Skocz do zawartości
Lost

Korzyści dla adminów, czyli nowy system dla serwerów CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

System opisany w tym temacie wchodzi w życie w poniedziałek 11 kwietnia na każdym serwerze CS:GO.

Został on opracowany przede wszystkim z powodu dużego zróżnicowania i chaosu panującego obecnie, ale także po to, aby zachęcić więcej osób do adminowania na naszych serwerach, a obecnych zmotywować do awansowania - system bowiem jest korzystny dla każdego admina, zwłaszcza tych na najwyższych pozycjach. Zakładka uprawnienia pokazuje możliwości każdej rangi - ograniczenia maleją przy awansowaniu. Na serwerach zostały udostępnione komendy niezbędne do adminowania - reszta została zablokowana, po to aby uniknąć nadużyć i tzw. "zabawy adminem".

Co najważniejsze, system ten jest taki sam na każdym serwerze - nie ma możliwości zastosowania innych cen czy też zasad np. przy "szybkiej" rekrutacji. Wiem, że część osób miała admina za darmo, były zasady że Starsi Adminowie są już za darmo - jednakże nie sprawdzało się to, dlatego symboliczny sms, który potwierdzi zainteresowanie się serwerem będzie obowiązywał.

Każdy nowoprzyjęty admin zaczyna na stanowisku Młodszy Admin - awans może otrzymać przy przedłużaniu admina, a więc najwcześniej po miesiącu. To samo dotyczy awansu z Admina na Starszego Admina - miesiąc czasu + płatność przy przedłużaniu. I oczywiście wymagany wiek.

Nowy system cenowy ma za zadanie mówić - jestem adminem, a więc za wypełnianie obowiązków administratora serwera mam aż do 75% tańsze usługi na nim.

Zakup usług VIP / PREMIUM po niższych cenach obowiązuje tylko przy płatności za admina - jeśli nie pomyślałeś o vipie od razu, musisz czekać do momentu przedłużenia albo dokupić VIPa po cenie łącznej podanej w poniższym spisie.

Uprawnienia:

5708e0bf207be.jpg

Inne serwery:

5708e0e9c6d46.jpg

Wysokość składek:

5708e13914bc9.png

Jakieś pytania? Pisz śmiało w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nie wiem czy dobrze rozumiem.

Przy młodszym adminie na czerwono zaznaczone jest ' Banowanie '

Oznacza to, że osoba mająca młodszego admina nie ma praw do banowania na serwerze? :P

Natomiast jeżeli dobrze rozumiem jest do dla mnie bez sensu.

Czasami gdy wejdziesz na serwer gość od tak potrafi przyczepić się do każdego, osoba mająca młodszego admina jest w stanie dać mu tylko kick'a albo blokadę na czat - Dla mnie trochę dziwne, ale okej. :D

Edytowane przez Dembo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No no :) może się to przydać dla niektórych adminów jeżeli by chcieli sprawdzić jakie mają permisję

Dobra robota Lost :D

Leci +.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Młodszy Admin jest to admin uczący się, czasami określamy go "na próbę". Jeśli ktoś nauczy się panować nad serwerem bez banów, to będzie bardzo dobrym adminem - mało jest osób, które same swoją obecnością i charyzmą potrafią uciszyć i pouczyć innych. Aczkolwiek oczywiście, zdarzają się jak wszędzie przypadki, które są do "odstrzału" natychmiast, ale slay oraz kick w zupełności wystarczy do momentu wejścia na serwer admina z wieksza iloscia uprawnien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Młodszy Admin jest to admin uczący się, czasami określamy go "na próbę". Jeśli ktoś nauczy się panować nad serwerem bez banów, to będzie bardzo dobrym adminem - mało jest osób, które same swoją obecnością i charyzmą potrafią uciszyć i pouczyć innych. Aczkolwiek oczywiście, zdarzają się jak wszędzie przypadki, które są do "odstrzału" natychmiast, ale slay oraz kick w zupełności wystarczy do momentu wejścia na serwer admina z wieksza iloscia uprawnien.

W sumie fajny pomysł z tym co wymyśliłeś, może się sprawdzić.

Rozumiem, że po miesiącu stwierdza opiekun serwera czy admin nadaje się na admina, czy dalej ma kontynuować jako młodszy admin czy od razu banicja? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ozumiem, że po miesiącu stwierdza opiekun serwera czy admin nadaje się na admina, czy dalej ma kontynuować jako młodszy admin czy od razu banicja?

Jaka banicja? Przytaczając argument z frazą "do odstrzału" miałem na myśli czitera na serwerze.

Opiekun ma trzy wyjścia:

- może awansować taką osobę, bo bardzo dobrze rokuje

- może zostawić ją na randze (nieraz będzie musiał ze względu na wiek)

- może ją zdegradować, a więc w tym przypadku wyrzucić, bo się nie sprawdził i dalej nie ma sensu jej trzymac w administracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając, myślałem, że będą przyjmowane osoby z vakiem ;p

Przydało by sie jeszcze odradzanie martwych dla młodszego admina i możliwosc zmiany mapy dla zwyklego admina, bo na np. jb nie gra prawie prawie wcale zaden wyzszy admin niz [ADMIN].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od zmiany mapy ma slużyć RTV. Odradzanie to możliwość sporych nadużyć, a więc dla młodszych odpada.

Prawidłowa proporcja zdrowej administracji to:

30% MA

40% A

30% SA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak mam to wpłacić np. na vipa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie rozumiem czemu [email protected] nie może dać perma skoro może wejść w sourcebans na stronie i po prostu przedłużyć xD taka różnica ze jest więcej niepotrzebnej roboty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, no Lost. Postarales się :D. To będzie na stałe czy na określony czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ie rozumiem czemu [email protected] nie może dać perma skoro może wejść w sourcebans na stronie i po prostu przedłużyć xD taka różnica ze jest więcej niepotrzebnej roboty

Kwestia stricto technicznokonfiguracyjno SourceBans. Ale w przyszlosci przy tym posiedzę i to zmienię, niemniej jednak teraz nie mam jak.

Spirro, na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w przypadku awansu na [ADMIN] mogą być wyjątki z wiekiem ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli by pomyśleć logicznie, płacisz za pilnowanie serwera. To tak jakby ochroniarz musiał płacić za pilnowanie parkingu. Zero korzyści z adminowania, poświęcasz swój czas i nawet nie dostajesz grosza. Ja np raz zapłaciłem 11zł za admina JB którego miałem max. z dwa tygodnie i zostałem wyrzucony za sygnature. To już można nazwać chamstwem a nawet jak nie kradzieżą a przecież można to wykorzystać na usługi na serwerze by nie stracić swoich pieniędzy. Jedyna osoba ktora tu zarabia to pewnie HeadAdmin (zgaduje). Jeśli chodzi o system awansowania to jak najbardziej +. Uniknie sie wtedy takich sytuacji jak na DRze CS:GO ( pozdrawiam Lolusia :D ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lost a jak spełnia się minimalny wiek , wymagania na serwie itp. to trzeba mieć mutację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w przypadku awansu na [ADMIN] mogą być wyjątki z wiekiem ???

Brak wyjątków, ale jeśli jesteś adminem teraz, to nikt Cię nie zdegraduje.

Jeśli by pomyśleć logicznie, płacisz za pilnowanie serwera. To tak jakby ochroniarz musiał płacić za pilnowanie parkingu. Zero korzyści z adminowania, poświęcasz swój czas i nawet nie dostajesz grosza. Ja np raz zapłaciłem 11zł za admina JB którego miałem max. z dwa tygodnie i zostałem wyrzucony za sygnature. To już można nazwać chamstwem a nawet jak nie kradzieżą a przecież można to wykorzystać na usługi na serwerze by nie stracić swoich pieniędzy. Jedyna osoba ktora tu zarabia to pewnie HeadAdmin (zgaduje). Jeśli chodzi o system awansowania to jak najbardziej +. Uniknie sie wtedy takich sytuacji jak na DRze CS:GO ( pozdrawiam Lolusia ).

Nazywamy to składką adminowską, bo nikt na tym nie zarabia - wszelkie pieniądze z tego tytułu są ładowane na hostingi, co łatwo możesz sprawdzić. A opłat naprawdę mamy sporo.

Widać, że nie zrozumiałeś nic z tematu tylko hejtujesz i tworzysz jakąś dramę. Każdy patrząc na wysokość składek może porównać ceny normalnych usług i tych dodanych do admina - przykładowo Starszy Admin z VIPem to wydatek 4,92 zł SMS, a osobny VIP - 7,39 zł SMS.

Zostałeś wyrzucony i prawidłowo - widać, że system Młodszego Admina spełnia swe zadanie, po dwóch tygodniach Opiekun Ci podziękował, a więc selekcja zadziałała. Nie każdy ma predyspozycje do adminowania na serwerze.

@Rambo

Mutacja nie jest tutaj określona, a więc to będzie zależne od regulaminu serwera. Niemniej jednak, rekomenduję dawać szansę takim osobom, tylko z zaznaczeniem, że mogą rzadko używać mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że na normalnym cs nie będzie tak :c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co daje immunitet?

A i jak admini nie będą teraz mogli odgagowywać i odmutowywać, to mam nadzieję, że rozwiążecie problem z konsolą, która rozdaje niektórym graczom silence na 60 minut, gdy wchodzą na serwer (np. mi na jb :o)

Jeżeli mamy dostęp do pisania na HUD, to znaczy że dostaniemy dostęp do komend: sm_hsay; sm_csay (@@@); sm_psay (@@); sm_tsay(akurat do tej mamy dostęp, ale nic nie robi); sm_msay?

@EDIT

Hud mam na myśli podstawowy czat - gracze widzą wyróżniony kolor. Msay jest zablokowany ze względu na blokowanie przycisków graczom + np. znikanie okna store. Na środku też nie widzę sensu pisania, ale tutaj sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

Moim zdaniem csay byłby lepiej widoczny dla graczy i zmniejszyłby spam na adminowskim czacie (chodzi mi o serwer jb, a dokładnie o bindy na zabawy - 3:00 i 9:00 przy celach) w sumie to reszta nie jest potrzebna i tak jak zauważyłeś, menu z wiadomością utrudniałoby grę

Edytowane przez Shadax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co daje immunitet?

Admin ze słabszym immunitetem, nie może zbanować tego z większym, dotyczy to takze innych komend.

A i jak admini nie będą teraz mogli odgagowywać i odmutowywać, to mam nadzieję, że rozwiążecie problem z konsolą, która rozdaje niektórym graczom silence na 60 minut, gdy wchodzą na serwer (np. mi na jb )

Wlasnie przez odmutowywanie przez wiele osób takie rzeczy się dzieją. Muty powinny być zdejmowane tylko i wyłącznie przez Sourcebans, jeśli ktoś nie umie użyć komendy na serwerze.

Jeżeli mamy dostęp do pisania na HUD, to znaczy że dostaniemy dostęp do komend: sm_hsay; sm_csay (@@@); sm_psay (@@); sm_tsay(akurat do tej mamy dostęp, ale nic nie robi); sm_msay?

Hud mam na myśli podstawowy czat - gracze widzą wyróżniony kolor. Msay jest zablokowany ze względu na blokowanie przycisków graczom + np. znikanie okna store. Na środku też nie widzę sensu pisania, ale tutaj sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra robota !

​Do tej pory panował trochę chaos, teraz mamy jasną sytuację.
​Zapewne nie wszystkim pasują opłaty, ale moim zdaniem to dobry pomysł.
​Dzięki temu wiemy komu zależy na stanowisku, odsieje to samoistnie nieaktywnych Adminów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli co miesiąc pisać do każdego admina żeby płacił za to że chce pomóc w utrzymaniu porządku na serwerze? :o

Skoro [email protected] nie może dawać permów oznacza to, że tylko OPiekun serwera będzie zmieniał bany na perm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli co miesiąc pisać do każdego admina żeby płacił za to że chce pomóc w utrzymaniu porządku na serwerze?

debil-no-kurwa-debil.jpg

Skoro [email protected] nie może dawać permów oznacza to, że tylko OPiekun serwera będzie zmieniał bany na perm?

Masz mieć spotkanie dzisiaj o 20:30, czytaj pokój administracji a później pisz, bo przynosisz wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Copyright © 2010-2018 cs-SopliCa.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści forum bez zgody administracji jest zabronione.
cs-SopliCa.com nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników forum.