deep web news Alphabay Market reviews carding Hansa MarketHansa Market dark net newsdark net buy drugs online Alphabay mirror login dream mirror login bitblendervrfkzr bitcoin mixer bitblender mix bitcoin bitcoin mixer mix bitcoin for free dream market login dream market registration dream market dream market mirror tor web proxy deep dot web bitblendervrfkzr bitcoin mixer bitcoin blender darknet markets dream market hydraruzxpnew4af.onion duck duck go search duckduckgo search

Skocz do zawartości

Sieć Serwerów Counter-Strike cs-SopliCa.com używa plików cookie. Przeczytaj Polityka Prywatności, aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem
Rozumiem

Lost

Lost

Rejestracja: 21 kwi 2010
Aktualnie: Nieaktywny
Poza forum Ostatnio: dziś, 01:15
****-

#1352440 skarga na opiekuna serwera PatolEcho

Napisane przez Lost w 01 wrzesień 2017 - 23:27

Niestety, Opiekun serwera nie popisał się swoim zachowaniem, podważając moje decyzje i istotę regulaminu serwera.

 

W ramach wyjaśnienia, zostałem dołączony do rozmowy przez support serwera, Walta, aby wyjaśnić sprawę owego gracza. Z racji tego, że dostawał muty po 30 minut, czasem na 2-4h, blokada od razu na okres ponad dwuletni była zbyt wygórowaną karą, dlatego została skrócona do tygodnia.

 

Jeżeli obecna blokada została nałożona na polecenie Opiekuna, który chciał odwrócić moją decyzję to jest całkowicie bezzasadna i należy ją zdjąć.

 

Jeżeli zaś blokada ta została nałożona wskutek ponownego nieprzestrzegania regulaminu, jest ona słuszna, gdyż poprzednia wynosiła okres 7 dni a w dodatku dostałeś ostrzeżenie.

 

Stąd sprawę oddaję osobie która nakładała blokadę ([email protected] serwera - Ninka) i proszę ją o zastosowanie się do powyższych opcji.

 

Sama skarga jest słuszna i będziemy myśleć w najbliższych dniach co z tą sytuacja zrobić.


 • 2


#1351908 Reklama?

Napisane przez Lost w 29 sierpień 2017 - 07:53

Ten regulamin nie jest dopracowany, oraz nie odpowiada naszym standardom. Wprowadził go Lost, bez konsultacji z nikim. Mieliśmy kiedyś inny, ale Lost stwierdził, że jest zbyt ostry.   Zakazałem reklam JB, bo przez to tracimy graczy. W taki sposób, JB się buduję, a DR traci. Nie będę tego tolerował, dlatego nowy regulamin powinien mieć podpunkt: Bezwzględny zakaz reklamowania jakichkolwiek serwerów.

 

 

 

Regulamin został wprowadzony i narzucony, żeby właśnie takie osoby jak Ty nie mogły przyjść i zmienić go pod swoje widzi mi się. Wszelkie zmiany w nim muszą być od tamtej chwili konsultowane, aby uniknąć takich patologii jaka ma miejsce właśnie w tym temacie.

 

Gdyby serwery były dla siebie konkurencją to by nie było ich w jednej sieci.

 

Też tutaj jest zależne od tego jak rozumiał to Lost.   a) Zakaz reklamowania innych stron/sieci/IP. Dozwolone są reklamy cs-SopliCa.com   b)Zakaz reklamowania innych stron/sieci/IP oraz serwerów sieci cs-SopliCa.com. (tak jak ja to zrozumiałem)

 

 

 

 

  Zakaz reklamowania stron innych sieci / serwerów oraz adresów IP od cs-SopliCa.com 

 

 

 

Czego tu nie rozumiesz?


 • 4


#1351565 skarga

Napisane przez Lost w 26 sierpień 2017 - 10:44

Cała administracja serwera złamała regulamin sieci: 

 

 

 

1.4.3. Jeśli w konkursie bądź turnieju są nagrody inne niż usługi dostępne na forum / serwerach, bądź pobierane jest wpisowe od zawodników, wszystkie przedmioty powinna przetrzymywać osoba z Wyższej Administracji Sieci, wyznaczona przez Head Admina Sieci. W przypadku serwerów jest to z automatu Support Serwera.

 

W najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja co dalej z ich stanowiskami.

 

Ponieważ sprawa jest bardzo zagmatwana i jest konsekwencją nieznajomości regulaminu sieci nie jestem w stanie zaproponować nic innego jak zgłosić sprawę na policję w celu odzyskania skinów. Żadne screeny nie są tu dowodami bo wszystko można zfabrykować, łącznie z datą modyfikacji pliku.


 • 8


#1350399 Skarga na TS'a?

Napisane przez Lost w 19 sierpień 2017 - 12:11

Sprawa nie jest skomplikowana, nie wiem po co tutaj się niektóre osoby wypowiadały, lecz tylko się ośmieszyły.

 

Przedmiotem skargi jest złamanie regulaminu pkt:

 

 

2.1.9. Administrator Serwera:

 

a. jest przyznawany osobom, których podanie złożone w dziale serwera zostało pozytywnie rozpatrzone.

 

Punkt ten dotyczy każdego serwera i każdego admina. Dziwi mnie Saygon, że nie przyznałeś się od razu do błędu i broniłeś swoich błędnych decyzji. Taka osoba na takim stanowisku powinna wykazać się innym podejściem, i jeśli uważałeś że serwer TS powinien być w innej formule w tej sieci i na tym forum, powinieneś to zgłosić mi i w razie potrzeby - zmianę regulaminu sieci odnośnie tego serwera.

 

Podanie dotyczy każdej osoby, co innego jeśli taka osoba zrezygnowała i jest przywrócona. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale jeśli nie były wcześniej adminami, to muszą stracić rangę i wnioskować o nią przez podanie. 

 

Obecnie regulamin sieci służy temu, żeby zapobiec jak najbardziej to możliwe, dzieleniu ludzi na lepszy i gorszy sort. I stąd źródło ma ta skarga, ktoś poczuł się dotknięty tym że niektórzy mogą więcej od innych.

 

Co do nazwy Opiekun serwera / Root - Opiekun serwera oddaje to czym się dana osoba zajmuje, nazwa root mnie osobiście nic nie mówi i musiałem skorzystać z wikipedii aby cokolwiek rozszyfrować: 

 

root (z ang. dosłownie korzeń) – tradycyjna nazwa uniksowego konta, które ma pełną kontrolę nad systemem operacyjnym. Z założenia konto root nie powinno być używane do pracy, do której wystarczyłoby zwykłe konto z ograniczonymi uprawnieniami[1]. Istotną sprawą jest zabezpieczenie tego konta silnym hasłem i zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem.

Nie siedzę w "świecie teamspeaków", może w nim ranga root to jakiś prestiż, dlatego się dalej nie wypowiadam na ten temat.

 

Co do problemów serwera - ostatnio odbyło się kilka atakow DDoS, nawet kilkanaście, jeśli coś jeszcze jest nie tak, jestem zawsze otwarty na propozycje. W tym roku nie było jeszcze zbiórki na TS, która powinna wystartować we wrześniu i pokryć ew. koszta zabezpieczenia serwera.

 

 


 • 16


#1347353 Serwer DM s2

Napisane przez Lost w 27 lipiec 2017 - 21:14

Nie będziemy otwierać drugiego serwera DM.

 

Obecny wystarcza - jest popularny, bo jest na nim poziom, a problemy ze stabilnością wynikają ze 128 TR. Pomyślimy nad rezerwacją slotów aby ograniczyć liczbę graczy poza dozwoloną.


 • 2


#1346462 Masz bana VAC? Temat dla Ciebie

Napisane przez Lost w 23 lipiec 2017 - 01:08

Kopia tematu dotyczącego osób posiadających konta STEAM z banami VAC (poprzedni się popsuł).

 

 

Na ostatnim spotkaniu Administracji podjęliśmy decyzję o zmienieniu polityki Sieci wobec cziterów. W tym celu, zaktualizowaliśmy Regulamin Sieci o ten i o inne punkty przy okazji - zachęcam do zapoznania się: http://cs-soplica.co...egulamin-sieci/
 
Punkt 1.3 mówiący o banach VAC i cziterach brzmi niemal tak samo, bowiem nadal potępiamy wszelkie oszustwa w grze. Z tą różnicą, że podchodzimy łagodniej do osób, które załapały bana z innych gier i nie było ich wcześniej w Sieci. Bowiem jeśli ktoś ma bana VAC na CS:GO - grę uniemożliwia już sam Valve Anti-Cheat, który jest aktywny na naszych wszystkich serwerach. Do złagodzenia naszej polityki przyczyniła się aktualizacja ze strony Valve, w której konta posiadające ten sam numer telefonu są traktowane jednakowo. Docierały do nas także sygnały o mataczeniu przy podaniach na admina oraz o osobach, które bardzo żałują swojej przeszłości. Dlatego one szansę dostaną.
 
Nie dostaną jej natomiast osoby, które załapały bana VAC będąc już w Sieci i pełniąc w niej funkcje. Traktujemy to jako działanie na szkodę naszego wizerunku, bowiem pozwoliły sobie nadużycia wobec nas samych i naszych struktur administracyjnych.
 
Jeśli masz wątpliwości czy łapiesz się na szansę, to napisz podanie w tym temacie. Każde podanie rozpatrujemy indywidualnie, a nasza decyzja jest zależna od wielu czynników (np. stopnia zaangażowania w Sieci podczas oszukiwania). Każdy składający je zostanie oznaczy w profilu notatką w historii ostrzeżeń o posiadaniu blokady i naszej decyzji. Decyzja ta, będzie też do wglądu przez wszystkich użytkowników. Osoby te, nie będą anonimowe.
 
Aby podanie zostało rozpatrzone, wymagana jest wpłata 15 zł na nasze konto bankowe / PayPal: http://cs-soplica.co...133-wspomoz-nasbądź kod PSC o wartości 20 zł.
 
Wzór:
Data otrzymania bana VAC: kiedy otrzymałeś blokadę
Gra na którą otrzymało się bana: jeśli jest to kilka gier, wypisz wszystkie
Link do konta STEAM: jeśli masz zbanowane inne jawne konto, wskaż je
Potwierdzenie przelewu: potwierdzenie w formacie PDF bądź w przypadku PayPala screen
Komentarz: Miejsce na dodatkowy komentarz
 
 
Lista osób korzystających:
dzidzi
Aineis 
Never11
kekkei
Teedyy
Mr.Muffin
Maviuś
Refreshed
'izcoN

 • 1


#1345749 Junior admini

Napisane przez Lost w 18 lipiec 2017 - 23:03

Nazwa jest myląca, ale istnieje coś takiego od zawsze i tak się u nas przyjęło.

 

Na serwerze w celu zachowania przejrzystości hierarchii są użyte gwiazdki.


 • 5


#1342039 Ciekawa "sprawiedliwość" soplicy.

Napisane przez Lost w 28 czerwiec 2017 - 21:31

Manipulacja - słowo klucz w dzisiejszych czasach kodziarstwa i innego lewactwa.

 

 

tak brzmiała moja wiadomość na sb. Wiadomość rzecz jasna nie miała na celu urazenia kogokolwiekm

 

 

 

Twoja wypowiedź nie była powiązana z niczym na sb, a przynajmniej ja nic nie widziałem i nie miałem tego obowiązku zrobić - natomiast nie życzę sobie udostępniania wszelkiej treści dotyczących moich personaliów i to jeszcze w taki sposób.

 

Co do gimbusiary, to sprawa jest prosta:

 

5954000095b74.jpg

5954007baec17.jpg

595402f1124e7.jpg

 

 

Więc jak widzicie w skrócie: pyskowanie, próba przykozaczenia, pokazania że mając te 16-17 lat jest się Bóg wie kim, ataki pośrednie i bezpośrednie na moją osobą (do tej pory nie wiem o co chodziło z tym spotkaniem w realu ale spoko tekst xd). Szkoda czasu na wdawanie się z kimś takim w rozmowę, wróć - przekrzykiwanie się, bo rozmowa to powinna być merytoryczna.

 

To tyle, peace.


 • 7


#1335584 Majowy kryzys zażegnany

Napisane przez Lost w 20 maj 2017 - 18:09

Cześć.

 

Jak sami pewnie zauważyliście ostatnio dużo się działo i to niekoniecznie najprzyjemniejszych rzeczy. Sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli, nie ukrywam - jest w tym sporo mojej winy, miałem zbyt lekceważącą postawę ze względu na brak czasu i problemy w życiu osobistym i stąd opóźniona reakcja i działanie, za co serdecznie Was przepraszam.

 

Decyzja o wgraniu backupu forum z 26 kwietnia nie była łatwa, ale została podjęta głównie ze względu na całkowitą utratę prywatnych wiadomości użytkowników z przyczyny do której nie udało się 100% dojść. Także zaliczamy cofkę o te 3 tygodnie, a nawet niecałe bo często forum było niedostępne. Dotyczy ona tylko własnie strony, wszystkie bany i inne dane na serwerach, w sklepach są aktualne. Osoby, które rejestrowały się po tej dacie, musza założyć swoje konta ponownie, tak samo jak w nierozwikłanych sprawach powysyłac nowe wiadomości oraz pozakładać nowe tematy.

 

Niemniej jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż:

 

- przeniesliśmy forum na tańszy serwer dedykowany - większa opłacalność i oszczędności

- przeniesliśmy TeamSpeaka na oddzielnego VPS'a z polską lokalizacją - znacznie niższe pingi

- przenieślismy bazy danych Amxbansów SourceBansów na oddzielny hosting - szybsze działanie na serwerze

(rozdział naszego jestestwa skutkuje większą stabilnością i mniejszą awaryjnością w razie problemów z hostingiem czy ataków DDoS)

- ukryliśmy DNSy naszego dedyka za CloudFare - większa ochrona przed atakami DDoS

- wiemy co nas czeka po aktualizacji IPB4 - gdy ponownie się przeniesiemy, zrobimy to znacznie szybciej, sprawniej i efektywniej

- udało się przedłużyć licencję IPBoard - wsparcie oraz dostęp do dodatków w postaci antyspamu

- przywróciliśmy wiadomości prywatne do 26 kwietnia 2017 roku - dużo osób miało cenne informacje w tychże skasowanych PW

 

 

W tym miejscu także kieruję moje podziękowania w stronę Oksa, który dzisiaj od rana pomógł mi w operacji przywracania normalności - mam uratowany wieczór :D

 

Zachęcam do informowania swoich znajomych o dostępności forum (trzeba czasami wcisnąć ctrl + f5 gdy ktos ma informacje o wyłączonej stronie) i nadrabiania zaległej aktywności :) Administrację proszę o uporządkowanie swoich działów i rang adminów.

 

Jak to się mówi: czasami trzeba zrobić krok w tył, aby zrobić dwa naprzód. I jak nasza obszerna historia pokazywała, zdarzały się podobne problemy, ale zawsze stawaliśmy się silniejsi. Pokładam duże nadzieję, że tak będzie i tym razem! 

 

Czołem, życzę każdemu z Was udanego, majówkowego, ciepłego wieczoru.


 • 10


#1334474 Siódme urodziny Sieci

Napisane przez Lost w 20 kwiecień 2017 - 22:01

HeeFhN5.png

 

 

Kochani,

 

7 lat temu, 20 kwietnia 2010 roku, miało początek coś, co trwa po dziś dzień... Wystarczy odszukać tematy z poprzednich rocznic, aby zobaczyć życzenia - następnego roku, dwóch, pięciu.. Trwamy dalej, jesteśmy silni, a to dzięki Wam. Każdy z Was stanowi naszą społeczność, jedni odgrywają mniejszą, inni większą rolę - i za to serdecznie Wam dziękuję.

 

 

Zapraszam do obejrzenia galerii screenshotów z pierwszych pięciu lat istnienia Sieci:

Lata 2010-2011: http://cs-soplica.com/topic/179576-historia-sieci-na-screenach-czesc-i

Lata 2011-2012: http://cs-soplica.com/topic/179688-historia-sieci-na-screenach-czesc-ii

Lata 2012-2013: http://cs-soplica.com/topic/181779-historia-sieci-na-screenach-czesc-iii

Lata 2013-2014: http://cs-soplica.com/topic/183882-historia-sieci-na-screenach-czesc-iv

Lata 2014-2015: http://cs-soplica.com/topic/194464-historia-sieci-na-screenach-czesc-v/

 

 

Z okazji naszego małego święta, w weekend wystartuje konkurs z ciekawymi nagrodami do wygrania - zapraszam do śledzenia ogłoszeń!


 • 15


#1333120 Wesołego Alleluja!

Napisane przez Lost w 15 kwiecień 2017 - 12:13

Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocy, pragnę złożyć w imieniu Zarządu Sieci Serwerów Counter-Strike cs-SopliCa.com wszystkim naszym graczom, administratorom, fanom, sympatykom, użytkownikom forum i ich rodzinom, jak najlepsze i jak najserdeczniejsze życzenia. 

 

wielkanoc.jpg

 

 

 
Doznajcie w te Święta
Wyjątkowego szczęścia
Poczujcie miłość Boga
I opiekę aniołów
Zrozumcie sens życia
I potęgę rodziny
Otwórzcie serca
I wpuście ptaki nadziei. 
 
 
zmartwychwstanie.jpg
 
 
 
 
Na serwerach życzymy wspaniałej rozgrywki, która dopełni świąteczny czas, do tego spędzanego z rodziną i najbliższymi.
Zapraszam do składania sobie wzajemnych życzeń w tym temacie.

 • 15


#1330351 #7 DD2 - Nieprzygotowani?

Napisane przez Lost w 01 kwiecień 2017 - 22:04

Komedią jest to iż jakiś czerwony pajac napisał że to Prima Aprilis  zamiast naprawić serwer .... Serwer został naprawiony oraz zoptymalizowany pod względem technicznym , co do rozgrywki zapraszam do działu DD2.

 

Daruj sobie takie komentarze, bo sam z siebie robisz pajaca nie wiedząc o czym piszesz.

 

Ustalmy: jednym z podstawowych warunków otwierania nowych serwerów CS 1.6 był nadzór nad tą operacją Dzierzby. Dzierzby nie było, więc nie było mowy o otwarciu serwera, ale zgodziłem się na to pod warunkiem, że Opiekun wraz z Supportem całkowicie zajmą się wszelkimi sprawami sami. Nie mam czasu na podstawowe obowiązki, a co dopiero dodatkowe takie jak otwarcie nowego serwera... 

 

Kluczowa sprawa - ułatwi spojrzenie w kalendarz. 1 kwietnia jest dzisiaj, otwarcie serwera było wczoraj. A więc cały mój post "OTWARCIE TEGO SERWERA BYŁO ŻARTEM PRIMAAPRILLISOWYM" opublikowany dzisiaj był de facto tym żartem primaaprilisowym. Dałeś się wkręcić ;) Rozumne jest, że cała operacja otwierania nowego serwera i praca w niego włożona nie mogła pójść na marne...

 

Trochę znajomości zasad marketingu i PR - jak wizerunkową porażkę obrócić w żart na korzyść i rozładować napięcie. Zauważ, że po moim poście ludzie już nie skupiali się na hejcie problemów technicznych serwera. A swoją frustrację możesz wyładowywać gdzieś indziej, bo niczego dobrego takimi postami nie wprowadzasz, wręcz przeciwnie.

 

Peace and love.


 • 1


#1330217 #7 DD2 - Nieprzygotowani?

Napisane przez Lost w 01 kwiecień 2017 - 10:15

OTWARCIE TEGO SERWERA BYŁO ŻARTEM PRIMAAPRILLISOWYM


 • 15


#1324763 Propozejszyn

Napisane przez Lost w 11 marzec 2017 - 21:49

13 lat powinno być minimalne ze wzgledu na ustawę ;) 


 • 3


#1324749 round sound

Napisane przez Lost w 11 marzec 2017 - 21:15

 

Tutaj macie z lutego :P Zamykam.


 • 1

stat4u