Skocz do zawartości
LOREK.

#15 Wywiad z Gamer'ami: Co dwie głowy to nie jedna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Postanowiłem jako pierwszych pod moje oko wziąć Gamer'ów. Zwykle mówi się o nich, że zamykają tylko tematy i napiszą jeden post na temat CS:GO w ciągu miesiąca. Czy to prawda? Dowiemy się tego w tym momencie. Zapraszam wszystkich do lektury!

Moje wypowiedzi będą oznaczę takim albo takim kolorem,
a wypowiedzi Gamer'ów tym lub tym

(POSTANOWIŁEM DAĆ WYPOWIEDZI BEZ WYŚRODKOWANIA, PONIEWAŻ MOIM ZDANIEM LEPIEJ SIĘ TO BĘDZIE CZYTAŁO)

Pytanie na rozgrzewkę. Przedstawcie siebie.

@Ying: Hmmm no więc tak, mam na imię Mateusz i mam 15 lat. Jestem wesołym i upartym chłopakiem grającym w gry :)


@ARIN: Nazywam się Andrzej. W tym roku zostanę pełnoletnim "gangsterem". Uczę się w technikum, a kierunek uczenia to maszyneria statkowa. Na co dzień gramy w gry, chodzę na siłownie, jem i śpię. Moje hobby to motoryzacja.


Jak to się zaczęło? Jak natrafiliście na sieć? Może ktoś wam o niej powiedział?


@Ying: Na sieć sprowadził mnie mój dobry kolega ze szkoły @Yang. Pierwszym serwerem na którym grałem, był jailbreak CS:GO. Po dostaniu bana założyłem konto na forum, napisałem prośbę o UB i tak jakoś zostałem.


@ARIN: Na sieć trafiłem w 2011-2012 roku. Były to moje początki na serwerze 1.6 Jailbreak. Ogólnie szukałem serwera, gdzie mógłbym pograć w coś innego niż tylko bieganie i strzelanie. Byłem tam administratorem przez dwa miesiące. Moje ogólne dołączenie do sieci nastąpiło pod koniec 2015 roku.


Czy macie jakieś inne hobby oprócz CS:GO? Nie mówię tutaj o grach komputerowych bądź jakiś modach. Chodzi mi o dyscyplinę sportu.


@Ying: Od około 2 miesięcy chodzę na zajęcia z akrobatyki. Fajnie można spędzić czas, rozciągnąć się i zrobić ciekawe rzeczy. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, jeżelli tylko mam czas to oglądam mecze i kibicuje.


@ARIN: Szczerze od początku życia kocham piłkę nożną. Od 2009 do 2012 grałem w drużynie KS Korona Żelistrzewo. Niestety taka sytuacja się zdarzyła, iż wyeimigrowałem do innego kraju. Musiałem zmienić klub. Od 2012 do 2015 grałem w Gursken G14-G16. Aktualnie pogrywam od czasu do czasu na boisku z kolegami, ale to nie jest to samo co kiedyś...


Widzę, że zainteresowania macie prawie identyczne. Wróćmy teraz do sieci. Chcielibyście osiągnąć wyższą rangę? Mam na myśli Admin Forum lub [email protected] Sieci?


@Ying: Raczej nie. Nie posiadam takich umiejętności, aby przydać się na takiej posadzie. Mam już swoje obowiązki i się na nich skupiam. Tym bardziej, że testy gimnazjalne już za 2 tygodnie.


@ARIN: Nie. Nigdy nad tym nie myślałem, gdyż życie planuje inne niż siedzenie przed komputerem. Tylko te ostatnie chwile spędzam przed komputerem.


Teraz zasadnicze pytanie. Czy według Was praca Gamer'a jest ciężka? Macie wyznaczone, ile trzeba napisać aktualizacji bądź nowości w dziedzinie CS:GO? Wpadacie sobie w drogę, gdy szukacie jakiejś informacji?


@Ying: Jeśli chodzi o prace Gamer'a, to ciężko powiedzieć czy jest trudna. Głównie jest to tłumaczenie artykułów z stron anglojęzycznych lub przeredagowanie ich z innych stron zajmujących się gamingiem. Co do wyznaczonej ilości aktualizacji czy nowości, nie ma takiego czegoś gdyż nie da się przewidzieć ile będzie sensownych informacji w miesiącu lub tygodniu do zamieszczenia. Zdarza się, że podczas pisania np. aktualizacji ktoś to zrobi szybciej a drugi stracił tylko czas. Jednak nie zdarza się to zbyt często.


@ARIN: Aktualizacjami dotyczącymi CS:GO zajmuje się @Ying. Osobiście sam tego nie wiedziałem, ale ostatnio się dogadaliśmy co do tego. Piszemy kiedy możemy, gdy znajdziemy coś ciekawego wartego uwagi.


Dlaczego wybraliście takową rangę? Dlaczego nie Uploadera albo Grafika? Aż tak lubicie to robić?


@Ying: Z początku mojej kariery w "niższej administracji forum" byłem Uploaderem. Pomogłem wtedy, kiedy nikt nie chciał się tym zajmować. Przy pomocy GReeNGo się poduczyłem i lekko "rozruszaliśmy" strefę uploadu. Jednak po jakimś czasie straciłem do tego zapał. Na rangę Gamer'a czekałem naprawdę długo. Kiedyś kiedy Slodka i P0Xyio byli Gamer'ami zacząłem wrzucać filmiki, informacje, i tłumaczyć artykuły. Po dłuższym czasie pytania o rekrutacje w końcu znalazła się taka możliwość i dostałem takową szanse, i jestem Gamer'em do dziś.


@ARIN: Nie interesuje mnie wstawianie plików do działu download. Grafiką zajmuję się amatorsko. Próbuję co nieco robić w zleceniach, ale nie zawsze. Kiedyś pisałem gazetkę szkolną co miesiąc. Wybrałem gamer'a, gdyż mam dużo wolnych chwili, aby zająć się napisaniem pewnego tematu.


Stawiacie się obok Grafików i Uploaderów? Chodzi mi to, czy jesteście równo ważni czy mniej ważni od nich.


@Ying: Gamerzy, Uploaerzy oraz Graficy są "niższą administracją forum", więc wszyscy jesteśmy równi. Jednak śmieszną sytuacją jest to, że graficy i uploaderzy mogą mieć 2 sygnatury a my 1...


@ARIN: Według mnie nikt z nas nie jest ważny. Można powiedzieć, że Gamer jak jest napisane w wzorze i wymaganiach na moderatora ma tak zwane większe parcie. Nie wiem z jakiego względu. Jak już wspomniałem dla mnie rangi: Gamer, Grafik i Uploader nie są to ważne w sieci.


Jak myślicie, kto najbardziej chce rozwijać dział CS:GO? Kto ma z was największego "powera" do tego?@Ying: Ciężko powiedzieć. ARIN wrócił po dłuższej nieobecności na sieć. Dużo robi i bardzo pomaga. Jednak ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Przez długi czas byłem sam i starałem się coś zrobić. Nie jest to takie proste jak się wydaje i jest do tego potrzebna większa liczba osób.

Ale w tej ekipie zdania są podzielone...

@ARIN: Myślę, że na ten moment jest to moja osoba.

Według waszej opinii jesteście dobrze widoczni na forum, czy raczej nie do końca?@Ying: Dział jest położony w dobrym miejscu i wiele osób czyta artykuły na temat aktualizacji, drużyn i turniejów, więc widoczność jest dobra i nie ma co narzekać.

@ARIN: W porównaniu do Grafików można tak powiedzieć. Jak widać, nie tylko Gamerzy piszą tematy w dziale CS:GO. Co do Uploaderów, to wchodzę w ten dział może trzy razy do roku?

Zmienilibyście coś w dziale CS:GO lub w wymaganiach na Gamera?


@Ying: W samym dziale jedyne co by się przydało, to więcej rąk do pomocy i kreatywne pomysły, gdyż od długiego czasu nic się tam nie zmieniało. Co do wymagań, to są one tak ułożone aby wystarczająco zweryfikować daną osobę przed nadaniem jej takowej rangi.

@ARIN: Nie lubię plagiatów, co wiąże się z tym, że chciałbym dodać do regulaminu strefy CS:GO zakaz wstawiania plagiatów. Każdy plagiat przykładowo, jeżeli się nie poprawi, nagradzany najpierw notatką, a potem ostrzeżeniem. Skoro Gamer ma być kreatywny to niech taki będzie. Nie CTRL+C i CTRL+V. A jak już tak robić to zmienić to podać źródło, bo czemu nie.


Na sam koniec, zostawiłem lubiane przez użytkowników-szybkie pytania.

1. Jaka jest Wasza ulubiona mapa w CS:GO?


@Ying: Nie mam jednej ulubionej mapy, jednak na potrzeby pytania niech to będzie Mirage.

@ARIN: Garstka osób, która miała ze mną okazję grać wiedzą, że jest to Dust 2.

2. Czy macie zwierzę? Jeżeli tak, to jakie?


@Ying: Tak, mam psa. Rasa jego to labrador, który się wabi Leja.

@ARIN: Mam kotka. Już od ponad 10 lat mam tego samego "sierściucha".

3. Wasza ulubiona dyscyplina sportu to...?


@Ying: Akrobatyka. Strasznie podobają mi się te wszystkie salta, przeskoki itp.

@ARIN: Jest to Football amerykański.

4. Lubicie słuchać muzyki? Podajcie wasz ulubiony gatunek.

@Ying: Tak, jest to Rap.

@ARIN: Owszem. Gatunki to Rock, Metal. Heavy Metal jak wpadnie w ucho też może być.

5. Ile macie cm wzrostu?


@Ying: 173cm

@ARIN: 192 cm

6. Wasz ulubiony moderator/moderatorka i [email protected] sieci?


(YING ODPISAŁ MI ZA NIM OLA (COTIDIE) DOSTAŁA AWANS)


@Ying: Moderator - @Cotidie (bez konfliktowa, najbardziej aktywna) [email protected] - [member=Walt] (Zawsze pomocny)


@ARIN: Po ostatniej aktualizacji administracji [email protected]: @Slodka i @Cotidie (Wiem, że same kobiety, ale szczerze mówiąc to 2 z 3 osób z którymi dotychczas miałem okazje rozmawiać). Gdyby nie to, że @Cotidie dostała awans to byłaby ulubioną moderatorką. Z powodu awansu dodałem dwie osoby. Co do moderatorów jest nim @Darxx. Nie lubię osobiście tego typu pytań, ponieważ potem dostane wiadomość typu: O, to ty go bardziej lubisz niż mnie? Zapamiętam to sobie. Taki przykład. Nie lubię oceniać ludzi.


7. Lubię/nie lubię się uczyć, ponieważ....@Ying: Nie lubię ponieważ ciężko mi się na tym skupić i wole w tym czasie robić inne rzeczy.

@ARIN: Lubię się uczyć, ponieważ nauka to klucz do sukcesu


8. Najlepszy film jaki kiedykolwiek oglądałeś?


@Ying: Nie mam jednego ulubionego filmu, więc podam 2 serie. Są to "Gwiezdne Wojny" oraz "Władcy Pierścieni"/"Hobbit"@ARIN: Jest to film pt: "The Book Of Eli"


Na koniec chcielibyście kogoś pozdrowić?


@Ying: Z tego miejsca chciałbym pozdrowić Yang. Dzięki niemu się tutaj znalazłem. Jednak wątpię, żeby to przeczytał... Również @Streepy'iego oraz wszystkich, których bezpośrednio nie wymienię, a byli i są przez czas mojego pobytu w sieci.


@ARIN: ----Dziękuje Wam bardzo za zgodę na udzielenie ze mną wywiadu. Mam nadzieję, że nie stracicie zapału do pracy. Trzymajcie się i powodzenia!


@Ying: Dziękuje za wywiad. Cześć!


@ARIN: Dziękuję również i cześć
Pamiętajcie, żeby doceniać prace każdej grupy funkcyjnej na naszym forum. Nawet, jeżeli jest mało ważna. Każda cegiełka włożona w tą sieć zaprocentuje całość w przyszłości!

~L.
Edytowane przez LOR3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wywiad okej, jak na pierwszy raz, ale:

kolor szybkich pytań do zmiany (zbyt ciemny), pytania ograniczają się tylko do rangi gamer`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Edytowałam temat i poprawiłam błędy. Było ich dość sporo.

Uważnie buduj zdania. Najlepszą radą, jaką mogę ci dać na chwilę obecną, to to, żebyś czytał swój post kilka razy, zanim go opublikujesz.

 

Edytowane przez Caroline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wywiad w miarę, kolory dobrane tragicznie,pytania tylko i wyłącznie o posadę,masa błędów.

Edytowane przez edeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jak redakcja będzie kompletna (już niedługo) to i tak wywiadów z "ulicy" nie będzie. Nie wiem co na to powie Naczelnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

"Do pieca" - Naczelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No to ten ... Pytania jako pytania - całkiem spoko, lecz też nie lubię, jak cały wywiad odnosi się tylko do jednego.

"jesteście równo ważni" -yyyy ? Chyba równie ważni xD

"Ying: Dziękuje za udzielenie wywiadu. Cześć!" - wywiadu udziela osoba odpowiadającą na pytania. Osoba zdająca przeprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 

 

"Ying: Dziękuje za udzielenie wywiadu. Cześć!" - wywiadu udziela osoba odpowiadającą na pytania. Osoba zdająca przeprowadza.

To nie ja pisałem, w mojej wersji zapomniałem dopisać ostatniego zdania i lorek dopisywał -.-

 

Co do wywiadu pytania mogły się bardziej odnosić do szerszego otoczenia a nie tylko ściśle do gamer'a jednak jak na pierwszy wywiad jest w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Fatalne błędy składniowe. Pytania zdecydowanie za bardzo konkretne, nie dałeś szansy na jakąkolwiek dłuższą wypowiedź. Poza tym, osoba przeprowadzająca powinna odnosić się z szacunkiem do udzielających wywiadu, czego tutaj zdecydowanie zabrakło. Plus za chęci poleci jutro, bo dzisiaj ilość się wyczerpała.

Edytowane przez Pawelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

@Ying nie pisze, ze to Twój błąd. Nawet jeśli, to osoba piszącą wywiad, powinna zadbać o to, aby wszystko było w pełni poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jak na pierwszy raz całkiem spoko. Tylko te błędy/kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.

×