Jump to content
nishimiya

#21 Wywiad z kRz: Człowiek z pomysłami.

Recommended Posts

Witam. W dzisiejszym wywiadzie osobą, która wpadła pod moje szpony, jest Admin Zombie Moda- @kRz,

Moje wypowiedzi zostały oznaczone kolorem pomarańczowym, zaś wypowiedzi @kRz kolorem śliwkowym.

Życzę wszystkim miłego czytania. :)

 

Standardowo- Na początku opowiedz nam o sobie. Kim jesteś, skąd pochodzisz, ile masz lat, czym się interesujesz?

Mam na imię Krzysztof, mam 21 lat i mieszkam w Gdańsku. Interesuję się nowoczesnymi technologiami, polityką i trochę historią.

 

Co, Twoim zdaniem- Jest w Twoich zainteresowaniach ciekawego?

Zdecydowanie technologia, zwłaszcza że pracuję w tej branży. Zaś polityka jest zawsze taka sama a historia się powtarza tylko w różnych wariantach.

 

Mógłbyś powiedzieć jak wygląda Twoja praca związana z technologią? Czym się zajmujesz w tej branży, jakie są Twoje obowiązki?

Pracuję w laboratoriach hardware'u dla jednego z największych potentatów na rynku IT. Wolałbym więcej nie ujawniać.

 

Jak się znalazłeś w naszej sieci i jakie są Twoje obowiązki związane z nią?

Zaczęło się w 2015 roku. Z nudów poszukałem serwera zombie żeby pograć jak w cs 1.6 za dobrych czasów. Obecny serwer miał obłożenie więc dołączyłem i tak się zasiedziałem że dali mi admina. Potem miałem przerwę kilka miesięcy związaną z nauką i pracą. Po tych kilku miesiącach wróciłem i zostałem starszym adminem. Dobrze w tedy serwer prosperował. Razem z ZiomusS robiliśmy dobrą robotę na serwerze zombie. Potem znowu miałem przerwę kilku miesięcy ale sytuacja się u mnie ustabilizowała i postanowiłem wrócić na dłużej. Niestety zastałem serwer w nie najlepszej kondycji.

 

Jako cel i obowiązek postawiłem sobie pomoc w przywróceniu dawnego obłożenia. Poczyniłem już pierwsze kroki, poszły pierwsze wiadomości do kilkoro ważnych i zacnych ludzi w tej sieci. Dostałem wstępną zgodę na mój projekt zmiany obecnego moda na Escape. Dla mnie ważne są wyniki serwera. Obecne są złe więc trzeba zabrać się za zmiany. Chociaż jestem tylko starszym adminem na tym serwerze to jednak obecny opiekun liczy się z moim słowem i ufam że w razie potrzeby zmian będzie gotów odebrać rangi niektórym adminom. Potrzebny mi dojrzały, aktywny i stabilny zespół, reszta sama się zrobi.

Można zauważyć, że jesteś bardzo doświadczonym adminem. Powiedz nam, dlaczego teraz nie posiadasz wyższej rangi? Jest to spowodowane "Twoją wolą", czy nigdy nie otrzymałeś takowej propozycji?

Raczej wcześniej nie czułem takiej potrzeby ani nie miałem się jak wykazać żeby ktoś mógł dostrzec moje możliwości. Ale chyba ostatnio ktoś wyżej o mnie coś wspomniał bo nie dalej jak przedwczoraj jeden z adminów spytał mnie czemu ja mam awansować a nie ktoś inny. Tylko wspomnę że ja na żadne stanowisko się nie pcham byleby mieć rangę. Po prostu kiedy widzę że mogę coś zrobić to to robię. Nie zastanawiam się zbytnio czy będę coś z tego miał. Jak mnie awansują to dobrze bo ranga pewne sprawy przyspiesza. A jak nie awansują to drugie dobrze bo mniej obowiązków :) Tak czy tak czuję się wygrany.

Powróćmy do tematu zmiany moda na Zombie Escape. Jak go sobie wyobrażasz? Mógłbyś przedstawić nam "zarys" serwera?

Pomijając szczegóły techniczne ma to być nowy wizerunek serwera. Aktualnie serwer kojarzy się z topornością i nieprzyjaznym środowiskiem dla początkujących. Zmiany mają wprowadzić dużą dynamikę do gry, uproszczenie interfejsu i jego użytkowania oraz uszczelnienie systemu kar. Przewiduję również nagrody dla najaktywniejszych użytkowników którzy nie tylko są aktywni w grze ale i na forum. Liczę na pomoc propagandową osób odpowiedzialnych za media w naszej społeczności. :biggrin:

Co sądzisz o aktualnym 'wizerunku' Sieci? Co byś chciał zmienić?

Oj wiele rzeczy. Przede wszystkim widzę dużą potrzebę aktywizacji użytkowników. Na tę chwilę większość użytkowników stanowią osoby które weszły napisać kilka postów. Jak przejrzymy listę to okaże się że większość nic nigdy nie napisała albo napisała odwołanie od kary jakiejś. Dobrze by było stworzyć tematy dla każdego serwera tak aby mogli się tam wypowiadać zwykli gracze, umawiać na jakieś wspólne rajdy na serwer czy podpytać co i jak na danej mapie. Widziałbym też możliwość stworzenia systemu nagród zachęcającego do aktywności na forum. Coś w stylu: napisałeś 30 postów? Odbierz vipa na wybranym serwerze na 3 dni itp.. Oczywiście jest to zagwozdka jak to technicznie wykonać ale hej - przecież mamy tutaj pod ręką mnóstwo utalentowanych młodych programistów! Trzeba im dać możliwość wykazania się. Moderatorzy w tym nowym systemie mieliby dużo roboty przy sprawdzaniu postów czy nie są nabijane bez sensu byleby vipa dostać ale cytując klasyka "Od tego oni są, od tego są oni". ;)

Przydałaby się jakaś nowa kampania reklamowa i modernizacja niektórych serwerów. Jest co zmieniać bo aktualnie Soplica jest klasyczna a świat się zmienia i trzeba się rozwijać!

Widzę, że masz ambitne pomysły. Powiedz nam, chciałbyś zostać jednym z organizatorów? Zaangażować się w sieć bardziej niż w tylko "Twój" serwer?

Heh, już widzę te przezwiska potem - wielki szogun kRz. Mam wiele pomysłów ale nie czuję się jeszcze wystarczająco doświadczony żeby brać w swoje ręce lejce tego wozu zwanego Soplicą. Poza tym nie widziałem żadnego "przetargu" do sfer wyższej administracji czy innych więc z tego wnioskuję że tak szybko nikt ani mnie ani nikogo innego nie awansuje.

 

Gdyby udało by Ci się zdobyć wysoką rangę w sieci, to co byś zmienił na forum?

Aktualne forum jest bardzo dobre. Zwiększyłbym centralizację żeby pewne rangi miały większy sens bytu a tym samym należałoby zwiększyć grono osób z rangami. Przydałby się zespół techników od pluginów. Warto by było przemyśleć sprawę stworzenia radia sieciowego. Dobra muzyka sprawia że ludzie częściej wracają i siedzą dzięki temu na shoutboxie. To poprawi statystyki strony w internecie bo liczy się teraz ilość.

 

Aktualnie sieć nie ma się za dobrze. Zatem, jak widzisz przyszłość sieci? W kolorowych czy raczej czarno-białych barwach?

Bardzo kolorowych. Jedynym problemem są blokady psychiczne. Trzeba uwierzyć że damy radę i iść w tym kierunku. Od siedzenia w miejscu nic się samo nie zrobi. Jest w tej sieci bardzo duży potencjał, tylko brak chęci wykorzystania go. Być może niektórzy spoczęli na laurach a w tym czasie ktoś inny nas zdołał przegonić i zwykli gracze przeszli do konkurencji. Problemem jest umysł a nie siły. Wyższa administracja musi to zrozumieć i zmienić myślenie. Może już myślą w kierunku dużych zmian ale ja tego nie wiem bo nikt z nich się nam nie zwierza.

 

Brak "dużej" komunikacji między wyższą administracją, a użytkownikami dostrzegasz jako pozytyw czy negatyw?

Duży pozytyw. Wyższa administracja ma pomocników od kontaktu ze zwykłymi użytkownikami. Oni nie muszą wiedzieć wszystkiego co się na dole dzieje. Gdyby musieli to pozostała administracja nie miałaby miejsca bytu.

 

Odejdźmy od spraw sieci. Może opowiesz nam jakiś żart na rozluźnienie atmosfery?

Raczej historię z życia wziętą- Kiedyś byłem u młodszego kuzyna na kilka dni, jego rodziców nie było. On zgubił telefon i poprosił mnie żebym zadzwonił na jego numer to odnajdzie telefon w domu po dzwonku. Wybrałem numer ale pokazała się informacja że numer zajęty a w tym samym czasie jego telefon zaczął dzwonić. On długo się nie zastanawiając odebrał telefon patrząc się na mnie szyderczo i wymawiał bardzo cenzuralne słowa w ramach żartu nie wiedząc że to nie ja dzwonię. Wtem jego matka zaczęła krzyczeć na niego przez słuchawkę i zbaraniał strasznie nie wiedząc co powiedzieć.

 

Mogę się założyć, że miało to później fatalne skutki. Jak duża ilość ludzi twierdzi- Muzyka to lekarstwo na wszystko. Zgadzasz się z tym? Jakiej muzyki słuchasz?

Psytrance, deephouse - to pomaga na uspokojenie umysłu. Zaś trap dla mnie jest dobry jako tło.

 

Czy masz jeszcze jakieś inne zajęcia poza angażowaniem się w naszą sieć?

Nic o czym warto by wspominać.

 

Zmierzamy się ku końcowi. Chciałbyś przekazać coś użytkownikom albo kogoś pozdrowić?

Pozdrawiam zwykłych użytkowników sieci Soplica. To dla was ta sieć istnieje!

 

Cieszę/nie cieszę się, że zrobiono ze mną wywiad, ponieważ....?

Ciesze się, że zrobiono ze mną wywiad ponieważ to jest sygnał że nie tylko mi zależy na tej sieci. Mam nadzieję że w komentarzach pojawi się wiele posobnych opinii :)

 

Dziękuję serdecznie za udzielnie wywiadu oraz życzę powodzenia w życiu prywatnym, jak i sieciowym. :)

Dziękuję również. :)

 

Pozdrawiam.

~A.

 

 

 • Lubie to! 18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny wywiad. Zgadzam się z aktywnością na forum, jest niezadowalająca.

 

Brawo Aga!

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny swietny wywiadzik, który się przyjemnie czyta ;)

 • Lubie to! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyśmienity wywiad, fajnie że wybrałaś kRz'ta do wywiadu :) Dziwi mnie ze nie chwalil sie swoimi mapami zm_ które są warte uwagi.

Edited by Miruin
 • Lubie to! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy wywiad.

Leci + :P

 • Lubie to! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ostatnio negowali, że nie ma wywiadów z ludźmi z wyższymi rangami. Jednak wywiad z osoba o randze admina, może być równie ciekawy. Czasami być może ciekawszy, niż z osoba o wyższej randze ;)

Uwazam, ze wywiady po za gronem opiekun wzwyż, również powinny się pokazywać. Być może, któryś z takich wywiadów otworzy oczy wyższej administracji jak i całej społeczności na różne sytuacje związane z siecią.

Duży plus również za to, ze w końcu wywiad nie posiadał szybkich pytań, ponieważ były ciekawsze tematy do poruszenia. Wiadomo, że mogłoby się pojawić więcej pytań, rozwinąć czy poruszyć inne tematy, lecz czasem dobrze jest zostawić niedosyt :D Co również mnie się podoba, że w tym wywiadzie nie ma zbyt dużej ingerencji, w życie prywatne osoby udzielajacej wywiadu.

Co do wywiadu samego w sobie, są błędy jak i brak przecinkow, w ważnych miejscach dla naszego języka. Nie mniej jednak, jeśli ktoś się tego nie prześledzić doklsdnie, tylko czyta, aby przeczytac to sama treść nie jest do rażące. Good Job.

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu widać, że konkretny gość ;) to i dobrze się czyta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wywiad. Z przyjemnością przeczytalam, a dawno takiego nie było:)

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezbyt ciekawa osoba odpowiadająca na pytania, ale plusik i tak.

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba która udzielała wywiadu bardzo ogarnięta i widać, że jej zależy na rozwoju. Osoba przeprowadzająca wywiad podeszła do sprawy bardzo profesjonalnie przez co czytalo się to bardzo przyjemnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywiadzik spoko. Jednak da się stworzyć wywiad z osobą, która nie ma wyższej administracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywiad naprawdę ciekawy i dobrze dobrana osoba, która ma jak widać wiele do powiedzenia, jednak nadal czekam na wywiady z wyższą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początek wywiadu z informacją o jego zawodzie zachęciła mnie do dalszego czytania, sam żart był fajny. Ciekawy i megaaa wywiad. +

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za miłe komentarze :D

 • Lubie to! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo przyjemnie się czyta + Bardzo ciekawa osoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywiad super. Przyjemnie się czyta, jak wszystkie twoje wywiady :* . Ale moglaś dać inne kolory, tak dla odmiany :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałem się tylu pozytywnych komentarzy. Zwykle pod innymi wywiadami jest hejt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Copyright © 2010-2019 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×