to nasza wina? - Wygląda na to, że tak.

Zmieni wam się mapę PŁACZ! Nie zmieni się mapy PŁACZ! - To jak wam w końcu dogodzić? Jak co się zrobi to już PŁACZ jest.. I dlatego ja od miesiąca, dwóch nie robię votów na mapę bo to jest bez sensu i nie chce mi się słuchać tego PŁACZU i wychodzenia z gry bo mapa się nie podoba dla kogoś.. Nikt was tutaj nie trzyma możecie opuścić ten serwer i tyle..

W d*pie mam, że teraz piszę jakieś wulgi itd. Ale tego już koniec "odpaliłem się" i nie mam zamiaru pisać tutaj tego typu rzeczy "Oj przepraszam itd." Skończyła się dla mnie moja cierpliwość i kultura co do graczy. Niestety musicie wytrzymać tutaj na serwerze z zemną parę albo kilkanaście miesięcy do czasu aż nie złoże sobie kompa do CS:GO i zacznę normalnie grać z ludźmi na jakimś poziomie. (( nie obrażam teraz wszystkich graczy bo niektórzy wiedzą co mają robić ale do tych co nie wiedzą o co b.. ))

Proszę o odnoszenie się tylko i wyłącznie do samej istoty zmian strefy, a nie komentowanie tego kto jak głosuje i dlaczego..

To jak uważacie że na soplicy grają tacy słabi gracze, że nie ogarną żeby zasmokować gale przy wbicie na A to przesuńmy chociaż tę strefę do rogu https://prnt.sc/ghh2fr tak jak tutaj, lub nawet trochę bliżej bsa (zostawić lekką lukę), żeby chociaż ten drabinkowy trochę ogarnąć, bo nie jest to jakaś super pozycja, łatwo rzucić he, flesza, dać pare smoków na odcięcie czy po prostu wylecieć z prefirem. W łączniku w sumie można zostawić tak jak jest, w żelkach też.

Edited by can't be

Jeśli już tak bardzo się boicie zmian to zróbcie tylko gale tak jak wyżej . Łącznik nie będzie dostawał po plecach , także nie powinno być płaczu ze strony terro . Zmiana tak naprawdę minimalna , można sprobować jak się przyjmie .

Co do ankiety, imo powinna powinna być trochę inna . Samo pytanie czy chcemy jakieś zmiany stref , a dopiero później dyskusja gdzie i dlaczego . Głosowałem na "tak" i był to głos za "zmiana", ale nie taka jak w pierwszym poście .

Biorąc pod uwagę zmianę głosu z "nie jestem przeciw" na "tak jestem za" mamy remis, co moim zdaniem jest za mało by wprowadzać zmiany. Argumenty które tutaj padały nie trafiają do mnie jak i do większości adminów. Grając też ostatnio na mirage drużyny wydają się zbilansowane. Jedyna zmianą w strefie która faktycznie można rozważyć jest ta żeby łacznik był do końca tzn do tej framugi, i gale troszkę dalej do rogu, to w gronie adminów przedyskutujemy i zobaczymy co z tego wyniknie.

Pozdrawiam i dziękuje za opinie jak i udział w głosowaniu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.