deep web news Alphabay Market reviews carding Hansa MarketHansa Market dark net newsdark net buy drugs online Alphabay mirror login dream mirror login bitblendervrfkzr bitcoin mixer bitblender mix bitcoin bitcoin mixer mix bitcoin for free dream market login dream market registration dream market dream market mirror tor web proxy deep dot web bitblendervrfkzr bitcoin mixer bitcoin blender darknet markets dream market hydraruzxpnew4af.onion duck duck go search duckduckgo search

Skocz do zawartości

Sieć Serwerów Counter-Strike cs-SopliCa.com używa plików cookie. Przeczytaj Polityka Prywatności, aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem
Rozumiem
Zdjęcie

Jak NAPRAWDĘ przywrócić starego cs 1.6 - by Asekk


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
FCB. <3

FCB. <3
 • 20 postów

1. CO DAJE TEN PORADNIK?

Poradnik jest zrobiony w celu wytłumaczenia, jak przywrócić starą wersję cs 1.6... Tutaj macie pewne porównanie:

menusq.png

Jeśli macie stare menu (to po lewej stronie) to powinniście raczej opuścić ten poradnik, gdyż nie rozwiąże on waszych problemów z cs :D .

Ci, którzy mają nowe menu (to po prawej stronie) mają wersję po updejcie. Mogą jednak przywrócić tą starszą, sprzed update, i po to jest ten poradnik :) . Bowiem możemy naprawić naszego kochanego cs 1.6 za pomocą kilku prostych kroków...


2. USUNIĘCIE NOWEJ WERSJI CS.

Na początek musimy usunąć wszystko związane z niedobrą nową odsłoną cs'a. Pamiętajcie o tym, że stracicie swoje configi, dema, ssy itd. Jeśli chcecie jakieś pliki zachować, skopiujcie je w bezpieczne miejsce. Osoby z czysto zainstalowanym steam'em mogą pominąć ten punkt. Usuwamy poprzez bibliotekę steam... Klikamy prawym przyciskiem myszy na "Counter-Strike" i wybieramy "Usuń zawartość lokalną...." -> "Usuń".

delete2z.png

Tak samo robimy z "Half-Life" - usuwamy. Najlepiej sprawdzić jeszcze ręcznie, czy w katalogach "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN" oraz "Steam\SteamApps\common" znajdują się foldery "half-life" oraz "counter-strike". Jeśli tak - usuńcie je. Jeśli nie - wszystko jest tak jak być powinno.


3. ZAINSTALOWANIE STAREJ WERSJI CS.

Na początek musimy zaopatrzyć się w pliki "*.gcf", bez których starej wersji cs'a nie da rady odpalić:

gcf.png

Nawet jeśli macie wszystkie pliki zaznaczone na powyższym obrazku w katalogu "Steam\SteamApps", to i tak MUSICIE JE POBRAĆ. Podam wytłumaczenie w dodatkowym punkcie - siódmym. Oto link do pobrania 5 zaznaczonych plików:
http://www.filefacto...d/n/GCF_ALL.rar LUB http://speedy.sh/PDjrn/GCF-ALL.rar

Wrzucamy i wypakowujemy wszystko do "Steam\SteamApps" (pamiętajcie, nadpisujemy istniejące już pliki gcf). Co do "sourceinit.gcf" - nie wiem po co on jest w ogóle, tworzy się automatycznie przy uruchomieniu cs, ale nic nie robi, więc nie wrzucałem go do ściągniętej paczki.
Teraz musimy zdobyć pozostałą, niespakowaną zawartość starego cs'a... Pobieramy:
http://www.filefacto...o42zp9/n/cs.rar LUB http://www.speedysha...om/fNR6t/cs.rar

Rozpakowujemy ściągniętą paczkę w katalogu "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN". Rezultat powinien być taki, jak na poniższym zrzucie:

counterstrikev.png


4. UTWORZENIE SKRÓTU DO GRY.

To jeszcze nie wszystko... Steam jest cwany, więc przy każdej próbie uruchomienia cs'a normalnie będzie nam wyświetlał taki komunikat:

nieklikac2.png

Pod żadnym pozorem nie klikajcie w "OK"! Poskutkowałoby to wykonaniem zmian w plikach cs i rozpoczęciem aktualizacji, a tego nie chcemy!
Musimy teraz utworzyć skrót, z którego będziemy odpalać naszą grę, i który będzie omijał owy komunikat. Przejdźmy więc do katalogu "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN\counter-strike"...
Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik "hl.exe" i wybieramy "Utwórz skrót". W ten sposób powstanie nowy plik - "hl.exe — skrót", na którego klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Właściwości":

skrot.png

Musimy dodać pewne parametry w "elemencie docelowym", zaznaczonym pomarańczową obramówką na powyższym obrazku. Są to "-steam" , aby ominąć wcześniejszy komunikat, oraz "-game cstrike", aby grać w counter strike'a, a nie w half life'a :D .
Przed każdym parametrem musi znaleźć się spacja. Ostatecznie powinno wyglądać to tak:

UWAGA!! Jeśli macie cudzysłów w elemencie docelowym, parametry dopisujecie dopiero po cudzysłowiu.

skrot2.png


5. DALEJ NA TEMAT SKRÓTU.

PAMIĘTAJCIE! Tutaj musicie dodać własne parametry startowe, jeśli chcecie by działały one w cs, NIE w bibliotece steam! Wpisujecie je po "-steam -game cstrike". Zatem jeśli chcecie wyłączyć akcelerację myszy, ustawić odpowiednią rozdzielczość, ustalić prędkość odświeżania ekranu, itp. to teraz macie dobry moment, aby to zrobić. Daję wam link do spisu najważniejszych parametrów startowych, z których możecie skorzystać:
http://www.satanion....ch-options.html
Po angielsku, ale nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem, a i tak większość z was już za pewne zna te komendy - jednak lepiej skopiować zamiast zrobić literówkę... Pamiętajcie o spacjach przed każdym parametrem :) .

Generalnie możecie już odpalić grę z tego skrótu i cieszyć się starym cs'em... Jednak jeszcze dla własnej wygody możecie przenieść ten skrót w dowolne miejsce - pulpit, pasek zadań, pasek start - jak Wam wygodnie, oraz zmienić nazwę na "Counter Strike", a nawet zmienić ikonę - link do zrzutu:
http://img202.images...6813/ikonag.png


6. WYŁĄCZENIE AKTUALIZACJI CS/HL.

Co prawda nie jest to konieczne moim zdaniem, ale dla pewności polecam zablokować udział w becie oraz automatyczne aktualizacje gry. Nigdy niewiadomo, co steam znów wymyśli, więc lepiej się zabezpieczyć :D . Robimy to w blbliotece, klikając prawym przyciskiem myszy na "Counter-Strike" i wybierając "Właściwości". To samo robimy z "Half-Life". Wszystko to przedstawia poniższy zrzut:

donot2.png


7. O PLIKACH GCF.

Całkiem przypadkowo zauważyłem to, próbując ogarnąć starego csa i robiąc ten poradnik... Pomimo idealnie takiej samej co do bajta wielkości dwóch plików gcf służących tej samej grze, jeden może być zepsuty nawet w połowie, a drugi całkowicie sprawny. Okazało się, że sam na kompie miałem strasznie popsuty "counter-stirke.gcf", co też było powodem ścin podczas gry w różnych momentach (wtedy, gdy gra chciała wyciągnąć informacje z tej paczki i natrafiała na "zepsuty" pliczek, a skoro wiele plików było zepsutych, ściny były bardzo częste). Co dziwne - plik ten ściągałem normalnie przez steam... Robiłem to nawet kilka razy (reinstallowałem nieraz, także dawno przed wyjściem nowego update'u), i zawsze były te same ściny. Testowanie udowodniło, że na słabszym sprzęcie zły gcf daje o wiele gorsze efekty, co prawie uniemożliwia normalną grę. Tak czy siak - pobrałem z internetu "counter-strike.gcf" sprawny w 100% (szukanie trochę zajęło...) i ten też wam wcześniej w linku udostępniłem. Skriny:
http://img836.images...idationfail.png - mój stary "counter-strike.gcf"
http://img259.images...tioncorrect.png - gcf udostępnione w paczce
http://img836.images...validation3.png - porównanie wielkości złego a dobrego pliku
Dziwna sprawa ^^ . Dlatego poleciłem Wam wcześniej podmienić istniejące już pliki gcf, bo skoro ja bez powodu mogłem mieć popsute, to i wy możecie ;P .


8. KILKA PYTAŃ / FAQ.

1. Co to jest ten "TWÓJ_LOGIN"? Jest to ten sam login, którego używacie podczas logowania się do steam. Jeden folder zawsze nosi taką samą nazwę, jak ten właśnie login, a jako że nie wiem jakiego konta kto używa, piszę w poradniku "TWÓJ_LOGIN".
2. Gdzie znajdują się obecnie pliki cfg/dema/ss? Znajdują się one w "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN\counter-strike\cstrike" lub w "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN\counter-strike\cstrike_polish" (w zależności od ustawionego języka steam), jak za dawnych czasów :D.
3. Co zawiera wersja cs'a ściągnięta od ciebie? Ustawienia wpływające na interfejs gry i samą rozgrywkę pod kątem graficznym oraz bindy są jak najbardziej podstawowe (czyli "config.cfg"). Wgrałem jedynie do pliku "userconfig.cfg" prawidłowe ustawienia ex_interp/rate itd. (wrzuciłem też wszystko zgodne z ligami esl eu, esl pl, allplay). Oczywiście możecie zmodyfikować ten plik, jak i go usunąć. Dla Waszej wygody wgrałem też 3 dodatkowe mapy: de_tuscan, de_forge, de_mirage. Oprócz tego cs'a macie w "czystej" postaci.
4. Czym się różni folder "cstrike" od "cstrike_polish"?? W zależności od ustawionego języka steam, gra będzie korzystała z jednego z tych folderów (ang/pol).
5. Czy te parametry startowe "-freq x -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms" spowrotem działają? Tak. Pamiętajcie tylko, aby dopisać je w elemencie docelowym utworzonego skrótu, zamiast w bibliotece steam.
6. Boje się grać z tego skrótu, czy to na pewno bezpieczne? Granie z tego skrótu NIE może skutkować banem na VAC lub jakimikolwiek innymi niedogodnościami. Gra w ten sposób jest całkowicie bezpieczna i normalnie łączy się ze steam, a wszystko działa tak jak powinno. Sam steam również odpala grę z właśnie tego hl.exe, dodając parametry z ustawień z biblioteki!
7. Czy cs zrobiony według tego poradnika zadziała na innym systemie operacyjnym niż Windows? Nie.
8. Czy stare haxy będą działać :D? ODRADZAM! Dzięki temu poradnikowi mamy tylko starą wersję cs'a, vac jest dalej ten nowy i czitując dostaniecie blokadę na konto steam!
9. Steam pokazuje mi, że mam niezainstalowanego lub zapauzowanego w ściaganiu cs'a i hl'a, czy coś źle zrobiłem? Nie. Zainstalowany został on "ręcznie", więc steam może mylnie pokazywać.
9. Nie mam katalogu "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN", co mam zrobić? Utwórz go ręcznie, nie popełnij tylko żadnej literówki, katalog ma się nazywać dokładnie tak jak login.
11. Czy mogę skopiować poradnik na inną stronę? Oczywiście, ale pod warunkiem, że cała treść zostanie zachowana w nienaruszonej postaci.
12. Mam jakieś inne pytanie, jak mogę się z tobą skontaktować? Napisz do mnie na steam - http://steamcommunit...561197964168172 .

 

by Asekk

http://www.youtube.com/user/asekk111 SUB PLEASE :*

 

 

PORADNIK Z: http://forum.blackli...-starego-cs-16/


 • 9#2
Vetick

Vetick

  Moje zycie, moja sprawa. Jest ryzyko, jest zabawa !

 • 309 postów
 • Skąd:Jesteś

ładny poradnik nic dodać nic ująć , pomogłeś troszkę :)


 • 1

Zasady kontaktu ze mną

- pisząc przedstaw się, napisz w jakiej sprawie piszesz i nie wysyłaj miliona wiadomości,
- nie pisz "halo", "jesteś" itd, gdy nie odpisuje to jestem zajęty albo mnie nie ma,
 
Kontakt ze mną:
gg: 23997977
steam: exille11
pw na forum
 
Jeżeli spełnisz powyższe warunki na pewno odpiszę.
 
 
Subskrybuj

#3
Hades aka KeyeK

Hades aka KeyeK
 • 15 postów
 • Skąd:Olsztyn

Dobry poradniczek, dla fanów starej wersji (Dla mnie) :D

Się przyda, ale ja nie mam steam i gram na patchu v23. Więc i tak mam starą wersje. Ale dla graczy steam się przyda :)


Użytkownik Hades aka KeyeK edytował ten post 03 marzec 2013 - 00:14

 • 0

Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka

bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość

                                                                     Paulo Coell


#4
teuski

teuski

  "Cza­sem nie trze­ba być zwy­cięzcą aby być wyg­ra­nym"

 • 188 postów
 • Skąd:Białystok

poradniczek bardzo fajny i przydatny ! sam posiadam steam i jestem osobą, która lubi starą wersje cs 1.6, bardzo ładnie i w bardzo prosty sposób wytłumaczone


Użytkownik MateQ edytował ten post 03 marzec 2013 - 01:05

 • 0

888151_101.png


#5
Marco_soccer

Marco_soccer
 • 228 postów
 • Skąd:Rawicz
Poradnik na PLUS. tylko 1 uwaga , w poradnikach powinno zostać dopisane że nie słychać steamowców z oryginalnym update, moim zdaniem to ważne, bo wszyscy narzekaja na aktualizacje a sami kopia dolki pod soba robiac przywrocenia starszych wersji.
 • 1

#6
CornFlakes.

CornFlakes.
 • 57 postów
 • Skąd:Podlasia

Poradnik przydatny. Plusik oczywiście dla Ciebie 


 • 0

[media]http://www.youtube.com/watch?v=0_YUjXHGsoU[/media]


#7
Never Give UP

Never Give UP

  F*ck Love ! Fap Time :)

 • 1097 postów

No no widać ktoś się postarał :P Plusik i dziękuje : )


 • 0

#8
Lazy ^^

Lazy ^^
 • 820 postów
 • Skąd:Radom

dobry poradnik :Doczywiscie plusik jesy


 • 0

Dziś zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to czego inni pragną.


#9
KiLu

KiLu
 • 387 postów
 • Skąd:Sosnowiec

Również polecam, wszystko działa jak za starych czasów.!


 • 0

Masz problem? STEAM: dareek87 GG: 7023705 PW

 

 

Życie równa wszystkich ludzi. Śmierć tylko wybitnych. Bernard Shaw.


#10
Karmolada

Karmolada
 • 6729 postów
 • Skąd:Bydgoszcz

Na pewno się komuś przydało.

Plusik.


 • 0

Kontakt steam: karmolada

 

 


#11
Dzierzba

Dzierzba
 • 3713 postów

Już kilka osób pisała mi, że ma problem z pobraniem plików (trzeba pobierać z premium), więc wrzuciłem te paczki w partach po 100mb.

http://speedy.sh/mtG...L-GCF-FINAL.001
http://speedy.sh/fPR...L-GCF-FINAL.002
http://speedy.sh/76S...L-GCF-FINAL.003
http://speedy.sh/hmC...L-GCF-FINAL.004
http://speedy.sh/WfY...L-GCF-FINAL.CRC
http://speedy.sh/w7aym/cs.rar

Paczkę po pobraniu wszystkich linków należy oczywiście scalić.


 • 0

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


stat4u