Skocz do zawartości
Sola

#9 Wywiad z Uploaderami: Bo pracowite mrówki też powinieneś znać!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Sopliczanie. W dniu dzisiejszym przedstawię Wam wywiad w nowej formie. Przed Wami ekipa, o której pracy dużo się nie mówi, a robią kawał dobrej roboty. Można powiedzieć, że to sieciowe 'mrówki'. To jak widzą porównywanie z grafikami, o sieci oraz dlaczego czasami jest ciężko być Uploaderem specjalnie dla Was. Zapraszam do lektury, a Was Panowie witam. Na wstępie może krótko o sobie: imię, wiek, co na codzień robicie?

: Cześć wszystkim! Mam na imię Tomek. Mam 15 lat. Na codzień uczę się w gimnazjum i gram w piłkę ręczną (klasie sportowej).
: Witam wszystkich Sopliczan. Z tej strony Patryk - w grze znany jako Qucak, mam 15 lat i trenuje w Lekkoatletycznych Klubie Sportowym. Specjalizuje się w biegach długodystansowych. Jestem niski i bardzo często sprawia mi to problem przy bieganiu, muszę więcej się wysilać i stawiać więcej kroków.
@Meurian: Witam mam na imię Dominik. Pochodzę z Koszalina województwie zachodniopomorskim. Mam 16 lat. Jak prawie każdy chodzę do szkoły i się w niej uczę. (ja chodziłem pić winiacze:P /dop. Sola) Po ukończonych zajęciach lubię uczęszczać na siłownie, gdzie spędzam ok. 1-2h.
@bobiksss: Witam, Witam. Mam na imię Mateusz i mam 14 lat. Na co dzień uczęszczam do szkoły gimnazjalnej (oczywiście od poniedziałku do piątku). Po powrocie do domu lubię posiedzieć na forum/pograć na serwerach Soplicy.

Praca Uploadera. Ten, który nigdy nie miał z tym styczności nie wie, jak zajmująca jest to praca. Czy
ciężko jest na początku?

: Na początku każdy ma zapał do tej pracy. Każdy kolejny plik daję satysfakcję i tak zwaną "radochę" z dokonania tej czynności.
: Każdy z osobna ustala sobie cel, ile ma wrzucić w danym miesiącu i każdy rezerwuje sobie dany dział. Staramy się wrzucać dużo plików, ale często jest problem, ponieważ limit wynosi 2mb i wtedy jest to bardziej czasochłonne. Jest w czym przebierać, od modeli postaci po pluginy i mapy. Momentami jest ciężej, ponieważ bardzo często jest mało interesujących plików i takie musimy wrzucać dla Was Sopliczanie, gdyż jest to nasza praca.
@Meurian: Z początkiem zapewne jest każdemu ciężko jako Uploader. Dlaczego? Już mówię - po otrzymaniu rangi Uploader zacząłem wrzucać Pliki i nie byłem w tym do końca obeznany, byłem zwykłym świeżakiem. Kompletniew nic nie wiedziałem, albo myliłem się w paru przypadkach. Zawsze jednak był człowiek, który mi pomagał - był to Spirro. Gdyby nie on to nie wiem czy długo bym podołał tej randze. Ale również dziękuje za zaproponowanie rangi " Uploader" mojemu dobremu Opiekunowi Uploaderów. To dzięki niemu otrzymałem szansę oraz zdobyłem doświadczenie we wrzucaniu plików.
@bobiksss: Czy ciężko? Zależy dla kogo. Złożenie podania oraz naukę wrzucania plików zaproponował mi Pan za co mu bardzo dziękuję. Na początku myślałem, że to będzie coś strasznego, lecz w tej sprawie się pomyliłem. Po zaakceptowaniu mojego podania złapałem zapał do pracy i do tej pory mi to nie przeszło.

Ile plików miesięcznie staracie się wrzucić? Czy zawsze jest w czym przebierać? Czy może jest tak, że coraz ciężej jest z plikami, bo większość już wrzucona?

: Ogólnie musimy wrzucić 5 plików tygodniowo. Czyli na miesiąc może wyjść od 20 do 25 plików. Również nie polecam robić dużych zalogłości bo potem jest trudno z nich wybrnąć. Co do tego, że pliki już są wrzucone to nie ma problemu. Każdy z nas ma określony termin do kiedy mu się zapas plików kończy i jakoś nie wkraczamy sobie w drogę.
: Niestety nieraz nadmiar innych rang powoduje rezygnację z pewnych obowiązków, ale tutaj koledzy bardzo dobrze radzą sobie z obowiązkami. Mamy admina, grafika i Juniora Admina Serwera DR i nie narzekają na natłok obowiązków.
@Meurian: To już zależy od tego ile mam czasu w życiu codziennym. Zazwyczaj robię pliki na zapas więc nie ma takiej potrzeby, aby starać się i wrzucać pliki przez miesiąc :D
@bobiksss: Miesięcznie staramy się wrzucać jak najwięcej, żeby zrobić tzn "zapas". Co do pobierania, dzielimy się działami CS:GO oraz CS 1.6, czyli jak jeden zrobi zapas na jakiś czas to drugi przejmuje dział z odpowiednimi mapami, skinami itp itd. Również są te gorsze chwile, kiedy naprawdę już nie ma co wrzucić.

Oprócz wrzucania plików niejeden z Was ma pewnie inne rangi. Jakie konkretnie i jak sobie radzicie z podziałem obowiązków?

: Osobiście ja posiadam również rangę grafika. Nie mam problemu żeby obydwie "ogarnąć". Głównie to wystarczy nawrzucać dużo plików na zapas i można zająć się zleceniami w dziale grafików.
: Niestety nieraz nadmiar innych rang powoduje do rezygnacji z pewnych obowiązków, ale tutaj koledzy bardzo dobrze radzą sobie z obowiązkami. Mamy admina, grafika i Juniora Admina Serwera DR i nie narzekają na natłok obowiązków.
@Meurian: Otóż nie posiadam żadnych rang na forum, a także na serwerach. Co do podziałów obowiązków nie jest to dla mnie żaden problem, ponieważ posiadam obecnie dużo czasu a jeśli posiadałbym admina na jakimkolwiek serwerze, to podzieliłbym to na spokojnie.
@bobiksss: Aktualnie posiadam rangę Junior admina DR [CS:GO]. Mam sporo wolnego czasu, więc nie mam problemu na pogodzenie tych obowiązków. Szczerze to mógłbym mieć ich więcej. Często zdarza mi się, że nie mam co robić i mi się nudzi. Chętnie bym pomógł przy rozwijaniu sieci, lecz jak to ludzie mówią "jesteś za młody na X rangę". A myślę. że każda para rąk przyda się do pomocy, oczywiście jak te ręce należą do odpowiedzialnej i ogarniętej osoby. Przez długi czas nie wierzyłem w siebie, lecz garstka ludzi uświadomiła mi, że jestem osobą ogarnięta/odpowiedzialną itp itd.

Jakie inne hobby macie poza życiem forum? Co lubicie robić? Uprawiacie jakieś dyscypliny sportu?
@GReeNGo:
: Jak już wspomniałem jest to piłka ręczna. A jeżeli chodzi ci o coś związane z komputerem to gra Gothic. Próbuję przejść 4 części gry w każdy możliwy sposób.
: Posiadam wiele Kostek Rubika i żeby sprawdzać samego siebie odpalam stoper i jak najszybciej układam kostkę. Oprócz tego często lubię wpaść do Fast-foodów na dobrego kebaba co na sportowca nie wypada.
@Meurian: Obecnie moim Hobby jest Sport. Bardzo interesuję się piłką nożną, a także siłownią. Bardzo dobrze gram w piłkę nożną (skromniacha - dop. Sola)
@bobiksss: Lubię uprawiać sport jak i e-sport. Ogólnie, krótko i na temat, to interesuję się koszykówką i bieganiem.

W zasadzie na forum nikt o Was za wiele nie wie (z wyłączeniem działów/serwerów na których się udzielacie). Powiedzcie, czy praca uploadera jest wg. Was dobrze nagradzana? Chodzi mi o przywileje (czy może coś dałoby się poprawić?)

: Moim zdaniem jest dobrze nagradzana, ponieważ mamy zwiększony dzienny limit plusów, mamy większą szansę na otrzymanie w przyszłości moderatora i moim zdaniem jest to wystarczające i nic bym nie poprawiał.

Ale zdania są na pewno podzielone?
@Meurian: Tak. Obecnie praca Uploadera nie jest w żaden sposób nagradzana, ponieważ do niedawna było ledwo 2 uploaderów i nasz Opiekun uznał, że to nie ma sensu jak 1 osoba ma czas i wrzuca pliki i chce być nagradzana w jakiś sposób a druga jest na urlopie lub 2 razy w tygodniu na forum i nie uczęszcza w konkursie, który jest dla " Uplo".

Kto wg. Was samych, jest najlepszy w Waszej ekipie?

: Po mimo, że dostałem wraz z GReeNGo najlepszego uploadera roku 2016 to nie czuję się najlepszy. Można powiedzieć że nasz opiekun, ponieważ najwięcej wkłada w to serca. W sumie jak każdy z moich braci uploaderów. Liczy się to, że dział żyję i każdy ma z tego frajdę. Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania plików.
: Nie chcę nikogo porównywać do gorszych i lepszych, ponieważ koledzy odwalają kawał dobrej roboty.

Kto z sieci najbardziej interesuje się uploaderami? Opiekuję się itp.

@Meurian: Moja opinia odnośnie interesowania się " Uploaderami " jest taka, że nasz opiekun najbardziej się nami interesuję, większość ma nas za przeproszeniem w d*p** lub ogólnie nie interesują się tym działem.
@bobiksss: Oczywiście GReeNGo, gdyby nie on, dział by już dawno upadł. Prościej mówiąc, to chce on dla nas jak najlepiej.

Mocne słowa, nasuwa się tytuł pewnej piosenki, wykonywanej przez Godsmack. Co pod kątem Waszej pracy można by usprawnić na forum?

: To żeby można było dawać plusiki za wrzucone pliki. Również to, żeby ten dział rozświetlić. Bo 50 % ludzi na tej sieci nie wie, że taki dział istnieję i to boli najbardziej.
: Jest dużo lepiej niż kiedyś, więcej konkursów, ale limit 2mb na plik dobija i chciałbym aby to zostało zwiększone.

Idąc w stronę poprawy, zmienilibyście coś w wymaganiach na stanowisko uploadera?

: Usunąć wymaganie 15+. Wiele dojrzałych osób jest na tej sieci, które mają po 13-14 lat. Moim zdaniem lepiej stawiać na młodszych, ale zaufanych ludzi.
: Zwiększyłbym liczbę wymaganych postów, dodał staż oraz zwiększył minimalną ilość wrzuconych plików.
@bobiksss: Ogólnie to wiek. Jak ktoś jest ogarnięty i ogarnia to czemu miał by nie dostać rangi? Wiek tu nie gra roli. @GReeNGo mnie przyjął w młodym wieku i myślę, że jak na razie jest ze mnie w stu procentach zadowolony.

Macie własny prywatny pokój (tak jak graficy). Stawiacie się od nich wyżej w hierarchii, czy raczej na równi?

:
: Stawiamy się na równi, ponieważ tak samo jak my Uploaderzy - Graficy zaliczamy się do Niższej Administracji Forum i nikogo bym nie faworyzował.
@Meurian: Myślę że stawiamy się na równi, wątpię żebyśmy się jako Uploaderzy się wywyższali, tak jak nie robią tego oni.

Na koniec kilka pytań, na które musicie odpowiadać skalą od 1 do 5:
Oceńcie pracę nowych moderatorów):

: 4
: 5
@bobiksss: 5

Oceńcie swoją prace dla sieci:

@bobiksss: 4

Oceńcie pracę [email protected] sieci:

: 3
@bobiksss: 3

Oceńcie sprawność działania administracji (czas reakcji na jakieś zdarzenia/potrzeby):

: 3
@bobiksss: 2

Zabraknie miejsca na pozdrowienia, bo doszło by drugie tyle tekstu. Ogółem Panowie pozdrawiają wszystkich znajomych i każdego związanego z działem Upload. Nie zapominajcie, że są, że robią masę dobre roboty - choć niestety czasem niedocenianej.

~S

Edytowane przez Sola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam panów uploaderów, doceniam robotę <33

Propsy za wywiad oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie nie doceniacie nas :D

Pozdrowionka ;D

Sola ty oczywiście niektóre odp musiałeś po usuwać :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjemnie napisany wywiadzik w nowym formacie jak najbardziej +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysł wywiad z kilkoma osobami, aczkolwiek może trochę się to gorzej czyta (ale i tak propsy!!!)

Widać progres :P

~K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu ktoś przedstawia te niszowe grupy serwera. Z wywiadu na wywiad coraz lepiej. W końcu będzie perfect i na to czekam! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuwać niektóre zdania musiałem, bo nie pasowały do kontekstu, albo nie grało coś innego :) Sporo było zmian, ale bez zmiany kontekstu. Starałem się jak mogłem. Grupowy wywiad to coś nowego dla mnie :) Dużo pracy de facto. To nowość, ale na dniach spodziewajcie się czegoś zupełnie nowego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O proszę! Takiego wywiadu się nie spodziewalem. Dobra robota i doceniamy Waszą robotę jaką wykonujecie. Leci plusik jak zawsze

Pozdrawiam ^^

~R

Edytowane przez Ronek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy wywiad, przyjemnie się go czytało.

#rozkręcamydalej

~A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem ciekawy jak to wyjdzie i wyszło bardzo dobrze. Oby więcej takich wywiadów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem tego, przecież 5 plików tygodniowo to tak dużo pracy? 10-15min roboty. Poza tym ciekawy wywiad i propsy za chęci pisania go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A już się bałam, że ciężko będzie taki wywiad czytać :D jednak na szczęście się myliłam.(chociaż w niektórych momentach ciężko się domyślić o co chodzi xD) Sola, kawał dobrej roboty za co leci +, oby więcej takich wywiadów i chęci do ich pisania, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.

Fajnie się czegoś dowiedzieć o ich ptacy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o monotonne wykonywanie tej czynności. Jak na przykład robisz na zapas pliki. Dobrze o tym wiesz co właśnie napisałem bo byłeś w szarym kolorku.

Edytowane przez LOR3K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo dla @Sola za kolejne nowe pomysły w wywiadzie, najpierw dodała od siebie do wywiadów szybkie pytania, teraz @Sola pokazał że można przeprowadzić wywiad z kilkoma osobami na raz. Miło że prowadzący wywiad dodają coś od siebie a nie kopiują wywiady poprzedników. Oczywiście też warto podziękować trzem młodym młodzieńcom którzy zgodzili się na wywiad :).

Edytowane przez Pasiak88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny format wywiadu, przez co ciekawie się czyta.

Interesujęcych rzeczy się dowiedziałem na temat paru osób.

Plusik za kawał dobrej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szybkie pytania

@Sola Dodał szybkie pytania dawno temu :P Ciekawy pomysł jako dodatek do tradycyjnych wywiadów ;) +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy wywiad. Kilka osób na raz sprawia, że tak jakby się czytało kilka wywiadów na raz i na ten sam temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No powiem ci @Sola, że fajnie to wyszło ;)

Edytowane przez bobiksss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny wywiadzik :D Plusik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny wywiad. Tak jak ktoś wspomniał wyżej czyta się to nieco gorzej, ale i tak szacun, że coś takiego zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nie wszyscy odpowiedzieli na wszystkie pytania ale i tak miło z twojej strony, że przeprowadziłeś wywiad z osobami, które nie posiadają wysokiej rangi ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamykamy :) Kolejne wywiady niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.